Skocz do zawartości

Prośba o radę - pęknięcie nie wiadomo skąd


old

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Dzisiaj z przy okazji ładnej pogody poszedłem przewietrzyć budkę i zobaczyłem, że tuż nad nadkolem jest pęknięty plastikowy pas z ABS'u. Co dziwne na pewno tego nie było przy zakupie i po przycholowaniu na miejsce postoju. Co więcej z drugiej strony jest widoczny już początek pęknięcia w tym samym miejscu co poprzednie. Czy przyczyną może być złe ustawienie przyczype na łapach? Trochę się tym faktem zmartwiłem bo nie mam pojęcia jaka może być przyczyna takiego faktu - wada fabryczna kontrukcji. Teoretycznie przyczepa jest na gwarancji - zakup 2008 ale z tego co się dowiedziałem raczej nie ma szans aby z niej skorzystać w Polsce. Ciekawi mnie ile taki kawałek plastiku kosztuje wraz z wymianą i gdzie można byłoby to zrobić solidnie. Dodatkowo zauważyłem przykręcone do podłogi uchwyty jak podejrzewam na kliny. Ktoś może podpowiedzieć gdzie można kupić takowe pasujące do takich uchwytów? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Poniżej zdjęcia

 


Lewa strona przyczepy

post-107818-imported-b1a11d1c-fb66-4b96-bd89-2dccb685002c_thumb.jpg

 

Prawa strona przczepy - słaba jakość zdjęcia

post-107818-imported-0dfc0b8d-5364-4f92-9a04-311a1b776ff0_thumb.jpg

 

Tajemniczy uchwyt na klin - są takie dwa uchwyty przykręcone od spodu po obu stronach

post-107818-imported-30bec609-942d-4adf-a4de-482a615b1438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyczyną może być złe ustawienie przyczype na łapach?

 

 

Trafiłeś :jump:

 

Zluzuj łapy , niech siądzie na kołach , a podpory tylko delikatnie do podłoża , tak żeby buda nie bujała jak do nie wchodzisz i tyle :ok:

 

I nie martw się , człek uczy się całe życie a i tak ......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

old, nie tylko nadkola mogą popękać ale i podłoga w okolicy łap może ulec uszkodzeniu.

Jeśli zależy Ci na nieobciążaniu opon i zawieszenia to możesz podeprzeć oś przyczepy w miejscu mocowania do podwozia. Ja zrobiłem to tak jak na zdjęciach umieszczonych wcześniej w tym wątku. http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=613&postdays=0&postorder=asc&start=135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

old, w przypadku popękanych nadkoli diagnoza jest bardzo trudna po ktorej stronie jest wina. Ale zawsze można spróbować zareklamować tym bardziej ,że masz budke na gwarancji.

Odnośnie uchwytów na kliny to można kupić same kliny jak również w komplecie np.tu: http://www.allegro.pl/item813185446_klin_plastikowy_z_uchwytem_mocujacym_al_ko_kliny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze odpowiedzi trochę mnie uspokoiły ale z drugiej strony zmartwiły czy czasem nie doszło do poważniejszych uszkodzeń. Jutro podjadę jeszcze raz i dobrze pooglądam miejsca o których pisaliście. Tyle tylko, że nadal nie wiem jak mam osadzić przyczepę na zimę: podnieść na łapach tylko tak aby wypoziomować czy tak aby właściwie cały ciężar przyczepy był przenoszony przez łapy? Czy koło manewrowe powinno stanowić punkt podporu czy też powinno być w powietrzu? Problem polega na tym, że teren na którym zimuje nie należy do najrówniejszych więc łapy są niesymetrycznie opuszczane i nacisk na koła jest różny. Dzisiaj zmieniłem pozycję na bardziej poziomą ale z tego co piszecie sam sobie załatwiłem przyczepę podnosząc ją za wysoko :jump: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że nadal nie wiem jak mam osadzić przyczepę na zimę: podnieść na łapach tylko tak aby wypoziomować czy tak aby właściwie cały ciężar przyczepy był przenoszony przez łapy?

 

chodzi raczej o to, żeby ciężar nie był przenoszony przez łapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że nadal nie wiem jak mam osadzić przyczepę na zimę: podnieść na łapach tylko tak aby wypoziomować czy tak aby właściwie cały ciężar przyczepy był przenoszony przez łapy?

 

 

NIE :jump: ustaw na równym i lekko podeprzyj na łapach , jak nie chcesz kombinować z podparciem osi to zostaw na kołach , byle nie na łapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że nadal nie wiem jak mam osadzić przyczepę na zimę: podnieść na łapach tylko tak aby wypoziomować czy tak aby właściwie cały ciężar przyczepy był przenoszony przez łapy?

 

 

NIE :jump: ustaw na równym i lekko podeprzyj na łapach , jak nie chcesz kombinować z podparciem osi to zostaw na kołach , byle nie na łapach

 

Jutro tak zrobię. Na co mam zwrócić uwagę podczas oględzin ewentualnych dodatkowych uszkodzeń - co jeszcze mogło ulec uszkodzeniu przez moją głupotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

old, sprawdź czy nie ma odkształceń w podłodze, szczególnie w narożnikach.

 

Gdzie ewentualnie bardziej widoczne - od środka czy od spodu przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.