Skocz do zawartości

Popękana umywalka - kto naprawi, Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

po zimie okazało się, że w mojej przyczepie LMC 475 RD 2004, umywalka w sypialni ma sporo małych pęknięć i jedno większe w okolicy odpływu. Ogólnie ta umywalka zaczyna pękać po mocniejszym naciśnięciu palcem. Pewnie ma 20 lat, jak przyczepa, i plastik jest zużyty. Chciałbym ją wymienić na taką samą nową, lecz nie mogę znaleźć i też nie dam więcej jak 300 zł. Wymiary zewnętrzne: długość 54 x szerokość 32. Ewentualnie, czy ktoś mi w Krakowie lub okolicach odnowi tę umywalkę, by była szczelna i ładna?

Próbowałem dopasować inną, lecz nie znalazłem takiej, która by dokładnie pokrywała krawędź starej na blacie To by oznaczałoby odnawianie blatu, by usunąć ślad, stary silikon i dziury po wkrętach po starej. Macie pomysł, co z tym zrobić? Generalnie robię sam wiele rzeczy w przyczepie, ale bez wprawy myślę, że estetycznie nie podołam.

F8F7A409-7227-4D54-A739-90709D15E535.thumb.jpeg.d1d8214a426794ff8e6a4088eff6074b.jpeg

2A21E0CE-8AFF-456B-AD7D-F2F93385E67B.thumb.jpeg.e9156e23a74754d2e79257695b502fd0.jpeg

020B0625-A28E-4B80-8E7A-F1176524DB00.thumb.jpeg.15860e45bc4eadd794346ca7888d26fb.jpeg

Taką dopasowałem mniej więcej jako ostateczne, gorsze rozwiązanie:

9C6D73B2-8BF1-4ABB-ACFE-0D3D9D053A2C.thumb.jpeg.8c45da36bd9122a9b52d6429c2950361.jpeg

Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, Wegrzyn napisał(a):

Ja bym na Twoim miejscu zdemontowal blat. Nastepnie dac do wyciecia nowy blat i wsadzic taka umywalke jaka Ci sie bedzie podobac. 

To pewnie trudniejsza robota, żeby wyjąć bezinwazyjnie ten blat, dorobić taki z pasującymi okleinami i prowadnicą na zasuwaną szafkę pod spodem. Prędzej będę kombinował z tą nową umywalką. 

Edytowane przez Paweł Paweł (wyświetl historię edycji)

W dniu 15.05.2024 o 10:53, ed napisał(a):

Poszukaj firmy która spawa plastiki. Kumplowi pospawali  i jak nowe

Dzięki za pomysł. A wiesz może kto to naprawiał i za ile? Dzwoniłem zarówno do center-camp jak i kilku firm spawających zderzaki. Nie robią takich rzeczy. W końcu znalazłem jakiegoś spawacza plastiku, który gotów jest obejrzeć tę umywalkę. Mówi, że to naprawa będzie w zakresie kilku stówek. Czy tyle te usługi kosztują? 

Wymontuj umywalkę i jedź z nią do spawacza. A jeżeli nikt nie chce - tego za parę stówek bym odpuścił - to zrobił bym to sam-. Od spodu pospawałbym drutem umywalkę. Lutownica i drut ok 0,5 mm - podgrzewasz drut lutownicą zatapiając go w plastiku w poprzek pęknięcia ( nie odcinaj drutu tylko niech on będzie w jednym kawałku w poprzecznie do pęknięcia - kształt sinusoidy) a potem skleił klejem do plastiku. Żeby lepiej trzymało od spodu podfrezował bym pęknięcie w kształcie litery V. Tak naprawiłem parę rzeczy i do dzisiaj trzymają się dobrze. 

Naprawa o której pisałem zrealizowana była w Gliwicach.

Spawanie nie na wiele się zda, pęknie w innym miejscu. Spróbuj od zewnętrznej strony przeszlifowac drobnym papierem ściernym i na to żywica epoksydowa plus mata szklana, wzmocnic całośc.

Z góry przepraszam ze będę bezkrytyczny. To nie jest fant za tysiące złotych żeby go lepić ; kupić nową umywalkę i niech służy następne kilka lat bez stresu że zalewa szafkę. Pozdrawiam Hermogenes

Ja też poszedł bym w nową. Ktoś tam wyżej sugerował naprawę żywica epoksydowa: żadna żywica epoksydowa nie klei plastiku.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)

5 godzin temu, Paweł Paweł napisał(a):

Ja też bym poszedł w nową. Gdyby takie były...

https://wohnwagen-straub.de/epages/b5ca645e-ac80-44be-ab88-0b4ebac95735.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/b5ca645e-ac80-44be-ab88-0b4ebac95735/Products/14-2281

tylko wklej pierścień wzmacniający w odpływ i ciesz się kolejne 20 lat z umywalki :winner:

i bez sensu jest przykręcanie jej do blatu

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, chris_66 napisał(a):

https://wohnwagen-straub.de/epages/b5ca645e-ac80-44be-ab88-0b4ebac95735.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/b5ca645e-ac80-44be-ab88-0b4ebac95735/Products/14-2281

tylko wklej pierścień wzmacniający w odpływ i ciesz się kolejne 20 lat z umywalki :winner:

i bez sensu jest przykręcanie jej do blatu

Dzięki za namiar!

A skoro nie przykręcać, to jak montować? Sikaflex?

Jak sobie wyobrażasz ten pierścień wzmacniający? Wkleić od spodu jakiś metalowy?

ŁAŁ, 710 zł za „umywalkę”. Za kawałek plastikowej miedniczki  No ale będzie to jakaś opcja, jak nie naprawię. 

Edytowane przez Paweł Paweł (wyświetl historię edycji)

11 godzin temu, Paweł Paweł napisał(a):

Dzięki za namiar!

A skoro nie przykręcać, to jak montować? Sikaflex?

Jak sobie wyobrażasz ten pierścień wzmacniający? Wkleić od spodu jakiś metalowy?

ŁAŁ, 710 zł za „umywalkę”. Za kawałek plastikowej miedniczki  No ale będzie to jakaś opcja, jak nie naprawię. 

przykleić do blatu

plastikowy krążek przykleić od spodu