Jump to content

Renault Kangoo. Weekendery z Francji


sundownerPL
 Share

Recommended Posts

Renault Kangoo: ,,Weekendery " z Francji

Chcę dalej ciągnąć temat Weekenderów . Teraz czas na ,,Francuzów".*

 

Renault Kangoo, Renault kangoo 4X4, Renault kangoo Roo (3995 mm X 1421mm x 1870 i jeszcze więcej po odniesieniu dachu o 50cm w Roo) z silnikami na olej napędowy 1461cm3 , 1149cc benzynowy, lub też 1598cm3 ,również benzynowy, nawet z automatyczną skrzynią biegów i napędem 4X4 .

Renault Kangoo i Roo

Wnętrze i zabudowa : Posiada dwa łóżka długości 185 cm ze schowkiem pod nimi , małą kuchnię oraz toaletę chemiczną która jest przechowywana schowku tak aby jej nie było widać, gdy nie jest używana. Część łóżka można szybko przekształcić w dwa miejsca do siedzenia ustawione tyłem do kierunku jazdy. Te same fotele mogą być integralna częścią jednej polówki spania tak, że na postoju dają albo możliwość spania albo wygodne siedzisko z możliwości wyciągnięcia nóg . Pod siedzeniami znajdują się miejsca do z chowania drobiazgów. Kuchenka dwupalnikowa a obok zlewozmywak z elektryczna pompą ,a nawet ,,mikrofala” opcjonalnie oraz wielo funkcyjny stolik z antypoślizgowa powierzchnia roboczą . Stół –wyspę podpiera jedna noga. Pomysł zaczerpnięty z jachtów. Tapicerkę pokryto welurowym tworzywem łatwym do mycia i nie brudzącym się. Instalacja 12Voltowa z możliwością podłączenia 230V przez dodatkowe złącze i transformator.

W oknach zasłonki ,wkładki elastyczne ze szkła organicznego albo folia pół odblaskowa skutecznie chronią przed ciekawskim okiem, przydając intymności wnętrzu .

 

Renault Kangoo Roo został zaprojektowany dla dwóch osób tak aby mogły mieć maksimum komfortu na minimalnej powierzchni.

 

Dach, dwie wersje. W pierwszej , wykonany został z laminatu poliestrowego. Uszczelniony tak aby nie zaciekał w czasie szybkiej jazdy. Jeden czy dwa proste ruchy i podnosimy dach modyfikując wnętrze. Można ustawić go trzech położeniach: zamknięty, uchylony ale tylko nie znacznie aby siedzieć wygodnie w okolicy kuchenki i w pełni otwarty dla lepszej komunikacji. Konstrukcja wsparta jest na dwóch siłownikach pneumatycznych aby unosiła się bez wysiłku.

W nowej wersji nadwozia (L4213 cm/-/H1809cm) zrezygnowano z nadstawki dachowej i unoszonego daczhu na rzecz montowanych fabrycznie szklanych dachów. Nie pozwala to na wygodne poruszanie się we wnętrzu ,ale przy zwiększonej wysokości nowej karoserii jest dostatecznie wygodny. Dodatkowo mniejsza komplikacja konstrukcji i możliwość przewożenia car-box -u na dachu przemawia za takim rozwiązaniem jako lepszym a sam samochód stał się mobilniejszym. Zabudowa turystyczna pozostała klasyczna. Najczęściej sklejkową oblaminowaną i nie wstrząsa ekscentrycznym projektem wzornictwa a jedynie nastąpiła zmiana kolorów i materiałów wykończeniowych .

 

Kabina kierowcy i pasażera: Przód samochód jest nie zmieniony co do wyposażenia w obu wersjach nadwozia, starej i nowej i ma normalną kabinę . Niczym się nie różni i zachowuje wszystkie funkcje jak w innych wersjach nadwoziowych: regulacyjne siedzeń, poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, radio-CD i głośników w standardzie. Istnieje również zdalnie sterowany centralny zamek ,klimatyzacja, ESP, pojemniejszy akumulator ale za dopłatą. Renault Kangoo w nowej wersji ,nadaje się do holowania przyczep o masie do 1400kg .

*z materiałów prasowych , reklamowych ,Internetu

 

 

 

Renault Kangoo 4X4 3995 / 1663 / 1827 mm wersja samochodu z napędem na dwie osie. Wyższa od standardowej o różnicę wysokości zawieszenia, ale bez zmiany wysokości karoserii. Mobilna zdecydowanie lepiej od normalnej wersji

z możliwościami zabudowy jak w normalnej wersji karoserii. **

 

 

 

 

 

 

Renault jest wdzięcznym tematem i materiałem do amatorskiego adaptowania do roli samochodu turystycznego. W Internecie można znaleźć ciekawe adaptacje z wielu krajów . Tych co tematyka weekenderów interesuje odsyłam do forum : Kangoo 4X4 ,

You Tube :

,

 

,

 

,

 

,

 

,

 

i Google . Google grafika -hasła pochodne.

 

** A o R Kangoo 4X4 materiały z forum : renault fun , renault kangoo 4x4. : , Google grafika hasło: Kangoocamper, Kangoo camper, Kangoo4x4.

 

You Tube :

 

http://www.youtube.com/watch?v=_rxQpuGfzu8&NR=1 ,

 

 

 

sundownerpl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...