Skocz do zawartości

Brodzik

mitia84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauważyłem w brodziku pod prysznicem kilka pęknięć, obawiam się, że ich klejenie niewiele już da. Stwierdziłem, że najprościej będzie całość wyłożyć wykładziną pcv, gumolitem. 

Co sądzicie o takiej koncepcji?

Polecicie jakiś klej do gumolitu i brodzika?

Jeżeli nie używasz brodzika jako prysznica, to ok.

Inaczej nie polecam gumolitu.

Jeżeli nie używasz brodzika jako prysznica, to ok.

Inaczej nie polecam gumolitu.

Bo będzie bardzo trudno uzyskać szczelność.

Trzeba pamiętać że zimą w przyczepie mamy nawet ujemne temperatury, a wlato bardzo wysokie, do tego drgania i praca elementów przyczepy.

7 godzin temu, mitia84 napisał(a):

co zamiast tego będzie lepsze?

Nowy brodzik

13 godzin temu, Misio napisał(a):
20 godzin temu, mitia84 napisał(a):

co zamiast tego będzie lepsze?

Nowy brodzik

Najlepsze i najprostsze rozwiązanie. Ale gdyby o takowy było ciężko, można pokusić się o zrobienie takiego z laminatu - ze starego brodzika trzeba by zrobić formę. Ale to jest trochę zabawy, szczególnie jeśli nigdy w laminacie nie robiłeś. Zaleta taka, że jest on jest o wiele trwalszy, niż plastiki.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)

• 2 tygodnie później...

Nigdy nie robiłem. Zakładam, że ten stary trzeba wyjąć bez niszczenia go? Do tego pewnie jest potrzebne sporo miejsca, jakieś specjalne narzędzia?

Wyklejanie gumoleum odpada, to nie zda egzaminu. Najlepiej byłoby wymienić, ale pewnie ciężko znaleźć identyczny, a dopasowanie innego też łatwe nie będzie. Można jeszcze spróbować wymontować i położyć laminat od dołu i bokach po niewidocznej stronie. Zależy jeszcze z jakiego on jest materiału zrobiony, jak z laminatu, to się da, ale jak z jakiegoś tworzywa, to słabo. Samo wyjecie też może być problematyczne, u mnie na przykład trzeba zdemontować toaletę i meble. 

Wyjąć też się nie da- chyba że w kawałkach, musi być przyklejony od spodu. jedyne co mi przyszło do głowy to jakiś gumolit właśnie. I tak jak u kolegi trzeba zdemontować toaletę i meble- niby do zrobienia, ale też z tego prysznica się aż tak dużo nie korzysta, więc poszukuję jakiego w miarę prostego rozwiązania.

Temat był już poruszany wielokrotnie, podpowiem Ci z własnego doświadczenia jak to szybko ogarnąć - najprostszą najtańszą i najszybszą opcją jest udać się do dobrego sklepu farby-lakiery lub składu budowlanego gdzie sprzedają chemię budowlaną. Powiedz jaki masz problem a dobiorą ci specjalną masę którą aplikuje się samemu na wcześniej odtłuszczony, zmatowiony brodzik i będziesz miał sprawę załatwioną. Jak tak przerobiłem brodzik w swoim poprzednim 30-to letnim kamperze i takie rozwiązanie działało mi jeszcze przez dobrych kilka lat. Z tego co pamiętam to była jakaś żywica w płynie 2-skłądnikowa do której można było sobie dobrać jakieś fusy czy coś takiego co dawało bardzo fajny efekt wizualny.