Skocz do zawartości

kupno przyczepy w Niemczech - jakie dokumenty??


lulula

Rekomendowane odpowiedzi

widze ze tutaj sami bogacze...

 

nie wiem jak inni koledzy ale ja bogaczem nie jestem. Już na forum pisałem, że szukanie najtańszych rozwiązań jest godne pochwały. Z tym, że rozwiązania muszą być bezpieczne i uczciwe. A czy świadome ... omijanie prawa i udawanie, że się nie wiedziało jest uczciwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie spodziewałam sie aż takiego poruszenia :hehe:

 

szukanie najtańszych rozwiązań jest godne pochwały. Z tym, że rozwiązania muszą być bezpieczne i uczciwe

 

o to chodzi

jesli mam do wyboru dwa trzy rozwiązania legalne - to wybieram to najtańsze

nie kombinuję, bo po co mi jakieś kwiatki na granicy czy w Reichu

ale przepłacać też nie lubię, jesli mogę mieć coś taniej

 

póki co nadal szukamy tej jednej wybranej, bo co i rusz wychodzą jakieś kwiatki - okazało się, że "właśnie ta najlepsza" nie ma ciepłej wody... (dla nas to ważne, bo mamy dwoje małych dzieci) - zaskoczyło nas to totalnie, bo ma jakieś pakety super plus itp a warmwasser niet :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

pytanie o zakup nowej przyczepy w Niemczech. co z Vatem? gdybym chciał kupić u niemieckiego dealera, i zaraz po tym zarejestrować ją w Polsce?

 

a gdyby umowę z dilerem spisał znajomy niemiec, a zaraz po tym przyczepę sprzedał mi? co z vatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z kupnem nowej przyczepy u niemieckiego dealera. W kraju musiałem pojechać do Stacji Diagnostycznej na przegląd techniczny / dla mnie to paranoja/, tłumaczenie papierów i do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nikt żadnego Mwst nie przelewał. Kupiłem w cenie brutto, którą wynegocjowałem z dilerem i po ptakach. Jako, ze jest to nabycie wewnątrzwspólnotowe to płacisz wynegocjowaną kwotę i finito oczywiście jeżeli nabywasz jako osoba fizyczna.

Co innego jak chcesz kupić na firmę - wtedy musisz posiadać europejski NIP (ten z przedrostkiem PL) i możesz nabyć przyczepę tylko w cenie netto a VAT płacisz u nas w kochanym kraju.

Co do czerwonych tablic to ja kupowałem i rejestrowałem na tablicach z czerwonym paskiem. Gość który pojechał po przyczepę rok po mnie do tego samego dilera, zarejestrował przyczepkę na blachy z żółtym paskiem i niestety tuż po przekroczeniu "umownej" granicy w Zgorzelcu cała oszczędność poszła w piz...u bo zaplacił 300 zł i musiał się szarpać ze stróżami prawa żeby mu wogóle pozwolili pojechać dalej (nie pamiętam już całej tej opowieści ale trafił na wyjątkowych buców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuż po przekroczeniu "umownej" granicy w Zgorzelcu cała oszczędność poszła w piz...u bo zaplacił 300 zł i musiał się szarpać ze stróżami prawa żeby mu wogóle pozwolili pojechać dalej (nie pamiętam już całej tej opowieści ale trafił na wyjątkowych buców).

 

Najlepsze są te bolki co stoją i trzebią na przejściu za brak świateł :bzik: , jak się daje to sie kraje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mała firma rodzinna: http://home.mobile.de/home/fahrzeuge-caravan-reisemobile-eyke.html bardzo blisko polskiej granicy. Sympatyczny młody człowiek imieniem Marco pomógł nam załatwić wszelkie formalności w niemieckim Urzędzie a właściwie to wszystko załatwił za nas. Są możliwości negocjacji ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz sobie konkretnie model. sprawdź nowe na mobile.de.

 

o ten sam model popytaj w Polsce, pamiętaj o cenach netto/brutto, oraz dodatkowych kosztach polskich dilerów za 'sprowadzenie przyczepy'.

 

sam jestem na etapie przed zakupem nowej budy, i właśnie myślę że kupię za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już np. wybrałeś Knausa to wejdz na ich strone / www.knaus.de/ poklikaj po sprzedawcach i zorientujesz się jakie są ceny i promocje.Często mają pracownika mówiącego po polsku więc wystarczy telefon.Jest dużo taniej jak u poskiego dealera.Zawsze od ceny która widnieje dają rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.