Skocz do zawartości

Rejestracja


Keny

Rekomendowane odpowiedzi

Był wałkowany temat przyczep przywiezionych z Holandii :lol: i to było coś takiego:

1. Tłumaczenie papierów ~ 170 zł

2. Pierwszy przegląd w kraju ~ 150 zł

3. Jeśli masz fakturę zakupu to przechodzisz do punktu 4, jeśli nie to musisz chyba odwiedzić urząd skarbowy :lol: (ale pewny nie jestem)

4. Wydział komunikacji i rejestracja przyczepy ~ 120 zł

5. Ubezpieczenie ~ 50 zł

Myślę, że różnica może być tylko w tłumaczeniu papierów, a reszta to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taką wypowiedź kolegi Mercy

Podatku 2% w skarbówce nie płaciłem bo mi powiedziano że się nie płaci, ale to może dlatego, że kupowałem na niemieckich blachach.

I na pewno nie płaci się zwolnienia od VATu 150zł druk Vat-24/Vat-25. To przerabiałem z pomocą wzajemną z Panem z PC i mamy już pewność, że się nie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na Forum i niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Mam umowę kupna (tłumaczoną) z Helmutem, brief i wymeldowanie (do tłumaczenia). Rozumiem przegląd w pierwszej kolejności ( czy tak jak samochodowy 170zł?) i co dalej? Odrazu do wydz. komunikacji? Omijam szerokim łukiem UC i US ?

Niby banalne pytanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do SWOJEGO (w różnych miejscach różnie interpretują prawo) wydziału komunikacji. Pierwsze na pewno będzie tłumaczenie papierów, tylko dowiedz się co masz przetłumaczyć. Dowiedz się bardzo dokładnie bo słono sobie liczą za każdy dokument i głupio by było gdybyś przetłumaczył coś co nie jest potrzebne - na pewno dowód i dokument wyrejestrowania trzeba przetłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Keny, najpierw tłumaczenie dokumentów. Najlepiej jak znajdziesz tłumaczy, którzy od dawna tłumaczą dokumenty, oni Ci powiedzą, które przetłumaczyć. Ja tłumaczyłem z holenderskiego

i doskonale wybrali dokumenty które były do tego przeznaczone.

W Urzędzie Skarbowym zapytałem, a w związku z tym, że przyczepy są zwolnione od opłat, to napisałem któregoś z Pit/Vat (wydaje mi się że VAT 24 lub 25)

Następnie przegląd. Pan ładnie pomierzył, opisał, wypisał i dał dokument opisujący charakterystykę przyczepy.

Mając to wszystko do Wydziału Komunikacji.

 

Pozdrawiam

[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Najpierw tłumaczenie. Przynajmniej mnie tak informowali na stacji diagnostycznej.

Jak już zrobisz tłumaczenia to jedziesz na pierwszy przegląd (na pierwszym przeglądzie wcale mi do tych przetłumaczonych papierów nie zajrzeli).

Potem do rejestracji (tam tez za bardzo do tłumaczeń nie patrzą).

 

Wniosek: tłumaczenie = najgłupiej wydane 170 zł przy zakupie przyczepy :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.