Skocz do zawartości

przetwornica 12\230v 800w


janbas

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, ja też elektrykiem nie jestem, aktualnie myślę o przetwornicy ok 1000W. Mam aku bosch silver 80AH samochodowy - od diesla - nowy, który został mi po sprzedanym aucie.

 

przyczepa stoi pod domem więc prąd jest na stałe podpięty i aku ładowany - jak myślicie - schować go na zimę do domu - do ciepła ?

 

druga sprawa - tak realnie przy obciążeniu ok 600 - 700W - ile wytrzyma aku ?

 

aha - tak mi się wydaje - odnośnie rozładowywania aku z samochodu - po pierwsze - jak to podłączacie ? po prostu przetwornica podpięta w przyczepie, która zasilanie 12v ma brane przez gniazdko 13 pin ? - dla mnie trochę strach o instalację w pojeździe i grzanie się przewodów.

 

i rada taka - jak macie benzyniaka to owszem powinien odpalić na aku w chwili kiedy go przetwornica rozładuje do ok 11V, ale w moim starym mondeo 1.8 dieslu to nawet by się dobrze świece nie zagrzały a o ruszeniu rozrusznika nie byłoby mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aby pociągnąć z przetwornicy około 800 wat musimy przyjąć że moc pobierana z akumulatora będzie większa o około 20% wynikające z ograniczonej sprawności przetwornicy, powiedzmy około 1000 wat. Wzór na moc w układach stałoprądowych to P=U*I gdzie P - moc, U - napięcie a I to prąd. Zatem po przekształceniu otrzymujemy I=P/U czyli 1000/12 co daje wynik około 83 ampery. Teoretycznie akumulator 80 Ah powinien wytrzymać godzinę, ale niestety pojemność podana na obudowie to najczęściej pojemność "dwudziesto godzinna" czyli zdolność akumulatora do oddania energii w ciągu 20 godzin w tym przypadku byłyby to 4 ampery. My jednak pociągniemy ponad dwadzieścia razy więcej więc podana pojemność nas nie dotyczy. Sądzę że po maksymalnie 30-40 minutach pracy akumulatora naładowanego do pełna przetwornica się wyłączy ponieważ napięcie na zaciskach akumulatora spadnie poniżej bezpiecznej granicy.

Co do grubości kabli - w ogromnym uproszczeniu przyjmuje się od 1 mm kwadrat na około 10A (przy przeciętnym chłodzeniu i małych przekrojach) do 1 mm kwadrat na 6-7 A przy większych przekrojach Należy jednak pamiętać że w instalacjach niskonapięciowych wziąć trzeba pod uwagę nie tylko dopuszczalną temperaturę pracy wynikającą z gęstości prądu, ale również spadek napięcia na każdy metr bieżący przewodu sięgający czasem nawet ponad jednego wolta. Na plusie i na minusie..... Właśnie dlatego w domach stosuje się 230V zamiast 12 a w liniach przemysłowych kilkaset tysięcy wolt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy, zastanawiam się nad takim pomysłem- podłączamy przetwornicę do akumulatora np taką o ciagłej mocy 300W. Do tej przetwornicy podłączamy odbiorniki prądu o mocy 100W (zasilacz laptopa, zasilanie oświetlenia led np), do tej samej samej przetwornicy podłączamy ładowarkę impulsową, którą będziemy ładować ten akumulator zasilający przetwornicę...czyli akumulator byłby ciągle doładowywany. Czy takie rozwiązanie może sprawdzić się w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zastanawiam się nad takim pomysłem- podłączamy przetwornicę do akumulatora np taką o ciagłej mocy 300W. Do tej przetwornicy podłączamy odbiorniki prądu o mocy 100W (zasilacz laptopa, zasilanie oświetlenia led np), do tej samej samej przetwornicy podłączamy ładowarkę impulsową, którą będziemy ładować ten akumulator zasilający przetwornicę...czyli akumulator byłby ciągle doładowywany. Czy takie rozwiązanie może sprawdzić się w praktyce?

 

Takie Perpetuum mobile nie zadziała (prostownik też nie działa na wodę ,tylko pobiera z tego samego aku)

Równie dobrze mogli by produkować pojazdy elektryczne zasilające prądnice ,które to z kolei przez prostowniki napięcia ładowały by te używane akumulatory i auto jedzie za darmo.(dlatego są hybrydy-elektryczno spalinowe,gazowe,a ta energia jest tylko odzyskiwana przez np alternator i akumulowana)

Energia potrzebna do wyprodukowania napięcia i natężenia do ładowania jest większa od energii uzyskiwanej,potrzebnej do zasilania tego samego urządzenia.

Edytowane przez Szafa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej samej samej przetwornicy podłączamy ładowarkę impulsową, którą będziemy ładować ten akumulator zasilający przetwornicę...czyli akumulator byłby ciągle doładowywany.

Sorry kolego - nie obraź się - ale nie mogłem wytrzymać jak to przeczytałem. Pomysł jest świetny, ale niestety nie jesteś pierwszy. Mój 6-letni syn już to wymyślił, że silnik będzie zasilany paliwem, które z kolei będzie produkowane w maszynie napędzanej tym silnikiem. Wtedy wystarczy kropelka benzyny na rozruch i dalej samo...

 

Niestety ... fizyka obowiązuje wszystkich niezależnie od dobrych chęci. Bo w sumie czemu proponujesz przetwornicę 300 W i do niej ładowarkę 100 W? Lepiej 300 GW i ładowarkę 100 GW, a miasto mamy zasilone za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego - nie obraź się - ale nie mogłem wytrzymać jak to przeczytałem. Pomysł jest świetny, ale niestety nie jesteś pierwszy. Mój 6-letni syn już to wymyślił, że silnik będzie zasilany paliwem, które z kolei będzie produkowane w maszynie napędzanej tym silnikiem. Wtedy wystarczy kropelka benzyny na rozruch i dalej samo...

 

Niestety ... fizyka obowiązuje wszystkich niezależnie od dobrych chęci. Bo w sumie czemu proponujesz przetwornicę 300 W i do niej ładowarkę 100 W? Lepiej 300 GW i ładowarkę 100 GW, a miasto mamy zasilone za free.

 

No, no - a może tak

Do wspomnianego rozwiązania przetwornica + prostownik dorzućmy ze dwie baterie 120Ws i powinno hulać. Myślę, że to sztuczne perpetuum mobile ale już nam blisko.

To czego zabraknie prostownikowi załatwią baterie słoneczne.

No tak ale to nie perpetuum a odnawialna energia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 26.11.2009 o 12:55, szary11 napisał:

 

Nie bardzo się tu zgodzę. Wg tego co zaobserwowałem u siebie jest tak:

- mam przetwornicę 100W. Po załączeniu bez obciążenia pobiera 0,2A

@szary11 co znaczyło stwierdzenie "po załączeniu" czy masz/miałeś w przetwornicy włącznik "0/1"?-pytam ponieważ w moim nowym nabytku mam (pierwszą w życiu) przetwornicę z takim właśnie włącznikiem obok którego jest dioda sygnalizująca załączenie przetwornicy (wlacznik w poz 1) i się MOCNO zastanawiam,czytam i szukam informacji czy w pozycji ZERO ów włącznika przetwornica pobiera jakiś prąd czy nie? Włącznik jest przy gniaździe wyjściowym 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polo63 napisał:

czy w pozycji ZERO ów włącznika przetwornica pobiera jakiś prąd czy nie?

też mam przetwornicę z włącznikiem i według mnie jedyne logiczne wytłumaczenie tego włącznika to brak wyjścia 230V i 0 lub prawie 0 pobieranego prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego @lbuster zapytałem @szary11 co oznaczało "załączenie" po którym pobór wynosił 0.2A, może dzięki temu włącznikowi u nas nie ma strat prądu z aku gdy mamy go w pozycji zero (czego nie mogę sprawdzić, bo dojścia zbytnio u mnie nie ma).

 

P.S. do teraz myślałem że Twój nick Sebastianie pisze i mowi się przez "I" a tu taki zong?. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, polo63 napisał:

@szary11 co znaczyło stwierdzenie "po załączeniu" czy masz/miałeś w przetwornicy włącznik "0/1"?-pytam ponieważ w moim nowym nabytku mam (pierwszą w życiu) przetwornicę z takim właśnie włącznikiem obok którego jest dioda sygnalizująca załączenie przetwornicy (wlacznik w poz 1) i się MOCNO zastanawiam,czytam i szukam informacji czy w pozycji ZERO ów włącznika przetwornica pobiera jakiś prąd czy nie? Włącznik jest przy gniaździe wyjściowym 230V.

Tak, mam w niej włącznik 0/1. Diodka też jest. I samo zakażenie przetwornica, bez odbiornika już obciąża aku na 0,2A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szary11 napisał:

Tak, mam w niej włącznik 0/1. Diodka też jest. I samo zakażenie przetwornica, bez odbiornika już obciąża aku na 0,2A.

Mierzyłeś może czy w pozycji zero włącznika przetwornica nic prądu z aku nie ciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, polo63 napisał:

Mierzyłeś może czy w pozycji zero włącznika przetwornica nic prądu z aku nie ciągnie?

Tak, znaczy prawdopodobnie tak, ponieważ miernik mierzył z dokładnością do dziesiątych. Na zero pokazywał zero. Jeśli coś pobierał drobnijszego nie jestem i nie byłem tego świadomy. 

Na chłopski rozum jednak uważam, że raczej nie powinno nic brać, skoro układ był rozlączony wyłącznikiem 0/1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szary11 napisał:

Tak, znaczy prawdopodobnie tak, ponieważ miernik mierzył z dokładnością do dziesiątych. Na zero pokazywał zero. Jeśli coś pobierał drobnijszego nie jestem i nie byłem tego świadomy. 

Na chłopski rozum jednak uważam, że raczej nie powinno nic brać, skoro układ był rozlączony wyłącznikiem 0/1.

Ja tak samo uważam - ale nigdzie nikt nie może tego potwierdzić, wszedzie piszą że przetwornica sama z siebie po podłączeniu do aku generuje znikowy (0.2A to nie tak mało bo nawet miesiąca aku nie wytrzyma 100amperowy bez ładowania)  pobór prądu z aku (tyż mi się wydaje że ów włącznik powinien temu zapobiegać, ale potwierdzenia brak?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.