Skocz do zawartości

Ogrzewanie inne niż standardowe w domku holenderskim.


hetis

Rekomendowane odpowiedzi

kocur: może i masz rację tylko że taki domek holenderski to koszt 15.000zł +ocieplenie około 7.000-10.000zł , jak widzisz to znacznie mniej niż taki normalny dom

 

drobna korekta - przeczytałem na sugerowanej przez Ciebie stronie, że koszt obudowy domku holenderskiego to około 1000 zł za 1 m2 podłogi (!) czyli przyjmując, że domek ma około 24,o m2 obudowa będzie kosztować 24 000 zł.

Nadal uważam, że to zbyteczne i nieekonomiczne. Z dwojga złego lepiej kupić droższy ( lepszy ) domek holenderski. Ale najlepiej zbudować za te pieniądze coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wiem ze to nie jest jakiś super dom na lata, tylko na jakiś czas ja np. mieszkam z rodzinka i szczerze meczy mnie to już dlatego o takim domku pomyślałam.

BIGL - masz racje lepiej zrobić sobie jakąś kotłownię zamiast tego gazowego.

kocur - tak masz na tej stronie podane kwoty jakby firma robiła, ja natomiast mam w rodzinie kogoś kto by mi to zrobił znacznie taniej, czyli tak jak napisałam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary samo wyposażenia takiego domku, oczywiście w dobrym stanie to koszt ok 20 tys opcja docieplenia jest dobrym pomysłem no tylko wydajniejszy piecyk potrzebny bo na gaz nie zarobisz (może być koza :) w ostateczności.

Mój kamperek stoi przez zimę tylko plandeką okryty co jakiś czas odpalony i żadnego grzyba nie ma. Jeśli nie ma pozwolenia na budowę a masz media, kasy tyle co napisałeś to nic tańszego nie znajdziesz a wprowadzasz się od zaraz, po dociepleniu które sam możesz wykonać nikt nie będzie wiedział czy to buda na kółkach czy domek. Powodzenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas odpalony i żadnego grzyba nie

 

To odpalanie zimą jest zbyteczne, bo po tym trzeba dobrze przewietrzyć by wilgoć uszła , zostawić tak by była wentylacja , a od czasu do czasu dobrze przewietrzyć bez odpalania ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kamperek stoi przez zimę tylko plandeką okryty co jakiś czas odpalony i żadnego grzyba nie ma.

 

Bo nie mieszkasz w nim zimą , nie oddychasz , nie parujesz , nie gotujesz , nie bierzesz prysznica , nie .........

 

Ps. Coś Ty robił dwa lata ?

 

Nowy

 

Sprzęt: kamper

Model: HYMER

Dołączył: 26 Paź 2007

Posty: 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MÓWISZ !? Oczywiście nie robię tego pod plandeką :ok:

 

odpalanie ogrzewania zimą pod plandeką czy bez niej - jest zbyteczne , nie ma takiej potrzeby , ważna jest wentylacja i wietrzenie. Odpalanie ogrzewania wiążę się z późniejszym wietrzeniem, przy różnicy temperatur minus na zewnątrz plus wewnątrz nastąpi skraplanie wewnątrz i co za tym idzie konieczność dłuższego wietrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma różnicy temperatur to jest zbyteczne .... ( oczywiscie ) ale powiedz mi jak wygonić z "buciorami" wilgoć jak nie ma się ogrzewania , co trzreba czekać do wczesnej wiosny ??? ........ albo jedyna rada mudlmy się aby nie było srogiej zimy , oczywiscie wentylacja jest na pierwszym miejscu ale sama wentylacja nie pomorze , ale jeżeli nie dasz temperatury choćby pokojowej na domek czy też jakiś camper czy coś na dyszlu ..... to samo przez siebie mówi że wilgotne powietrze pochłonie wszysztko i łupie jak termity i nie patrzy :ok: , ja się zastanawiam cały czas nad "holendrem" który kosztuje naprawde nie małe pieniądze i jest w stanie zadawalającym , ale jak postoji ten domek przez zime bez żadnego ogrzewania - choc posiada on takie z pieca dwu biegowego , to nie wiem co z niego będzie , negocjuje cene , ale to jeszcze nie dla mnie (przecież przed nami zima ), moze ma ktoś "holendra" całorocznego , ale z zaznaczeniem całorocznego (bo są całoroczne i całoroczne ) co by miał do sprzedania co by się nadawał do zamieszkania ........ sytuacja moja się pogorszyła o której chyba nie muszę opowiadać , ale w swiecie wiedzy chyba wszystcy wiedzą o co chodzi ............. nie jesteśmy dziecmi , zdradziłem trochę szczegułów ale to wszystko nie ważne , są sprawy różne i są sprawy nie wyjasnione ............. pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odświeżam temat bo widzę, że dyskusja toczyła się dawno temu. Zaciekawiły mnie te domki jako alternatywa dla klasycznego budownictwa. Nie potrzebuję pałacu o niewiadomo jakiej kubaturze. Wystarczy w okolicach tych 48m2.lub trochę więcej o ile są takowe. W razie czego można dobudować w zwykłej technologii szopę. Tylko problem z ogrzewaniem. Elektryczne wiadomo wychodzi niezbyt tanio w dodatku wymaga odpowiedniej mocy przyłączeniowej. Najchętniej widziałbym gazowe, gaz np ze zbiornika lub miejski,  ewentualnie węglowe. Czy tego typu rozwiązania są obecnie ? Dom chciałbym postawić na jakichś jednak fundamentach z uwagi na izolacją a także dlatego, że w tych fundamentach zrobiłbym kotłownię. Czy jest tu ktoś kto takiego ma ? Tym bardziej, że klimat się ociepla i wydaje się, że przynajmniej w południowych stronach Polski długie, mroźne zimy to obecnie wyjątek niż reguła. Zatem i chyba zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania się zmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.