Skocz do zawartości

Ogrzewanie inne niż standardowe w domku holenderskim.


hetis

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, ja radziłem spytać o kredyt w PKO b.p. czyli naszym polskim państwowym banku, który nie wytnie Ci takich numerów, jak zagraniczne z kawą gratis.

Wszyscy jadą na kredytach, bo nim zarobiłbyś na dom, to byłbyś już starym dziadkiem, a gdzie dzieci i rodzina ?

Tak dostajesz kasę na dom i spłacasz raty i wcale bankowi nie zależy na zniszczeniu tak niewielkiej inwestycji, tylko na tym, byś spłacał raty.

W sytuacji "powinięcia nogi", można negocjować inny system spłat.

Weź poprawkę, że inwestując w prowizorkę, masz paskudną świadomość, że robisz coś bez sensu, bez przyszłości, prawie, jak płacąc czynsz za nie swoje mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

adamkwiateki i tu się z tobą zgadzam w 100% wszystko to będzie prowizorka a kredyt można wziąć na krótszy termin np.na 20lat cena raty wtedy jest niewiele wyższa a cena kredytu znacząco niższa ,polecam wizytę u doradcy finansowego/kredytowego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem kolego rozmyslam nad wszystkimi opcjami w tym temacie najpierw szukałem mieszkania bezczynszowego do remontu we wioskach popegerowskich ale jak widac bez rezultatu bo zchodza takie jak "ciepłe bułeczki " i za parenaście tysiecy mozna kupic ale cuż jak cos sie takiego pojawi to jak juz napisałem ludzie na wsiach miedzy sobą dewotuja i wiesz co dalej , o kredycie nawet nie myslę jeszcze umiem liczyć pieniądze i jak mam takiemu potencjalnemu bankowi oddać pieniądze X3 za które bym w przyszłości kupił wille z basenem :czerwona: to ja dziękuję a jeszcze nie wiem czy bedzie praca teraz wiem ze pracuje , a za kilka lat kto to moze przewidzieć i co ......... komornik będzie zbierał żniwo ?????? , bank się z tym nie pieprzy , nie płacisz bo nie wiesz czy za pare lat bedzie cie stać na raty za hipotekę i sprzedadzą mnie i moją rodzinę za pare miedziaków razem z mieszkaniem a kredyt trzeba płacić bo komornicy biorą cene 2/3 ceny rynkowej a reszta ???? , myśle tutaj troszkę przyszłością bo nie wiem co bedzie nikt tego nie przewidzi ......... a domek holenderski całoroczny , to tylko na jakieś zaledwie 5 lat i to maksymalnie bo tak jak napisałeś ze co dziecią zapewnie - domek holenderski :hehe: nie nie tak szybko , jak juz napisałem poszukuję intensywnie też we wioskach popegerowskich jakiegoś lokum i tego się będe trzymał , i nie mam zamiaru nosić w zębach pieniędzy za kredyt hipoteczny do banku , juz to napisałem , ale kolega ma taki kredyt i nie może związać konca z końcem czyli podpisał na siebie dożywotni wyrok ..... pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając działke to już połowa sukcesu do swojego kąta . Budując dom nie trzeba od razu budować 150m2 - wystarczy 50-60m2 - nawet coś takiego

http://www.extradom.pl/projekt-domu-LA%20PALMA-ID-5262.html?typ=parterowe&powierzchnia=do_100_m&garaz=&strona=

 

Chyba lepiej się zapożyczyć na coś trwałego niż kupowac jakieś badziewie które jest tylko prowizorką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem koledzy co macie na myśli ale popatrzcie na to z tej strony - wszystkie większe zakłady w Szczecinie się wysypały , sama stocznia szczecinska - blizko 4 tys. ludzi pozbytych jakichkolwiek dochodów i nikt się ich nie pytał czy mają kredyty czy nie , następna fabryka kabli w Załomiu , nastepny wielki zakład Skolwin , to wszystko nie istnieje !!!!!!!!!!!!! , powiedzcie jak wziąść jakikolwiek kredyt bedac nie swiadomym co dalej , ja jak juz napisałem , mam dzisiaj prace a jutro mogę dołączyc do tych wszystkich co nasz rząd olał :czerwona: , mam zaoszczędzonych kilkanaście miedziaków i jak powiedziałem szukam i jeszcze raz intensywnie szukam a "holenderski" to tymczasowe lokum aby nie płacić haraczu w postaci astronomicznego czynszu jakimś nienormalnym urzednikom , a " holender " się w przyszłości przyda na działeczce .......... pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej już kupić dom na wsi i mieć święty spokój. Może nie od razu jakiś luksus ale przez pare latek będzie prawdziwe rancho :czerwona: . Szerze to sam myślę o takim rozwiązaniu, mam co prawda większe mieszkanie (60m) ale tak samo jak dobija mnie płacenie 500zł czynszu za brud i syf. Tak samo jak u Ciebie kredyt nie wchodziw grę - nie wiem co będzie za 1 rok a co dopiero za 20 -30.. Najważniejszym argumentem za wyprowacką na wieś jest bezpieczne i dobre wychowanie moich dzieci z dala od tej dziczy i pędu przez który sami zapomonamy kim jesteśmy....

No ale wracając do tematu - taki domek nie jest dla ciebie - powinieneś zbudować sam coś takiego, może na konstrukcji domku za 6000, ale za to w oparciu o nasze standardy (okna, armature itp.), tylko wtedy mieszkanie w takim czymś ma sens. Przecież nie będziesz jeżdził po serwisach bo ci sie zatka jakaś dyszka, kominek czy pęknie holenderska spłuczka. Bez sensu jest wydać 60000 i przerabiać to coś pod siebie z niewiadomym skutkiem - pamiętaj że za tą kwote miałbyś opłacony czynsz na 10 lat przy porównywalnym standardzie,nie liczę już ogrzeania gazowego które by cię wyniosło jakieś 800 zł/ mies w sezonie zimowym.

Jednym słowem - kupuj domek na wsi po jakiejś babci (za tą kwotę napewno coś znajdziesz) i ciesz się życiem bez smyczy-kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mieszkajac w 20m2 kawalerce i majac do wydania 60tys pln nawet bym sie przez sekunde nie zastanawial nad kupnem "holendra" poprostu postawil bym domek z suporka ,kryty blachodachowka i ocieplony styropianem o powierzchni 40-50 m2 . jest to w koncu najprostsza i najtansza technologia przy budowaniu domu. Wykonczeniowka to juz inny temat , ale w koncu w tych holendrach jaccuzi tez nie ma wiec spokojnie powinno ci te 60k no powiedzmy 70 k styknac ,ale za to masz domek ktorego byle wiaterek nie naruszy ,powiesz ze maly ? zawsze go potem mozesz rozbudowac :czerwona: ale to moim zdaniem najbardziej rozsadne rozwiazanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem o domku holenderskim i wciąż o nim nie zapominam. Zapytam Cię więc - czemu tak drogo? Zajrzyj do allegro wyjedź do gości, którzy sprzedają używane domki. Zobacz jak to wygląda używane, w końcu też mieszkasz w cudzym domu i używane ci chyba nei śmierdzi. Kup taki za 10000 i poświęć parę tysięcy na jego ocieplenie np dodatkowa truma 5000S, plus coś na okna, a jeśli trzeba trochę styropianu na spód (grosze), ewentualnie sprawdź jeszcze czy gdzieś nie brakuje styropianu na ścianach. Kupując domek w takiej cenie mógłbyś kupić od razu dwa i już byłby kawałek mieszkania, choć te domki i tak robią wrażenie! No i miałbyś na gaz, bo ogrzewanie gazowe to jednak trochę żre tego gazu :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zaoszczędzonych kilkanaście miedziaków i jak powiedziałem szukam i jeszcze raz intensywnie szukam a "holenderski" to tymczasowe lokum
No to nieźle musiałeś przyoszczędzić skoro możesz wywalić 50-60 tysiaków na TYMCZASOWE lokum. Za tą kasę to tylko coś trwałego, a jak się boisz kredytów, to będziesz wykańczał pomalutku z tego co zarobisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktoś sie ze mna zgadza a nie tylko kredyty , ja płace 550 zł za kawalerke samego czynszu za bude nieco ponad 20 m2 i mam serdecznie dosyc , a teraz dojdzie sezon grzewczy to szlak mnie trafi , szukam jak juz napisałem intensywnie szukam też tak jak juz napisałeś kolego "domku po babci" i to jest rozwiązanie , ale takiego rozwiązania to jak na lekarstwo , jestem tylko dobrej nadzieji a wiadomo że nadzieja to matką głupich , nie wiem co mam juz o tym wszystkim mysleć , szlak mnie trafia i tyle , mam serdecznie wszystkiego dosyć ........ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze remont czasem wychodzi dwa razy drozej jak postawienie nowego :czerwona:

wejdz kolego na forum muratora i poczytaj o tzw.domkach po babci i podobnych okazjach , wies polska to nieglupi narod i juz niejeden wpadl na to ze starej szopy czy chlewni sie nie sprzeda ale jak sie to otynkuje ,wstawi normalne okna to za "domek po babci" wezmie sie calkiem niemala kase , a ze potem kupujacy ma z tym problem to juz jest problem kupujacego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumna to chyba dla tych wszystkich stoczniowców (bez urazy)co nabrali kredyty hipoteczne i komornik u nich zbiera żniwo i kupa ludzi laduje na socjalkach albo pod most z całym ekwipunkiem , ja na szczeście do takich nie należe....... jeszcze na tyle mam rozum żeby sie nie zapożyczać na 20 - 30 lat ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.