Skocz do zawartości

gdzie w dorobię kawałek rurki do instalacji gazowej

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

planuję zamienić zwykły reduktor na monocontrol z Trumy.

Czytałem, że zawór musi być wyżej niż zawór w butli.

Niestety mój przewód gazowy jest za krótki i poszukuję firmy w Warszawie lub okolicy, która mi dorobi 17,5 cm takiej rurki z załozy złączki.

Czy możecie polecić jakieś miejsce, gdzie mogą cos takiego zrobić?

Zdjęcie jak wygląda teraz instalacja w załączeniu.

z góry dzięki za pomoc

20240120_133311.jpg

Samemu też można to ogarnąć. Wystarczy wywalić tą zakrzywioną rurkę i w jej miejsce wkręcić prostą. To kilka minut roboty :) Można jeszcze próbować naprostować tą wygiętą rurkę. Też powinno się udać. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)

Jak się czujesz na siłach to kupujesz rurkę i złączki i zgodnie z załączoną instrukcją zaciskasz końcówki. Nie jest to trudne ale ważne aby potem sprawdzić szczelność.

ma_schneidringverschraub_PL.pdf

Ja też muszę przedłużyć rurkę. Dokupiłem na alegro 1 m rurki o tej samej średnicy i złączkę do połączenia dwóch rurek. Czekam na dostawę. Podobno można zastosować rurkę miedzianą ale ja już dokupiłem stalową w ocynku jak w oryginale. Zakładasz nowy pierścień i skręcasz do końca. Pierścień się zaciska i działa jak uszczelka. Ja po montażu odstawiam jeszcze na serwis. Sprawdzą mi działanie wszystkich urządzeń gazowych i ich szczelność oraz wyczyszczą palniki jeśli będzie taka potrzeba. Chcę tylko sam to poskładać a oddać na sprawdzenie. Przy okazji jeszcze chyba hamulce będę miał do roboty ale to już oddaje specjaliście przy okazji przeglądu gazowego.

2 godziny temu, marychaweekend napisał(a):

myślałem, że od razu dorobią mi końcówki

Jakie końcówki? Złączki z baryłkami się zaciskają po skręcniu. Tu nie trzeba nic dorabiać.

1 minutę temu, Lisu94 napisał(a):

Ja też muszę przedłużyć rurkę. Dokupiłem na alegro 1 m rurki o tej samej średnicy i złączkę do połączenia dwóch rurek. Czekam na dostawę. Podobno można zastosować rurkę miedzianą ale ja już dokupiłem stalową w ocynku jak w oryginale.

Można miedzianą, wtedy obowiązkowo trzeba użyć tulejek wzmacniających:

image.thumb.png.4c4bdc14379710123dfc96b460f2326d.png

Przy przewodach stalowych nie ma takiej konieczności. 

36 minut temu, Czarek236 napisał(a):

Witaj,te opaskę przewodu gazowego musisz zarobić na zaciskaną ,bezpieczeństwo bardzo ważne.

Przecież tego nie będzie, bo będzie tam przykręcony monocontrol.  

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Jakie końcówki? Złączki z baryłkami się zaciskają po skręcniu. Tu nie trzeba nic dorabiać.

Można miedzianą, wtedy obowiązkowo trzeba użyć tulejek wzmacniających:

image.thumb.png.4c4bdc14379710123dfc96b460f2326d.png

Przy przewodach stalowych nie ma takiej konieczności. 

Przecież tego nie będzie, bo będzie tam przykręcony monocontrol.  

Zaciekawiłeś mnie tymi tulejkami

6 lat w lpg do samochodów i nie spotkałem się z czymś takim....

W sumie na tyle ile montaży zrobiliśmy nie bardzo widzę sensu stosowania.

Fakt z rurką miedziana podczas zasikania baryłki trzeba z wyczuciem bo idzie zacisnąć za mocno i wtedy przewód zgnieciony i bardzo często nie trzyma szczelności , trzeba potem ciąć i na nowo zarabiać. 

Wiem oczywiście jaki jest zamysł.

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)

Godzinę temu, marychaweekend napisał(a):

Czyli zwykła rurka stalowa wystarczy?

musi być bezszwowa. Na Alledrogo znajdziesz bez problemu. Sprawdź jeszcze czy masz 8 czy 10mm

np.

https://allegro.pl/oferta/stalowa-rurka-gazowa-8mm-gok-14375803535

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)

31 minut temu, Ventyl napisał(a):

Zaciekawiłeś mnie tymi tulejkami

6 lat w lpg do samochodów i nie spotkałem się z czymś takim....

Ale w LPG w autach stosuje się śrubunki z baryłkami zaciskowymi? Chyba tam się to odbywa trochę inaczej. Ta tuleja przy miedzi ma zapobiegać ściśnięciu końcówki przez baryłkę, co mogłoby doprowadzić do nieszczelności w instalacji. 

31 minut temu, Ventyl napisał(a):

W sumie na tyle ile montaży zrobiliśmy nie bardzo widzę sensu stosowania.

Fakt z rurką miedziana podczas zasikania baryłki trzeba z wyczuciem bo idzie zacisnąć za mocno i wtedy przewód zgnieciony i bardzo często nie trzyma szczelności , trzeba potem ciąć i na nowo zarabiać. 

Wiem oczywiście jaki jest zamysł.

No dokładnie po to są te tulejki, bo można bardzo łatwo przy skręcaniu śrubunku przesadzić :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)

5 godzin temu, marychaweekend napisał(a):

poszukuję firmy w Warszawie

Kampery Suwałowski - rozbudowa instalacji gazowej o dodatkowy punkt odbioru, wymiana reduktora na DuoControl, próba szczelności.