Jump to content

Holownik manewrowy?


gfizyk
 Share

Recommended Posts

Przeglądałem wątki aby znaleźć takie ustrojstwo. Nie znalazłem.

Spotkaliście się z takim urządzeniem? Planuję coś takiego zrobić sobie przez zimę (z teścia pomocą).

Jeżeli ktoś z Was posiada fotki, lub urządzenie (i może fotki porobić) to ja bardzo proszę.

 

 

d6b5d2720a361d96.jpg

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 36
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • gfizyk

  12

 • petrol

  6

 • Wirek

  4

 • track222

  2

Top Posters In This Topic

gfizyk, zastanawia mnie sens robienia, a później wożenia tego urządzenia na kempingi, również na samym dyszlu zrobisz manewry, chyba , że do czegoś innego to ma służyć.

Link to comment
Share on other sites

Ja to bym widział sens takiego urządzenia, gdyby cycepka nie miała kółka manewrowego na dyszlu, a tak to właściwie nie wiem do czego to ma służyć :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że sens jest wtedy, kiedy masz mało miejsca do manewrowania np na podwórku. Manewrując czymś takim jesteś bardziej precyzyjny.

Ja mam taką sytuację u siebie.

 

Jeżeli chodzi o kemping, to tez może to ułatwić manewry. Koło manewrowe jest w porównaniu z kołami przy holownika szersze, czyli nie będzie się zapadać w takim stopniu w piasek i inne tego typu podłoże.

 

I jeszcze jeden argument. Koszt czegoś takiego oceniam na maks 100-200 zł. Najdroższe byłyby kółka plus kula zaczepu.

Link to comment
Share on other sites

Manewrowanie przyczepką nie stwarza większych problemów, natomiast faktem jest , że w miękkim podłożu koło manewrowe może ugrząźć, ale ludzie karawaningowcy na polu zawsze pomogą i tu raczej nie widzę sensu wożenie ( dodatkowe kilogramy i sporo miejsca by to zajmowało).

Koszt jak piszesz nie jest duży więc na pewno przyda się Tobie przy manewrach u siebie na podwórku , więc tu tak widzę zastosowanie tego urządzania.

Link to comment
Share on other sites

może to ma być użytkowane tylko przy domu itp bo faktycznie na wyjazd to ciężko brać takie ustrojstwo :jump: a na miękki i grząski teren to można koło manewrowe na bardziej terenowe zmienić :jump: takie pompowane z grubą oponą ... i wtedy powinno ułatwić to manewry :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

Fajna rzecz tylko po co :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

U mnie przy domu może się przydać.

Jak to mówią - każdemu według potrzeb :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

nie bardzo rozumiem dlaczegóż by to miało być bardziej precyzyjne od koła manewrowego?? poza tym kół manewrowych jest całe mnóstwo .... myślę również o szerokości koła....

Link to comment
Share on other sites

Wydaje się że w tym wynalazku chodzi o to by się nie schylać manewrując dyszlem przyczepy.Przy ciężkiej możne ucierpieć kręgosłup.

Link to comment
Share on other sites

Cichy56, mhmm przy pomocy swoich mięśni oraz mej rodzinki manewruję przyczepą o masie 1900 kg.... i długości z dyszlem ponad 8,5metra przecież od tego są uchwyty manewrowe.... :bukiet: oczywiście każdy manewruje jak chce i czym chce ale czy taki ekwipunek jest potrzebny??

Link to comment
Share on other sites

Koledzy, wiem, że nie każdemu jest takie ustrojstwo potrzebne. Nie wiem nawet, czy będzie potrzebne mnie. W wątku zapytałem Was, czy ktoś się z czymś takim spotkał, czy ew. posiada fotki, ponieważ chciałbym (mam możliwość, zrobić to tanim kosztem) coś takie sobie zrobić (koła mam, materiał mam, pozostaje tylko kula).

 

A wątek zaczyna zmierzać w kierunku, czy to się może przydać czy też nie. :jump:

 

Na pewno znacie osoby, które potrafią wydać kupę kasy np na elektryczny napęd, bo będzie im wygodniej. Nie podważam zasadności tego wyboru, chociaż sam się nie mam zamiaru decydować.

 

Tak samo jak czytam na naszym forum, że ktoś zastanawia się nad montażem anteny sat. Tego też nie podważam, chociaż ja osobiście jej nie potrzebuję ...

 

Z tego powodu, nie rozumiem, dlaczego podważacie zasadność używania takiego ustrojstwa? A gdzie tolerancja i szacunek dla naszych odchyleń? :bukiet:

 

Petrol - w mojej ocenie - będzie to wygodniejsze od koła, a przez to precyzyjniejsze.

Mam świadomość, że moja przyczepa nie jest tak ciężka jak Twoja, ale ja ją przetaczam najczęściej sam, w dodatku podjazd przed domem mam lekko z górki, a miejsce przeznaczone na przyczepę dość wąskie.

 

oczywiście każdy manewruje jak chce i czym chce ale czy taki ekwipunek jest potrzebny??

 

komentarz - jak powyżej

Link to comment
Share on other sites

gfizyk, na jednej z aukcji chyba na ebay-u widziałem takowe rozwiązanie ale dodatkowo wyposażone w silnik elektryczny z przekładnią oraz akumulator... taki mniejszy mover... jak znajdę to zamieszczę link.... co do odchyłek to sam je mam i nie zamierzam nikogo za nie krytykować tak więc Grzegorzu :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

gfizyk, nie unoś się , piszemy swoje opinie bezzasadności wożenie tego , ze względu na wagę i gabaryty , natomiast nie podważamy , że może być przydatne na Twoim podwórku , dlatego zapytałem do czego ma służyć.

Dla poprawy nastroju :bukiet::jump:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
 • Create New...