Skocz do zawartości

Zakup przyczepki towarowej


Vandi

Rekomendowane odpowiedzi

Także mam taką Teme ,służy super do zwożenia drewna po sierpniowej nawałnicy a teraz wożę palety z zakładu i ładuję do oporu i nie ma żadnych oznak lipy w wykonaniu.Plandeki nie zakładałem ale jest i może film jest pomocny w tym co by za wczasu zrobić kilka przeseł na dachu co by się nie zarywał dach pod deszczem lub śniegiem.

Dzięki za opinię. A ile czasu ją masz? Czy nie występuje u Ciebie korozja na rantach zaznaczonych na fotce?

post-8-0-92660500-1509653715_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kupiłem we Wrześniu w Castoramie  2m dł x100szer x 25 wys z plandeką. Wiesz że dzisiejsza galwanizacja nie jest taka jak kiedyś.Ileś lat wytrzymie nie ma co kopi kruszyć. I tak już się zwraca jakbym miał płacić z to co przewiozłem lub prosić sąsiada o pożyczenie to by przerosło wartość i ile famy by poszło w eter że to czy tamto się spsuło,a każdy chyba wie o tym że pożyczki nie służą i zawsze się coś wydarzy .Nie cierpię pożyczek i dlatego postanowiłem zakupić nową bez przejść i będzie mi służyć długie lata,nawet z nie wielką korozją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ike chcesz wydać, ja kupiłem taką https://goo.gl/images/HrJBcj

Tylko na jednej osi i bez hamulca, dalem 1300zł plus 800 wysoka zabudowa plandeki. Przyczepa nie do zajechania, przewoziłem z tone może półtorej tony piachu, jedynie u siebie na budowe wjechałem w koleine po koparce i przy tym obciążeniu wachać w osi skrętnej zrobił tak l\ ale poza tym to pojeździ jeszcze 20 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Irek, ileś lat ma wytrzymać, ale żeby na placu rdzewiała? Dziś podjadę jeszcze pod markety obejrzeć jak one znoszą.

 

Nad plandeka się zastanawiam. Wszystkie mają tylko tył otwierany. Przydałby mi się i przód. Tak miałem. Ciekawe na zamówienie ile by kosztowała.

 

Ogólnie to sprzedałem na dniach solidną towarówkę Sam. Po prostu nie potrzebowałem już mega mocnej przyczepy. Teraz do 500kg mi wystarczy. I chcę coś w miarę estetycznego by nie odnawiać jej co 2 lata. Temu chce nową, na której zmieści się wyrko do przewiezienia na działkę i ocynkowaną. Budżet +/-3tys. Transport okazjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiona. Podmarketowe bez rdzy. Wykonanie ich jest jednak znacznie delikatniejsze niz od dealera.

 

A firma robiąca plandeki zniknęła. Szyldy wisiały na ogrodzeniu a budynek wyparował.

 

Poirytowany jestem tą sytuacją i nie wiem co zrobić. Najgorsze, że na miejscu nie ma konkurencji by inne marki podejrzeć. Kupując nową przyczepę chciało by się by jednak korozji nie miała. Choćby do końca gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam boro / niewiadów z castoramy z 2014r. Miała zrobić przeprowadzkę a zrobiła już 3 a dwie były solidne po kilkanaście kursów. Woziłem też drewno, często traktorek ponad 200kg. Rdzy nie widziałem, plandeka nie pęka. Szału nie ma, Ale to jednak market używany po kilkanaście razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tanią marketową z takich cieniutkich profili. Są w Castoramach, OBI, Norauto itp. Nawet poniżej 2 tys. zł można kupić coś nadającego się do przeprowadzki.

2-metrowa: http://www.norauto.pl/transport/przyczepy/przyczepa-neptun-n7-202-ptd-zestaw

2,6-metrowa: http://www.norauto.pl/transport/przyczepy/przyczepa-neptun-7-263-pratik

Jeśli to ma być tylko do okazjonalnej przeprowadzki to spoko. Be żadnego problemu sprzedasz ją później o kilkaset zł taniej jeśli ci się nie spodoba.

 

Ale gdybym planował trochę częściej coś przewozić to ja bym pomyślał i solidniejszej przyczepie. Są firmowe albo od małych producentów. Rejestracja SAM'a się skończyła, ale mali producenci maja już odpowiednie certyfikaty na swoje wyroby i w pełni legalnie to się rejestruje. Jest np. producent w Gdańsku (takiego znam, bo mam blisko), ale na pewno w każdym większym mieście znajdziesz takiego. Można zamówić pod swoje potrzeby i nawet DMC podczas rejestracji można dobrać do swojego holownika.

 

Ten drugi element jest bardzo cenny. Jeśli chcesz mieć przyczepę lekką to koniecznie trzeba zerknąć do dowodu samochodu. W C-maxie mojej żony jest DMC przyczepy niehamowanej 745 kg. Jakiś idiota z forda wymyślił, żeby tak homologować auto. Gdybym kupował przyczepę u małego producenta z Gdańska to mi wystawi papiery na 740 kg i po kłopocie. A z Norauto masz 750 kg i klops. Podobnie ma np. Opel Zafira B, gdzie przyczepa bez hamulca jest do 745 kg o ile dobrze pamiętam. W  tej sytuacji głupia homologacja auta może być zneutralizowana przez sensowną homologację przyczepy kupowanej u małego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np, jak kupujesz w Castoramie też jest możliwość zrobić Dmc pod siebie,ale chwilę to trwa. W Bydgoszczy (około tygodnia)+ 90 zeta za nową tabliczkę.Mi się jak zwykle spieszyło i wziąłem jak było i nie bardzo mi pasuje,ale sprzedawca mówił że ja jako pierwszy się pytam o dmc bo reszta jak słyszy 750kg to uwaza że może to holować Maluchem-126p,a to już się skończyło i ludzie nie wiedzą  :oslabiony: co ich czeka jak się coś stanie lub ktoś ich sprawdzi nawet na pusto.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pod cmaxa brałem dmc 740kg też w casto i czekałem że 2 tyg. W Dr mam wpis, że to boro a naklejki na cepie niewiadów.

 

Z minusów odpadły boczne odblaski. Zapomniałem dodać, że min 5t złomu tym przewiozłem. Pakunki typu 700kg cementu na palecie też. Posiadanie cepy jest też korzystne dla auta. Nie wozi się roślin, ziemii, rowerów na serwis..

 

Kumpel do Krakowa 2 razy pożyczał... Zamortyzowala się kilku krótnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Norauto masz 750 kg i klops. 

To jest nie prawdą - sorry ale to fakt.

W Norauto również zmienisz DMC na takie jakie chcesz.

 

Szary obojętnie jaką nie kupisz proszę sprawdź wszystkie śruby i mocowania bo ja w przeszłości korzystałem z tych tanich i pierwsze należy dobrze je poskręcać.

Jeżeli zależy tobie na plandece warto kupić w zestawie bo taniej. Chyba, że nosisz się z zamiarem powiększenia przestrzeni ładunkowej to wtedy dorabianie na wymiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie prawdą - sorry ale to fakt.

W Norauto również zmienisz DMC na takie jakie chcesz.

Ok, w takim razie zależy jak się pracownikowi chce. Ja kiedyś miałem przez chwilę pomysł, żeby kupić w Norauto przyczepę, wybrałem taką około 2,6 m długości i miała DMC 750 kg. Pytałem pracownika (sprzedawcę) dokładnie o to, czy można obniżyć DMC abym miał papiery do zarejestrowania jej na 600 kg (pasowała by wówczas do mojego samochodu i kumpla), ale otrzymałem odpowiedź, że nie, bo "takie mają papiery od producenta" i koniec.

Teraz widzę, że prawdopodobnie gdybym napierał to jakiś kierownik by może ruszył pupę i to załatwił. Ja sprawę odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.