Skocz do zawartości

Co o tym sądzicie ??


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Niespełnione ambicje rodziców ...

to chyba to.

Podziwiam małego smyka, ale przeraża mnie wiek malca, ojciec nazbyt szafuje zdrowiem dziecka.

I wiecie co zaczołem się zastanawiać czy przypadkiem ja też nieprzegiołem.

Mianowicie moje dzieci (córka 8, syn 6) ucze pływać. Ostatnio młodego podpuściłem do przepłynięcia basenu ile razy da rade bez przerwy. Smarkacz walnoł osiem długości basenu bez odpoczynku(sam teraz miłabym problem żeby mu dorównać). I tak się zastanawiam czy to już aby nie moje wygórowane ambicje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I wiecie co zaczołem się zastanawiać czy przypadkiem ja też nieprzegiołem.

Mianowicie moje dzieci (córka 8, syn 6) ucze pływać. Ostatnio młodego podpuściłem do przepłynięcia basenu ile razy da rade bez przerwy. Smarkacz walnoł osiem długości basenu bez odpoczynku(sam teraz miłabym problem żeby mu dorównać). I tak się zastanawiam czy to już aby nie moje wygórowane ambicje.

 

nie przesadzaj jesli by nie lubił pływac to pewnie by tyłe nie przepłynoł ale nie ma co narzucac na siłe

 

mam córke która zapisałem na kurs tanca w przedszkolu ( tak dla relaksu zeby miała wiecej ruchu) teraz jest w gimnazjum i dalej tanczy tylko przestalismy jezdzic na turnieje

a syna próbowałem wciagnac w piłke nozna ale po paru treningach dach sobie spokój dalej gra w płke z chłopakami ale stwierdził ze to go nie bawi teraz mysli o kolarstwie zobaczymy od nastepnego sezonu wezme go na pare wycieczek organizowanych przez PTTK zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to :hop1: przede wszystkim z uwagi na zdrowie dziecka.

 

Moje dzieci też chodzą na basen, zajęcia dodatkowe-ruchowe w szkole, szkoła muzyczna, język ale bez stresowania i nakazywania - jak chce to idzie, jak chce to ćwiczy, jak widzę że nie ma akurat zacięcia to nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda zupełnie inaczej wpływa na budowę dziecka. To tak jak gimnastyka korekcyjna. nie ma co porównywać do tego typu ćwiczeń siłowych.

Nie mam nic przeciwko gimnastyce jako takiej. Dziecko staje się gibkie i wysportowane. Ale ćwiczeniom siłowym w takim wieku - stanowcze NIE! :jump:

Popieram - z tymi ambicjami. I nie popadajmy w skrajności. Jeżeli naszym dzieciakom pasuje robienie czegoś i przynosi radość (pływanie, taniec, inne) to wszystko jest OK. Gorzej, jeżeli nam to przynosi więcej radości niż pociechom. Wtedy czas się zastanowić ... :bukiet::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.