Skocz do zawartości

Trafka pomysł na butlę z gazem.


Trafko

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra , powiedz mi tylko dlaczego napisałeś że w Nieczech miałbyś ,, pozamiatane " ?

 

Ps. Dz.U. nie mówi o pojazdach mechanicznych tylko o pojazdach ...

 

Trafko , ja w sumie to jestem po Twojej stronie , bo co za różnica jaką masz butlę ?

Tak czy siak pojazd ma jakieś zasilanie gazowe , czy ze zwykłej butli LPG , czy kompozytowej , czy turystycznej ... czy samochodowej ....

 

Ale jak to prawnie ugryżć ? :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra , powiedz mi tylko dlaczego napisałeś że w Nieczech miałbyś ,, pozamiatane " ?

 

Bo tam są obowiązkowe badania techniczne instalacji gazowej w przyczepie.

Ja nie mam , bo u nas na razie nie potrzeba.

 

Ale jak to prawnie ugryżć ? :czerwona:

 

Prawnie to butla jest butlą i tyle

Do wózków widłowych sami operatorzy zakładają butle .

Ja bym to nazwał Butla stała ,a 11kilówkę Butla wymienna.

Samochodowa czy domowa 11kg posiada odpowiednią homologację i ja tu nie widzę problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wózków widłowych sami operatorzy zakładają butle .

 

 

ale operator wózka widłowego z instalacja gazową musi mieć odpowiednie przeszkolenie , nie tylko na wózek widłowy , ale i obsługę zasilania gazowego w tym wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale operator wózka widłowego z instalacja gazową musi mieć odpowiednie przeszkolenie , nie tylko na wózek widłowy , ale i obsługę zasilania gazowego w tym wózku.

 

musi mieć przeszkolenie na wymianę butli.

 

dokladnie i np: mimo tego ze na kursie mialem jak wymieniac butle w wozku to ja teoretycznie nie moge tego robic ( u nas w firmie sa tylko dwie osoby do tego uprawnione) troche paranoja :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i obsługę zasilania gazowego w tym wózku.
musi mieć przeszkolenie na wymianę butli.

 

tak dokładnie przeszkolenie na wymianę butli , czyli to samo co robimy w naszych budkach jak skończy się gaz w butli i szkolenia nie mamy :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, ja Ci radzę wywal ten zbiornik i wsadź zwykłą butlę 11 kg ! Powód jest prosty: nie mieścisz się w konwencji, podobnie jak Egebere z taczką na dachu. Nie ważne, że Twój patent działa ,jest bezpieczny i praktyczny, podobnie jak "taczka" na dachu, przewyższa wszelkie parametry standardowego szyberdachu z racji izolacji i bezpieczeństwa przy włamaniu.

Egebere został tu zjedzony przez moderatorów, Ty masz widocznie lepsze układy, biorąc pod uwagę szkodliwość społeczną czynu.

Faktem jest jednak, że pracownik stacji gazowej mógłby odmówić napełnienia "przyczepy" gazem, a Policjant na drodze, tez mógłby Ci zatrzymać dowód, bo homologacje itd.

Tak więc Trafko przestudiowałeś temat adaptacji zbiornika samochodowego do przyczepy na 5 :czerwona: ale wiesz, że świat nie lubi mądrzejszych.

Pamiętacie, Tuckera - genialnego konstruktora samochodów, silników, broni w USA? Też go zjedli, choć szczekające na niego kundle, same po czasie, stosowały niesamowite rozwiązania Tuckera.

Tak więc Kolego, wyprzedziłeś epokę, ponieważ przyczepy powinny mieć właśnie takie zbiorniki na gaz, by móc tankować na stacjach samochodowych, podobnie jak mają specjalne zbiorniki na wodę.

Ponadto w razie wypadku, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania, bo wiadomo, że to Twój zbiornik jest winien, że coś się stało.

W przypadku sprawy w sądzie mógłbyś się nie wywinąć i stracić dużo nerwów i kasy.

Co do obawy, o kontrole w Niemczech, to zdolny ten naród, ma wielkie, prekursorskie doświadczenia w temacie gazowania, nie koniecznie bezpiecznego dla odbiegających od konwencji rasy nordyckiej.

Może, gdybyś na zbiorniku umieścił napis Cyklon-B IG Farben, to nie byłoby problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę kwiatuszka.

 

Trafko, ja Ci radzę wywal ten zbiornik i wsadź zwykłą butlę 11 kg !

 

No właśnie gdybyś czytał to byś już dawno wiedział ,że 11kg i kompozytowa mi się nie mieści .

Gdyby mieściły się butle to po co tyle trudu bym sobie zadawał.

A 3kg za 28 zł nie będę nabijał.

 

Faktem jest jednak, że pracownik stacji gazowej mógłby odmówić napełnienia "przyczepy" gazem,

 

Popatrz i zobacz.

 


Nie tankuje cyklonu tylko tak jak widać.

post-104489-imported-02d2ca0f-42fa-4390-8317-c9978b0df2f9_thumb.jpg

 

Tankujący jakoś nie uciekł.Myślę ,że szybciej mu taczka na głowę spadnie niż coś się stanie.

post-104489-imported-9672e2de-d0d3-446d-8a68-46c3ef88113c_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmmm jednak co większa przyczepa to większa.... u mnie stoją dwie kompozytowe i jedna stalowa.... a to dlatego że jechałem ze stalową a po drodze nabyłem kompozytowe... więc stalowa opuści pokład a kompozytowe dobrze zabezpieczę... :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, myślałem, o "wkopaniu" butli 11 kg bokiem w podłogę ale pewnie nie da rady albo zamknięcie za wąskie.

Wydaje mi się, że jednak przeżywasz pewien stres związany z taką instalacją.

 

Niestety 11kilówka musi stać i lecieć z niej gaz w postaci lotnej.

Większym stresem jest myśl ,że jak zabraknie :? i nie będzie można go kupić :?:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.