Skocz do zawartości

Trafka pomysł na butlę z gazem.


Trafko

Rekomendowane odpowiedzi

Misio ale butla do wózków widłowych pobiera przystosowana jest do pobierania gazu w postaci płynnej - a to dla reduktora w kamperze lub przyczepie nie jest odpowiednie środowisko pracy.

Ktoś kiedyś odwracał butlę, tak żeby rurka była ponad poziom płynnego gazu, ale według mnie to jest druciarstwo. 

A i pewnie nie mam nic wspólnego z jakimikolwiek przepisami...

Nie lepiej wziąć np 2 butle 3 kg? :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1) żeby zamontować zbiornik lpg trzeba obciąć lub wygiąć smoka w wielozaworze - bo też będzie właśnie ssało gaz w postaci płynnej.

2) obrócenie butli o 180stopni (to co pisałem) jakoś w moich oczach nie jest druciarstwem (ale oczywiście każdy ma prawo mieć inny punkt widzenia)...nadal leży na boku ale smokiem do góry.

3) w okresie zimnym gdy chodzi ogrzewanie i lodówka na propanie, 11kg gazu w butli może nie wystarczyć na weekend (brać wówczas 5butli 3kg czy 6-8 2kg i jak to przepinać)... a w okresie letnim właśnie tak robię (mniejsze butle turystyczne2-3kg tak jak pisałem w poprzednim poście), a wówczas mogę zdemontować butlę 11kg i odzyskać parę kg (jako kontr propozycja dla zbiornika lpg i to na razie tylko w sferze rozważań ale liczę że na kolejną jesień już tego typu pomysł będzie zrealizowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj jadę na konsultację z zaprzyjaźnionym gazownikiem w sprawie montażu butli pod moim kamperem.

Skoro Duni.pl ( i zapewne inne autorytety) rozwiązują te sprawy wobec swoich klientów na poczekaniu to uważam że nie ma żadnych przeciwwskazań. Kwestia tylko poprawności i kultury technicznej.

Kosz i uchwyty z profili wykona mi zaprzyjaźniona firma wg projektu. Lubię solidne długowieczne konstrukcje i tak będzie tym razem.

Jak coś ciekawego będę miał to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotki jak zrobisz :)

Chociaż ja chyba jednak pójdę w tą stronę co pisałem - duocontrol mam więc będzie tym bardziej łatwiej żonglować "zbiornikami"...no i dla mnie ważne jednak są te kg których niewiedzieć czemu zawsze mi brakuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że jedna butla toroidalna/walcowa to jej masa jest mniejsza niż 2 butle 11kG, ponadto w miejscu dotychczasowej butli będzie klimatyzacja więc pogłówkować trochę muszę i poukładać potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce w miejscu po butli mieć schowek których mi bardzo brakuje w kamperze...

Co do zbiornika - na lato mi wystarczy butla 3kg a wówczas mogę zrzucić 11kg butle i mieć zapas ponad 20-40kg...a to akurat na zabranie rowerów jak znalazł...

Poza tym dla mnie jednak sporym minusem jest trudność tankowania czystego propanu na zimę...a już pare razy mi wyszło ze miałem 1/3-1/4butli gazu ale...niestety nie chciała już odparowywać w ujemnych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa uniwersalnie pomyślana, to butla samochodowa pod podłogą, a na zimę butla 11kG w grzanym schowku. Brak rowerów skoryguje masę.

No trzeba przemyśleć wszystko.

.

Po konsultacji jestem.

Zdecydowałem się na butlę toroidalną z zaworem typu NL.

Będzie elegancko.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i ja poczytuje i mam takowy zamiar.

Wrzucam pod spód zbiornik nap 60l  ,a 11-tki wek. Jedna 3- zostaje zapas i do smażenia rybek. 

 

 

Zdecydowałem się na butlę toroidalną z zaworem typu NL.       :hmm:   podpowiesz ten NL :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark48, dnia 09 Lut 2016 - 14:06, napisał:snapback.png

Przy okazji. W mojej małej angielce niestety nawet 5 kg z reduktorem nie mieści się w pionie, więc zamontowałem 11 kg w poziomie. Ale tylko do transportu. Na postoju muszę ją wyjąć i postawić na zewnątrz. Podłączam reduktor i jest ok. Ale pytanie - jak na to patrzą za granicą? czy mogą się przyczepić do leżącej, choć odłączonej butli? Czy ktoś może mi podpowiedzieć, bo jeszcze poza Polskę nie wyjeżdżałem. W tym roku będzie to mój drugi sezon.

Pozdrawiam  :swieca:

Dzięki. Na leżącą butlę jednak się nie zdecyduję, ale będę musiał wypróbować mniejszą. Brak mi jeszcze doświadczenia i nie wiem na ile mi starczy np. 3 kg. W mojej przyczepce bakista uchyla się od góry i jak pada deszcz to w środku mokro.  Muszę poszukać na forum, może coś już na ten temat było. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza okresem wiosennym lub jesiennym (zimnym - zimowym) 3kg wystarcza spokojnie koło 1-3tygodni zależy ile będziesz gotował i czy masz podgrzewaną wodę gazem (i ile będziesz jej używał). W przyczepie takie butle używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.