Skocz do zawartości

Felga 5j14FH do Caravelair poszukiwana


dziko

Rekomendowane odpowiedzi

dziko, miałem podobny problem bo brakowało mi zapasu do mojej budki. Co prawda szukałem felgi 13" ale na kilku szrotach na których byłem nikt nie wymienił żadnej innej marki z tym rozstawem oprócz skody a i tak żeby ją kupić zjeździłem sporo km. Rozstaw i otwór centrujący pasuje bo przymierzałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dziko, producent przyczepy podaje telefony do oficjalnych przedstawicieli w Polsce. Możesz zadzwonić - kto wie, co mogą mieć w magazynie lub co sprowadzić z Francji.

 

ABM CAMPERS Ul. Olszanicka 5b 30-241 KRAKOW 0048 602 113 430

 

CAMP-RENT Ul. Dziadoszanska 10 61-248 POZNAN 501 38 11 39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur,

Dzięki za namiary. Zadzwoniłem do ABM CAMPERS. Koleś powiedział, ze na zamówienie mogą ściągnąć prawie wszystkie części. Za felgę krzyknął 295 zł.

Zatem sie zorientuje,poszukam felgi od Skodzinki. Jak nie znajde, to zamówię nówex.

 

Pozdro 4 all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za felgę krzyknął 295 zł

Nie no, daj żyć.

Tyle to chyba ewentualnie za alusa.

Facet wyczaił, że zdesperowany jesteś i Cię w skarpetach chce puścić.

3 stówy za felgę stalową, to od czego to ma być?

Jak od audi i mesia po 2 stówy można kupić na allegro. NOWE!!!

Od Volvo i to 16, równo 200zł kosztuje.

Ja bym na Twoim miejscu poczekał chwilę i tak, teraz idzie zima, czyli na logikę biorąc jeździł pewnie nie będziesz, a nawet jeśli, to gdzieś pewnie blisko.

Masz czas do wiosny, poczekał bym, dowiedział bym się tylko na 100% od czego pasuje i bym szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie trzeba będzie go namierzyć ale jest Gość co robi stare Vw Garbusy i ma rożne takie co je rozkręca na części . Adresu nie pamiętam ,ale wiem, że to ulica Aleja Solidarność w Warszawie po stronie bocznic Warszawa Wileńska Jakieś 300m za Carrefourem po jego stronie, kierunek Wyszków- Białystok i przed przejazdem kolejowym( Dawniej to była jeszcze Radzymińska) Popatrz na Google Maps sprawdziłem widać ten warsztat przy torachi i auta. Popytaj na garbusim forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja też szukałem felgi na zapas do caravelair z 89roku i kupiłem felgę od skody co się okazało rozstaw śrub pasuje ale jest problem z środkiem felgi ma luzy na piaście a to przez to że felgi od skody mają podtoczenie do góry i nie przylegają do pierścienia na bębnie to jest tak jak by felga trzymała się tylko na śrubach i nie miał podparcia na środku a to chyba ważne bo można śruby pozrywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kurcze też mam taki rozstaw śrub 4X130 / 14 cali , i brakuje mi zapasu :) na allegro ani sztuki z takim wymiarem :]

 

Kupiłem od Skody. Jest piękny napis "Made in Czechoslovakia" :hehe: Rozstaw śrub pasuje. NA allegro zapłaciłem chyba 100 zł. Trafiłem raz, a szukałem chyba rok czasu. Moge podesłać fotki jakbyś chciał zobaczyć jak wygląda.

 

Pozdro,

Dziko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I ten sam problem z zapasówką mam ja. Felga 14", rozstaw śrub to 4x130, ET+20, średnica wewnętrzna to 56mm, ale moje koła mają wytoczone i wprasowane tuleje dystansowe w felgę o większej średnicy. Średnica wewnętrzna nie jest dla nie żadnym problemem, bo mam tokarkę.

Gdzie zatem znaleźć felgę 14" z rozstawem 130x4? Z felgą 13" będzie kłopot, gdyż muszę mieć opony wzmacnianie klasy C, gdyż budka wazy ponad 1500kg. W rachubę wchodzą tylko 14 lub nawet 15 (których chyba z takim rozstawem nie ma).

Gdzie szukać?

Oto jak wygląda dystans wprasowany w środek felgi:

 

I jakie ciśnienie musi wytrzymać opona:

post-2788-0-58527700-1301127380_thumb.jpg

post-2788-0-73817400-1301127420_thumb.jpg

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem moje felgi oryginalnie maja większa średnicę wewnętrzną coś koło 80-90mm i dlatego wytoczony został i wprasowany pierścień centrujący. Z pierścieniem nie będę miał żadnego problemu, bo mam tokarkę, chodzi mi tylko skąd zdobyć felgę 14 cali z rozstawem śrub 130x4. Nawet ET nie jest już tak bardzo ważne, byle było zbliżone do ET+20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.