Skocz do zawartości

GPS-Testy i modele.


Trafko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jarekkow, pisałem Ci , że automapa działa cały czas w wersji jaką kupiłeś.

Jeśli chcesz uaktualnienia wykupujesz na rok , ale nie musisz.

I np to co Ci navi koło Zielonej Góry pokazywało drogę przez las - to obecnie obwodnica koło Nowej Soli w starszych wersjach tej drogi nie widać w nowszych uaktualnionych już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem Ci , że automapa działa cały czas w wersji jaką kupiłeś.

 

Ale czy ja mam automapę ? Bo mam wrażenie , że to nie jest automapa, tylko oprogramowanie firmy BECKER

 

I dlaczego oni dają mi nowe oprogramowanie gratis ? Gdybym miał automapę to pewnie musiałbym płacić za aktualizacje

 

A może jest tak , że są urządzenia nawi typu Lark , manta , itd. i oni kupują oprogramowanie tej automapy i potem musisz płacić po roku , i są nawi tak jak moja , gdzie producent nawi robi też swoją mapę i udostępnia ją użytkownikowi swojego urządzenia gratis ??? Naprawdę nie wiem , nie siedzę w tym temacie ale jak mi nawi głupoty pokazuje to idę tam gdzie kupiłem i mówię że urządzenie wprowadza mnie w błąd , dostaję nowe oprogramowanie i jestem zadowolony i tak już ze 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem pudełko z nawi i znalazłem licencję na oprogramowanie firmy NAVTEQ

 

Pogrzebałem w necie , dowiedziałem się , że jest to oprogramowanie dla nawi nie tylko BECKERA ale także GARMINA

 

Wiec ja nie mam automapy , teraz już wiem :ok:

 

http://www.autonawigacje.pl/index.php?c=produkty&catid=13&a=show&id=192

 

 

City Navigator Europe jest mapą drogową, przeznaczoną dla urządzeń firmy Garmin. Mapa ta powstaje w oparciu o dane kartograficzne jednego z liderów tej branży - firmy Navteq.

Szczegółowe pokrycie, dla 33 państw Europy Zachodniej i Wschodniej:

 

Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Monako, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, San Marino, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Holanda, Norwegia, Polska, Portugalia, Irlandia, Rumunia, Hiszpania, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Watykan

 

Sieć głównych dróg: pokrycie dla dodatkowych 7 państw: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Mołdawiaa, Serbia, Czarnogóra i Ukraina

 

Łączna ilość km pokrycia drogami: ponad 8.4 miliona km

 

Baza POI: 1.2 miliona POI oraz 1 milion miast, miejscowości i wsi; od teraz zawiera ponad 8.000 campingów na terenie Europy Zachodniej

 

:jump:

 

Foto licencji :

post-107920-imported-fa739470-953f-4e16-9b52-a74a9b136ca1_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, w automapie jest sporo dróg i nawet gdy byłem w lesie na grzybach navi mi pokazywała ścieżki leśne ( nie drogi) co mnie bardzo zdziwiło i zaskoczyło .

Co pół roku są aktualizowane drogi w automapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja mam automapę ? Bo mam wrażenie , że to nie jest automapa, tylko oprogramowanie firmy BECKER

W 99% Beckera masz mapy amerykańskiej firmy NAVTEQ. Sam też użytkuję Beckera Z098 i NAVTEQ w sumie jest ok. Polska , większe miasta i ich okolice , bardzo bardzo dokładne , reszta może byc. Z pozostałych 48 państw , które mam zainstalowane , testowałem Litwę , Czechy , Austrię , Włochy , Słowenię , Niemcy. Na razie praktycznie bez zastrzeżeń.

A i cena była naprawdę ok , w zeszłym roku w promocji w Euro 499 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja dopiero dzisiaj, przy okazji tej dyskusji, zaglądnąłem do pudełka od navi ???

 

Znalazłem tam voucher na weekend dla dwóch osób w Marriocie :jump:

 

Gdybym wiedział wcześniej , może PlastElinka miałaby ochotę się przejechać :ok::ok:

 

To bym jej podarował .... oczywiście

post-107946-imported-acc05c06-d3d8-42d9-8e66-7c54867023e5_thumb.jpg

post-107946-imported-fdfae0a1-d9a1-4f81-8117-7113b6725929_thumb.jpg

post-107946-imported-4ce9e193-84c6-4766-922f-7423cdba99ae_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow - jak by się okazało, że Twoja mapa nie spełnia pokładanych nadziei (tak ja dla mnie MapaMap) to zakupujesz na karcie AutoMapę, przykładasz karty i uruchamiasz AutoMapę. ;-)

Co do Hotelu, sprawdź - może nie ma określonego terminu ... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow - jak by się okazało, że Twoja mapa nie spełnia pokładanych nadziei

 

Jak na razie nie zawiodła mnie nigdy :ok: , podprowadza pod same drzwi , miły głos pani podpowiada gdzie skręcić , ostrzega przed radarami i upomina gdy przekroczę dozwoloną prędkość

Nawet dałem jej imię - Ela :ok: i rozmawiam z nią w nocy gdy wszyscy już śpią a ja tłukę kilometry

I ona nigdy się nie obraziła na mnie :ok: i nawet nigdy w nocy nie zasypia więc nie chrapie :-] Nie zmienię jej nigdy na żadnego Hołka ja ją chyba :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow, W automapie mam głos Marzenki i bywa , że kłócę się z nią , ten miły głos czasami każe mi skręcić tam gdzie nie chce lub zawrócić , choć zawsze do celu doprowadzi. Do kłótni dochodzi w terenie , który dobrze znam i lepsze skróty, a Marzenka ciągnie mnie gdzieś na przejażdżkę dalszą drogą :ok:, żeby tak jeszcze kawkę podawała :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.