Skocz do zawartości

GPS-Testy i modele.


Trafko

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryczna AutoMapa wbudowana to be,kupiłem AutoMapa XL jest super kilka aktualizacji

 

Tylko automapa to są koszty.

Ja potrzebuję coś taniego , a mapa to i tak będzie w grana jaka mnie interesuje.

 

Twoja prawda Przyjacielu,nawigacja JVC 701 plus automapa ok 1000 sama automapa polski

299zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Manta Easy-Rider GPS-060

* Procesor Centrality Atlas III

* Moduł GPS SiRF ATLAS III

* Wyświetlacz antyodblaskowy TFT 3,5”

* Wbudowana ceramiczna antena

* Wejście antenowe (MMCX)

* Pamięć FLASH 512 MB

* Pamięć operacyjna SDRAM 64 MB

* Port USB 2.0 z funkcją ładowania (5V 1000mA)

* Wbudowany akumulator 3,7V; 1300 mAH li-polymer (tak jest u mnie)

* Czytnik kart SD/MMC

* Odtwarzanie plików wideo, audio

* Format plików MP3 , MP4 przeglądarka zdjęć i plików TXT

* Mapa: MapaMap Easy

 

W komplecie z urządzeniem powinno być:

* uchwyt do montażu na szybie przedniej

* ładowarka samochodowa

* rysik

* certyfikat legalności oprogramowania

* futerał

* kabel USB,

* gwarancja 2 lata

 

Mapa map Easy (w oryginale), teraz do końca października jest promocja na aktualizację do mapy Top za 44zł z najnowszą mapą.

EASY (ten który miałem oryginalnie) zawierał:

* 1,7 miliona punktów adresowych

* 1260 szczegółowych planów miast i miejscowości

* 303 235 kilometrów dróg ogółem

* 102 151 obiektów użyteczności publicznej (POI)

 

TOP (wersja aplikacji: 6.2.2, wersja mapy: PL_2802-200906) zawiera:

# 2,4 miliona punktów adresowych (dokładnie 2 409 527)

# 2802 szczegółowych planów miast i miejscowości

# 410 556 kilometrów dróg ogółem w tym 309 375 km dróg asfaltowych

# 171 824 obiektów użyteczności publicznej (POI) w tym FOTORADARY

# 16 miast zawierających budynki 3D

# 28 miast zawierających obrysy budynków

 

Manta jako urządzenie, bardzo fajna w obsłudze, obsługuje karty pamięci SD.

Banalnie proste odblokowanie (samemu w domu, bez kosztów, zakłada się tylko na karcie folder o nazwie EXPLORER.EXE - i jest dostęp do wszystkiego).

Urządzenie dość dobrze wyłapujące sygnał (bez dodatkowej anteny), faktem jest, że mnie mapa (w wakacje) zamiast przez dobrą drogę asfaltową, poprowadziła na kemping przez drużkę betonową, przy plaży zamienioną na dodatek, na dzień w parking.

Prawda jest też taka, że była to po części moja wina.

W ustawieniach trasy miałem ustawione "drogą najkrótszą", a nie "najszybszą", ale co ja przeżyłem to już moje.

Ale tak ogólnie, przy zestawieniu cena (199zł+44zł aktualizacja)/jakość uważam, że dokonałem trafnego wyboru.

Pytanie tylko, kto czego szuka, do czego mu to potrzebne i czego oczekuje.

 

 

Nie wiem czemu zniknęło mi dodawanie załączników (w tym temacie), bo chciałem przybliżyć wizualnie ten sprzęt.

Ale, nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu zniknęło mi dodawanie załączników (w tym temacie), bo chciałem przybliżyć wizualnie ten sprzęt.

Ale, nie mogę.

 

No właśnie ,a chciałem pokazać nawie z biedronki.

Do dzisiaj mam zarezerwowane , bo straszny jest popyt.

249 zeta , za 4,3 cala wyświetlacz.

Manta 0-60 jett ok ,ale u mnie kosztuje 380 zł i jest ostatnia.

Manty 0-70 i 430 się zawieszają w temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manta 0-60 jett ok ,ale u mnie kosztuje 380 zł i jest ostatnia.

Ja swoją kupiłem w Auchan i tam myślę, że (jeżeli masz dostęp do tego hipermarketu) znajdziesz ją nadal.

Przynajmniej u mnie (w Piasecznie), jeszcze jakiś czas temu była.

 

A zobacz tą, za 53 min koniec aukcji.

Może warto jeśli Cię interesuje

http://allegro.pl/item790007981_manta_060_mapamap_gwarancja_komplet_wysylka_0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz tą, za 53 min koniec aukcji.

Może warto jeśli Cię interesuje

http://allegro.pl/item790..._wysylka_0.html

 

Konzio wielkie dzięki ,ale już za późno.

Z drygiej strony wolę model dziewiczy ze sklepu , z nawigacjami co nie którzy robią cuda niewidy ,że nawet kompy się kryją.

Zakup zrobiony na rzecz Larka i Goclevera wybrałem Navi.

Zobaczymy jak będzie działać :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się trochę po temacie. Wybrałem nawigację mniej znanej firmy Navix i jestem bardzo zadowolony. Jako, że mam Automapę kupiłem model 4307BX Klik sprzedawaną bez map. Nawigacja pozwala na wgranie kilku map i potem wybór w zależności od tego jaka nam pasuje np. w Polsce Automapa gdzieś dalej IGO8. Poza tym ma funkcje nadajnika fm do słuchania muzyki w radiu i zestawu głośnomówiącego. Wydaj mi się, że trochę ponad 500zł zakup jest opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to nabyłem z Biedronki.

Jako sprzęt po odblokowaniu jest :jump: .

Mapa do du..y, ale i tak się da dojechać. :ok:

Na tyle jest fajnie, że za małe koszty da się rozwinąć system do poziomu nawigacji za ponad 1000 zł. :ok:

post-107814-imported-1b704f52-487f-463d-bf26-77b53d86c913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama automapa polski

299zł

 

Przy okazji dodam, że można oryginalną AutoMapę zakupić poniżej 200 zł (z roczną aktualizacją)

 

To jak to jest z tym oprogramowaniem ? Działa rok i trzeba aktualizować ?

 

Ja mam BECKERA i tam jest oprogramowanie tej firmy , chyba .....

 

Nie jest to automapa , czy mapa map ,,,, oddaję go tam gdzie kupiłem i co roku wgrywają mi nowe oprogramowanie gratis ...

 

To teraz tak myślę , że jak wydałem 800 w promocji kilka lat temu , to zrobiłem dobry interes biorąc pod uwagę ceny oprogramowania , aktualizacji itp.

 

Pytałem nawet niedawno , za tydzień czy dwa ,znowu będzie akcja zmiany oprogramowania :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow, jeśli kupiłeś automapę z np wersją 5.xxxx to cały czas będziesz mógł ją używać bez aktualizacji, natomiast jeśli wykupisz roczną aktualizację i w tym roku ukażą się aktualizację będziesz mógł wgrać .

W roku ukazuje się od 2 do 3 uaktualnień.

 

 

dodam jeśli kupisz automapę przez rok masz prawo do uaktualnień , po roku dopiero wykupujesz aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirek , ale ja żadnej atomapy nie kupiłem . Kupiłem Beckera , tam miałem kartę SD 1,0 GB , potem jak przyniosłem tę kartę do firmy , gdzie kupiłem nawigację , powiedzieli mi że oprogramowanie się rozrosło i gratis dostałem kartę SD 2,0 GB

 

Faktycznie , oprogramowanie uaktualniono , bo na poprzednim ronda nie widziało , a w nowym rondo już jest

 

Teraz niedawno znowu pytałem , gdyż jak wracałem z wakacji to gdzieś koło Zielonej Góry pokazała mi że jadę przez las , a jechałem nową obwodnicą

 

Ja się na tym nie znam , ale tak wnioskuje z Waszej dyskusji , że macie nawi , które działają powiedzmy rok a potem trzeba płacić nawet 200 za program .

 

Acha na karcie SD pisze : Traffic Asist Highspeed Version 1,0 B

 

Załączam foto tej nawi :

post-107905-imported-cb2d0b4b-bcfe-4521-87f9-c999487b69e9_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.