Skocz do zawartości

GPS-Testy i modele.


Trafko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wiadomo karawaning i turystyka mają ze sobą dużo wspulnego.

GPS w jednym i drugim przypadku dużo pomaga.

Jednak wybrać ten odpowiedni to wielka sztuka.

Zachęcam w tym temacie do wymieniania się informacjami na temat posiadanego modelu.

Aby był porządek proponuję kolejność.

-model , symbol (manta 0-70)

-zalety (fajny)

-wady (nie fajny)

- ogólnie (fajny bo nie fajny)

-mapa (taka lub taka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim skromnym zdaniem wybór samego urządzenia nie jest bardzo istotny. Ważne jest oprogramowanie. Osobiście korzystam z Automapy i jak do tej pory jest OK chociaż zdarzają jej się błędy. Jeśli chodzi o urządzenie to mam Asus A696, nie jest to typowa nawigacja, ale palmtop z wbudowanym modułem GPS. Na pewno ma wiele funkcji więcej niż typowa nawigacja, ale długo łapie sygnał z satelity w porównaniu do o wiele prostszych urządzeń, ale typowo przeznaczonych do nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabulon, potwierdzam co kolega napisał , ważniejszy jest program i tez korzystam z Automapy , a urządzenie obecnie NavRoad z 7 calowym czyli dużym ekranem , a drugie urządzenie takie samo jak u Yabulon, czyli palmtop Asus A696 .

Rysio nie wielka różnica jest w złapaniu sygnału między typowym urządzeniem navi , a palmtopem.

Różnica między moimi urządzeniami to tylko wielkość ekranu wyraźniej widać na Navroad 7 cali niż na Asusie 3,5 cali ( tego zabieram na piesze wycieczki , między innymi na grzyby, posiadam do niego dwie bateria).

Ponad to na 7 calowego ekranu podłączyłem kamerę cofania.

 

Trafko jeśli chodzi o urządzenia to podobnie jak z komputerami patrzysz na procesor , pamięć RAM, jakie karty obsługuje SD i czy inne też i do jakiej pojemności i oczywiście bateria jak długo trzyma. Tego obecnie na rynku sporo i zdaje sobie sprawę, że trudno Ci wybrać i każdy będzie chwalił swoje urządzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze jest oprogramowanie na co dzien uzywam Automapy ale miałem okazje jechac na mapamap i tomtomie. Automapa ma fajna grafike tomtom fajnie prowadzi bo ma wgrane ograniczenia dróg zato mapemap odradzam testowałem dwa razy (kupiłem navigacje z mapamap) zakazdym razem nie doprowadziła na miejsce :czerwona:

 

posiadam navigacje LARK 43/1 i jestem zadowolony

 

mam tez pantopa MYGUIDE 3500 typhoon 3,5" ale z windowsem 2003 i potrafil w centrum miasta zgubic sygnał GPS

 

taki numre odwalił mi w centrum Poznania a i jak duzo drzew było przy drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze jest oprogramowanie na co dzien uzywam Automapy ale miałem okazje jechac na mapamap i tomtomie. Automapa ma fajna grafike tomtom fajnie prowadzi bo ma wgrane ograniczenia dróg zato mapemap odradzam testowałem dwa razy (kupiłem navigacje z mapamap) zakazdym razem nie doprowadziła na miejsce :)

co to znaczy nie doprowadziła na miejsce :czerwona:

mnie kilka razy navi wyprowadziła w pole, ale zawsze jakoś dojechałem do celu :)

Używałem MM i AM, wolę AM, za dodatkowe funkcje (komputer, objazdy itp)

MM to taka prosta nawigacja, dla tych co nie lubią sie bawić, a chcą dojechać z pkt A do pkt B

 

ps w przyszłym tygodniu będzie navi w biedronce, 4.3cala za 250zł, oczywiście z MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko automapy 5.0.5 na dwóch urządzeniach, pierwszy to palmtop asus a696, i tu wbrew opiniom kolegów, nie mam żadnych problemów z sygnałęm, jest praktycznie zaraz po uruchomieniu i nie gubi go, drugi to telefon samsung omnia i tu również dobrze sie sprawuje, może troszke wolniej łapie sygnał ale po ok 30 sekundach jak załapie to juz nie gubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba mam coś nie tak z moim Asusem, bo sygnał to łapie kilka minut, a zdarzało się,że i po 15 minutach jeszcze nie było fixa :?

A jeśli chodzi o Automapę to obecnie używam 5.3 i moim zdaniem jest strasznie wolna. Wolałem 5.0.5, ale może to również coś z urządzeniem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z łapaniem sygnału z satelit to może być różnie bo na to ma wpływ wiele rzeczy: pogoda, rodzaj terenu, położenie itp. No i oczywiście od rodzaju samego odbiornika GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie używam 5.3 i moim zdaniem jest strasznie wolna. Wolałem 5.0.5, ale może to również coś z urządzeniem.

Chyba nic nie jest z urządzeniem, bo u mnie (mam NavRoada 750F) jest też gorzej po zaktualizowaniu oprogramowania AM, nie wspomnę, że komunikaty są co chwilę (nagle pełno radarów, pewnie o "krzakowych" też chodzi), a i prowadzenie do celu gorsze! Auto Mapy Europy używam od 3lat, ale te 2 ostatnie aktualizacje coś im chyba kiepsko wyszły. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtam

ja uzywam Navigon i powiem wam że jako wykonanie użądzenia i funkcje :

Blutooth, MP3 itp to jest spoko lecz mapy Navigona a najbardziej Polska to istna pomyłka

akualizowali chyba w 2004r.

Europa już lepiej ale zachodnia!

jak byłem w Bośni to Navigon stwierdził że jestem chyba na maxymalnym zadupiu bo nie widział żadnej drogi:(

 

może ktos wie jak na Navigona wrzucić AutoMape?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.