Skocz do zawartości

Markiza kasetowa

smoczaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad markizą kasetową do mojej przyczepy a że jest to staruszka i dach jest w kształcie jaja, workowa nie wchodzi w grę za mały odcinek prosty, czy w takim razie jak kaseta będzie wychodziła z jednej i z drugiej strony po około 60cm nie przekadza to w jeździe czy w ogóle ktoś montował taką kaseta? Przyczepa to Tabbert 440IMG_20221008_180351_684.thumb.jpg.712316622362a32d3db22db623fe62df.jpg

2 minuty temu, smoczaki napisał(a):

jak kaseta będzie wychodziła z jednej i z drugiej strony po około 60cm

Możesz to jakoś rozwinąć? Chcesz montować markizę, która jest dłuższa od przyczepy? Jakoś nie widzę matkizy w tej przyczepie (brak prostego odcinka, który by nie kolidował z elemeniami wyposazenia przyczepy)

Nie, markiza jeżeli w ogóle jest taka opcja ma być w obrysie przyczepy tylko jeżeli ktoś montował do takiego kształtu to markiza będzie wystać 40cm czy 50cm nie podparta bo nie ma odcinka prostego 

1 minutę temu, smoczaki napisał(a):

Nie, markiza jeżeli w ogóle jest taka opcja ma być w obrysie przyczepy tylko jeżeli ktoś montował do takiego kształtu to markiza będzie wystać 40cm czy 50cm nie podparta bo nie ma odcinka prostego 

Jak mawiał klasyk: "Ludwiku .... i psie Sabo, nie idźcie tą drogą... "???

Są markizy workowe sprzedawane razem z solidnym aluminiowym profilem - Miałem taką w campervaniku, była przykręcona do listew bazowych bagażnika dachowego, imho bez problemu taka przymocujesz do tej przyczepy, tym bardziej że są dostepne różne rozmiary. Patrz na stronie ocean cross

IMG_20230902_091619.jpg

IMG_20230902_091603.jpg

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)

19 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Są markizy workowe sprzedawane razem z solidnym aluminiowym profilem - Miałem taką w campervaniku, była przykręcona do listew bazowych bagażnika dachowego, imho bez problemu taka przymocujesz do tej przyczepy, tym bardziej że są dostepne różne rozmiary. Patrz na stronie ocean cross

IMG_20230902_091619.jpg

IMG_20230902_091603.jpg

No właśnie tobie też wystaje z przodu ze 50 cm nie masz problemu przy prędkości przejazdowej nic się nie dzieje już zerknę na te stronkę dzięki będę szukał jakiegoś rozwiązana może się uda 

• 2 tygodnie później...

W te wakacje wymyśliłem  wycieczkę  objazdową po Czechy/Austria/Słowenia/Chorwacja/Węgry/Słowacja  bez planowania taki sponton.
Uznałem ze rozkładanie przedsionka na 1-2 noc będzie bez sensu, Nie miałem czasu żeby kupić porządna markizę...
Kupiłem to na szybko
https://allegro.pl/oferta/reimo-wielofukcyjne-haczyki-do-kedry-kpl-6-szt-13859668493
Do tego maszt do namiotu za kilkadzięsiat zł  i płachta z marketu budowlanego i kawałek sznurka.

Rozłożenie tego zajmuje jakieś 10 min. qż wszystko razem może z kilogram i zajmuje mało miejsca w przyczepie

Może nie wygląda zbyt profesjonalnie ale się sprawdza ,

IMG_20230809_0548272972.thumb.jpg.fd23d50e9d83c5009b229668523997ad.jpg