Skocz do zawartości

rurka gazowa


poldek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.Niedawno kupiłem przyczepę od holendra bez przyłącza gazowego,tzn.wężyka gumowego i reduktora,wystaje tylko metalowa rurka .Na zakończeniu ma nakrętkę do której nie mogę dopasować ,kupić drugiej części która by pasowała.Pytanie brzmi następująco;czy mogę wężyk gumowy przyczepić bezpośrednio do rurki metalowej stosując opaskę zaciskową ,czy jest wymóg demontażu węza z reduktorem podczas jazdy.Pozdrawiam -Poldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

w sklepie z akcesoriami i częściami campingowymi musisz zapytać o wąż łączący instalację z reduktorem. taki wąż z jednej strony zakończony jest końcówką gwintowaną do nakręcenia na reduktor. A z drugiej końcówką zaciskaną którą zakładasz na rurkę i dokręcasz kluczem. W chwili dokręcania ściskana jest uszczelka zaciskająca się na rurce. Przewody są różnej długości i zaczynają się chyba od 0,5mb. Do tego będziesz potrzebował reduktor, ale zanim go kupisz to sprawdź z jakim ciśnieniem gazu pracują Twoje urządzenia. Informacja ta będzie w okolicach montażu listwy rozdzielacza z zaworami zamykającymi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz,ale nie o to pytałem .Wężyk,reduktor już mam ,chodzi mi tylko o tą część przykręcanej kluczem do istniejącej rurki-instalacji gazowej.Nie mogę znaleźć na rynku polskim końcówki pasującej do tej przy przyczepce,która jest na stałe-oto mój problem.Czy mogę przyczepić wężyk na stałe, zaciskając opaską zaciskową????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę przyczepić wężyk na stałe, zaciskając opaską zaciskową????????????

 

poldek zdecydowanie odradzam! to jednak jest GAZ co prawda już za reduktorem ale jednkak... podsyłam link do Wrocławskiej firmy Nachtman myślę że znajdziesz to czego szukasz a jeśli nie to zadzwoń oni mają praktycznie wszystko na miejscu. Ważna będzie średnica rurki na którą potrzebujesz końcówkę zaciskową.

 

http://www.sklep.nachtman.pl/index.php?cat=12&page=234

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam nadzieję że tam mi pomogą.Sądzę że mój problem został rozwiązany.Dziękuje i pozdrawiam - Poldek

 

na 100% padnie pytanie o średnicę rurki tak więc suwmiarka do ręki no chyba że będzie oznaczenie na listwie z zaworami;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petrol, na 100% nie padnie, popatrz na opaski zaciskowe na instalacjach od butli gazowej do kuchni domowej. Widać tam stożkowe połączenia z zabezpieczeniem opaską i 100% działa i jest dopuszczalne w budynkach mieszkalnych więc nie fantazjuj, zwłaszcza, że w przypadku przyczepy, całość tego połączenia jest na zewnątrz.

Poldek weźmie szlifierkę, utnie upierdliwą końcówkę, rozgrzeje wąż do gazu opalarką ,wciśnie 10 cm na rurkę, założy 3 opaski metalowe i żadna siłą nie zniszczy tego połączenia, a jak zniszczy, to gaz wycieknie na ziemię i nic sie nie stanie.

Jeśli będziesz Petrolku wieścił niby Hiob, to Cię tu zbanujemy, jak tego idiotę, co twierdził, że normalna przyczepa zimą przemarza i śnieg gromadzi się na dachu :piwko: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petrol, na 100% nie padnie, popatrz na opaski zaciskowe na instalacjach od butli gazowej do kuchni domowej. Widać tam stożkowe połączenia z zabezpieczeniem opaską i 100% działa i jest dopuszczalne w budynkach mieszkalnych więc nie fantazjuj, zwłaszcza, że w przypadku przyczepy, całość tego połączenia jest na zewnątrz.

Poldek weźmie szlifierkę, utnie upierdliwą końcówkę, rozgrzeje wąż do gazu opalarką ,wciśnie 10 cm na rurkę, założy 3 opaski metalowe i żadna siłą nie zniszczy tego połączenia, a jak zniszczy, to gaz wycieknie na ziemię i nic sie nie stanie.

Jeśli będziesz Petrolku wieścił niby Hiob, to Cię tu zbanujemy, jak tego idiotę, co twierdził, że normalna przyczepa zimą przemarza i śnieg gromadzi się na dachu :czerwona: .

 

Egebere witaj - który to już Twój nick na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Sprawę masz banalnie prostą.

Tą końcówkę z nakrętką odetnij delikatnie ,aby nie urwać rurki od gazu.

Odcięty koniec ładnie wyczyść i usuń wszystkie opiłki ,tak aby nie dostały się do instalacji gazowej.

Następnie kup przewód gazowy taki.

http://elcamp.movera.com/?navID=24&pID=36395&tpl=details&lang=6

Tylko ,że z drugiej strony ma być nakrętka z baryłką.

Nie mogłem znaleźć takiego jak ma być ,ale możesz sobie wyobrazić o co chodzi.

Na obciętą rurkę nakładasz wąż z baryłką i kluczami zakręcasz nakrętkę jednocześnie zaciskając baryłkę na rurce.

Gdy odkręcisz to właśnie ci zostanie nakrętka taka jak masz teraz.

Średnica rurki jest 10 lub 8 mm ( norma w przyczepach).

Z drugiej strony jest nakrętka do reduktora tak jak na zdjęciu.

Na fotkach widać dokładnie jak to ma być.

A tu masz trochę do poczytania.

http://www.polskicaravaning.pl/pl/article/printpdf/id/1596

 


Taki dokładnie ma być wąż.Z jednej strony nakrętka na reduktor ,a z drugiej nakrętka z baryłką zaciskową na rurkę gazową( u mnie 10 mm).

post-104010-imported-b208435f-0998-4ae5-9731-95d35ee03f0d_thumb.jpg

 

Z bliska wygląda dokładnie tak.

post-104010-imported-f96dd7f0-24ae-460b-af61-86ad52f6b48b_thumb.jpg

 

Tu widać drugą końcówkę z nakrętką na reduktor.

post-104010-imported-4060f29a-ff8a-4431-a5bc-d1549d8616fc_thumb.jpg

 

Tu masz widoczne połączenie do rurki gazowej i do reduktora.

post-104010-imported-a9fe292e-f661-43e4-b44b-c6b45db65e7c_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko.

Gdzie masz wyjście na tankowanie? I czy na stacjach LPG nie pluja się jak podjerzdzasz? Duża ta twoja butla? Na ila Ci wystarcza? Sorki że tak pytam w dodatku w poście na inny temat, Jak coś to mnie skieruj, bo może sie juz chwaliłeś swoją instalacją, a ja nie widziałem.

Tak, czy tak napisz coś więcej proszę. :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.