Skocz do zawartości

Norcenni Girasole Village - Toskania - wideorecenzja kempingu

SingSing74

Rekomendowane odpowiedzi

• 2 tygodnie później...

Sorki kolego, ale nie dałem rady przebrnąć przez nudny etap wstępu. Nie ma dla mnie nic nudniejszego niż gadająca głowa. Jak widzę coś takiego to zaraz wyłączam. Sądząc po ilości komentarzy do Twojego postu, nie tylko ja tak mam. Prośba więc, na przyszłość zaczynaj od mocnego uderzenia a ludziska będą Cię oglądać. Pozdrawiam i gratuluję wyboru Toskanii.

Dziękuję i za taką opinię. Tego wstępu jest niespełna 2 minuty, które zawsze można pominąć. Za twoją sugestią zrobiłem podział na wstęp, relację i podsumowanie.

Mocne uderzenie opisując dobry kemping? Podpowiedz co by to mogło być :)))

Zdaję sobie sprawę, że może nie jest to najlepszy sposób jeśli idzie o oglądalność i komentarze, ale nagrywam filmy o kempingach tak jak sam chciałbym je oglądać. To znaczy, ważne są dla mnie praktyczne informacje dotyczące warunków sanitarnych, ilość cienia na parcelach, atrakcje dla dzieci i dorosłych i ogólne warunki na kempingu. Sfilmowany przejazd po alejkach nierzadko pozwala zarezerwować konkretną parcelę, lub chociaż wybrać zacieniony sektor, a to też jest dość istotne szczególnie dla osób z namiotami lub przyczepami bez klimatyzacji. Takich filmów w języku polskim na YT niestety nie ma zbyt wiele. Głównie to relacje z wakacji jakiejś rodziny, która przy okazji wrzuca kilka informacji o kempingu, a to zazwyczaj dla mnie za mało. Obecnie kempingi przeżywają oblężenie, dlatego planuję wakacje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Chcąc spędzić w jednym miejscu tydzień czy dwa, 1500 km. od domu, wolę wiedzieć czy znajdę na nim miejsce, czy będzie to patelnia, czy nie będę się tam nudził, czy mam blisko do określonych miejsc, czy będę stał w kolejkach do łazienki, czy będzie tam czysto, ciepła woda itp. Dlatego mam nadzieję, że pomagam osobom, które szukają podobnych informacji, a nie wyszukanych na siłę sensacji.

Kilka lat temu byliśmy na Prapratno i pod naszym namiotem wałęsał się skorpion. Mógłbym co prawda zrobić z tego film "Skorpion na kempingu 30 cm od śpiącego dziecka", który miałby lepszą oglądalność, ale komentarze pewnie były by mniej przychylne po jego obejrzeniu, bo skorpion miał 1,5 cm i do namiotu wejść nie zdążył :)))

Jest taki fajny (moim zdaniem) kanał camping-streetview, na którym filmom brakuje komentarza. Dlatego nieco wzorując się na nim, dodaję swój komentarz z informacjami, które mogą się przydać i tyle. Jeżeli idzie o wpisy pod filmami, to oczywiście są istotne, ale ja też nie zostawiam ich pod każdym filmem, nawet takim który mi się podoba, a to że mój "kanalik" jest niewielki, a i film to recenzja kempingu, który nie wzbudza skrajnych emocji, to chyba jest to w jakimś sensie usprawiedliwione.

Pozdrawiam i zapraszam na kolejną recenzję, która ukaże się niebawem ;)

Edytowane przez SingSing74 (wyświetl historię edycji)

Cieszę się, że nie potraktowałeś tego za napaść na siebie ;) tylko prawidłowo, jako indywidualną opinię forumowicza. Inni jednak mogą mieć ją całkowicie odmienną. Przede wszystkim, jak klikam na film, to chciałbym od razu zobaczyć gdzie autor mnie zabiera. Jak radziłeś, odpuściłem sobie wstępną przedmowę i zacząłem oglądać prezentację kempingu. Powiem tak, kemping bardzo fajny, jednak oglądając film miałem wrażenie jakby był on przydługawą reklamówką ściągniętą ze strony tego kempingu albo jakiegoś biura podróży. Nie po to chyba jedzie się do Toskanii, żeby siedzieć cały czas na kempingu. Przecież ta kraina jest przecudna a nic o tym w filmie nie było. Komentarz na końcu też sobie odpuściłem.  W filmie nie poznaliśmy Waszych przygód związanych z podróżą tam i z powrotem ani tego, co zwiedziliście będąc tam na miejscu. A przecież forum jest po to, aby dzielić się naszymi wrażeniami. Tym co przeżywamy. Nic takiego tu nie ma :huh: Gdyby natomiast na forum był dział "Katalog zagranicznych kempingów", film ten idealnie by się do tego nadawał.

No, i to tyle mojego komentarza. Pracuj nad warsztatem. Może zastosować zasadę Hitchcocka: " Film zaczyna się trzęsieniem ziemi a potem napięcie tylko rośnie" ;) Generalnie jednak na forum filmów jest bardzo niewiele i zdecydowanie forumowicze preferują zdjęcia wraz z opisami.

Kemping ten jak i Park Albatros były naszą bazą wypadową po Toskanii o czym mówię we wstępie i zwiedziliśmy sporo. Dlatego mam materiał i składam też filmy z naszego całego pobytu, ale żona nie jest za tym, aby je upubliczniać, więc zostały mi recenzje kempingów. Może się wydawać, że to reklama tego ośrodka, ale są tego przynajmniej dwa powody. Pierwszy jest taki, że wybierając kempingi na nasz wakacyjny pobyt, sam przeglądam recenzje i decyduję się na te, które mają większość życzliwych ocen, więc i moja nota będzie raczej pozytywna. Po drugie jestem miłośnikiem kempingów już od 30 lat i zawsze staram się szukać pozytywów, ale zdaję sobie sprawę, że nie ma ośrodków idealnych, więc i w tym znalazłem niewielkie wady, o których wspomniałem w podsumowaniu ;)

Pójdę za twoją sugestią i w przyszłości postaram się czymś zaskoczyć na wstępie, żeby zachęcić widzów. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez SingSing74 (wyświetl historię edycji)