Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pacjent to LMC 475RD 2004. Od miesiąca mieszkamy w przyczepie. Codziennie myjemy się w brodziku bez lania po ścianach. Wczoraj, gdy podniosłem materac łóżka francuskiego obok kabiny, to okazało się, że na podłodze jest trochę wody - ewidentnie wypływa spod brodzika. Pojawiła się wzdłuż czerwonej linii:

6D67951D-15CD-440A-A748-E8141E59F412.thumb.jpeg.8c382255868678edf0c1d39878214c9b.jpeg

Co teraz zrobić? Obejrzałem węże dopływowe - nie widzę żadnych przecieków. 

1. Czy przyczyną może być trochę przytkany odpływ? Choć nie jest tak, że woda stoi w brodziku, stąd nie przetykałem nic od miesiąca. 

2. Drugie podejrzenie to jakieś rozszczelnienie przy odpływie. Napiszecie mi, jak się tam najlepiej dostać i czym uszczelnić? Chyba najłatwiej od strony łazienki. Od podwozia nie widzę takiej opcji. Czy tutaj zwykły silikon czy jakiś sikaflex?

Czy demontować ściany i wyjmować brodzik? A może zrobić jakieś otwory otwornicą pod łóżkiem na ścianie łazienki przy samej podłodze, żeby woda mogła odparować i żeby na przyszłość był wgląd? Czy można łatwo usunąć listwę pod drzwiami? Tak mi się zdaje najłatwiej dostać pod brodzik. 

6AF31B8A-1894-4FDD-B716-A71C838D8DEE.thumb.jpeg.a34b6e471985100c903d006ce675f4d6.jpeg

Dodam, że wlazłem pod łóżko i zaglądałem pod kibel - tam sucho. Od strony podwozia też nie widzę i nie czuję nic podejrzanego. Natomiast na poniższym zdjęciu tam, gdzie czerwona kropka - jest jakieś zagłębienie pod wykładziną. Tam prawdopodobnie jest śruba mocująca budę do ramy - tak to wygląda od podwozia. Czy możliwe, żebym ją tak czuł?

9CC53FF0-313D-4D2F-B996-E9E70CCF6690.thumb.jpeg.9f21462ce300f722771aa20d0db21062.jpeg

Dzięki za wszelkie informacje. 

Edytowane przez Paweł Paweł (wyświetl historię edycji)

Masz nieszczelny odpływ lub zasilanie czyli 50 /50 .Postawić diagnozę co Ci zalewa podłogę można w prosty sposób wykonać.

Zacznijmy od odpływu .  Weź wiadro wody lub konewkę  i wodę nabieraj poza przyczepą i nalewaj do brodzika obserwując jednocześnie czy na wspomnianym przez Ciebie miejscu zbiera się woda. Jak będzie sucho to odpływ masz szczelny.

Teraz zasilanie czyli wypływ wody przez wylewkę prysznicową. Postaw wiadro w brodziku włóż wylewkę prysznicową do wiadra  odkręć kran aby woda leciała do wiadra . Przepuść w ten sposób dużą ilość wody i obserwuj czy woda nie zalewa Ci podłogi. Wodę mimo ,że wcześniej sprawdziłeś odpływ wylewaj na zewnątrz. 

Przy zasilaniu woda jest pobierana ze zbiornika głównego ,który zasila krany , wylewkę i może też WC .Pod brodzikiem lub w najbliższej okolicy a wyżej kran wylewki  masz łączenie przewodów  . W tych miejscach szukałbym przyczyny.  Jak masz wodę do spłukiwania kibelka pobieraną z głównego zbiornika to w jego okolicy też masz łączenie przewodów wodnych może być trójnik .

Napisałem może bo nie wiem jak masz to zrobione. 

2 godziny temu, Maras napisał(a):

Masz nieszczelny odpływ lub zasilanie czyli 50 /50 .Postawić diagnozę co Ci zalewa podłogę można w prosty sposób wykonać.

Zacznijmy od odpływu .  Weź wiadro wody lub konewkę  i wodę nabieraj poza przyczepą i nalewaj do brodzika obserwując jednocześnie czy na wspomnianym przez Ciebie miejscu zbiera się woda. Jak będzie sucho to odpływ masz szczelny.

Teraz zasilanie czyli wypływ wody przez wylewkę prysznicową. Postaw wiadro w brodziku włóż wylewkę prysznicową do wiadra  odkręć kran aby woda leciała do wiadra . Przepuść w ten sposób dużą ilość wody i obserwuj czy woda nie zalewa Ci podłogi. Wodę mimo ,że wcześniej sprawdziłeś odpływ wylewaj na zewnątrz. 

Przy zasilaniu woda jest pobierana ze zbiornika głównego ,który zasila krany , wylewkę i może też WC .Pod brodzikiem lub w najbliższej okolicy a wyżej kran wylewki  masz łączenie przewodów  . W tych miejscach szukałbym przyczyny.  Jak masz wodę do spłukiwania kibelka pobieraną z głównego zbiornika to w jego okolicy też masz łączenie przewodów wodnych może być trójnik .

Napisałem może bo nie wiem jak masz to zrobione. 

Dzięki za info. Z grubsza dopływ sprawdziłem, więc sprawdzę najpierw odpływ. Do WC mam osobno napełniany zbiornik i sprawdzę to na końcu. Orientujesz się, jak rozmontować odpływ? Czy mogę wyciągać / wykręcać w brodziku od środka kabiny?

A nie jest tak, że zasłonka dotykając drzwi, przepuszcza trochę wody i ta spływając po drzwiach wycieka poza kabinę?

Ja mam podobnie, po prysznicu zawsze trochę wody jest przed drzwiami i według mnie to jest przyczyną.