Skocz do zawartości

Problem z pompką wody Elddis Club Avante 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam problem z pomką wody. Mianowicie pompka cały czas działa - nawet jak nie jest pobierana woda (nie odkręcany kran) mogę ją dopiero wyłączyć przyciskiem głównym na panelu wyłączjącym całkowicie zasilanie. Niestety tak za każdym razem gdy potrzebuję wodę muszę załączać ją w panelu. Myślę, że automatycznie powinna się załączac podczas zapotrzebowania na wodę. Ponieżej czynności które zostały dokonane:

• wymiana pompki na nową
  • wymiana wenwętrznego gniazda podłączenia do pompki (zdjecie) 
  • wykręcenie boilera na warsztat sprawdzenie czy jest w środku jakiś czujnik poziomu cieczy - brak 

Dodam, że nie ma mikrwyłączników przy kranie oraz żadnego pedała. Pompka jest podłączona od zewnątrz do zródła wody. Dodaje zdjęcia po wczorajszej nieudanej próbie diagnostyki problemu :) 

20230902_191942.jpg

20230902_191544.jpg

20230902_191518.jpg

20230902_190707.jpg

20230902_190702.jpg

Napewno w kranach nie ma mikrowlacznikow w kurkach rozkręcałes kran żeby się upewnić że nie idą do nich cienkie przewody elektryczne

Tak to wygląda po wyjęciu te przewody są od mikrostykow

https://allegro.pl/oferta/kran-szybkozlaczka-quick-john-guest-jg-comet-roma-13088899361

I podejrzewam że któryś się zaciol w pozycji on

Edytowane przez Gerwaz garage (wyświetl historię edycji)

10 godzin temu, Damian Mencel napisał(a):

Dodam, że nie ma mikrwyłączników przy kranie oraz żadnego pedała.

Może ktoś coś przerabiał ?

W tej sytuacji to nie pozostaje Ci nic innego jak założyć jakiś podręczny załącznik napięcia do pompki lub zamontować pokrętełka z mikrowłącznikami.

Ja u siebie (ponieważ denerwowało mnie przekręcanie co chwilę kurków) zrobiłem taką przeróbkę - pozakładałem elektrozawory przed każdym kranem oraz nożne włączniki przy każdym. Włącznik podaje napięcia na pompkę i na elektrozawór przy odpowiednim kranie. Są dwie baterie kranowe więc dwa włączniki i dwa elektrozawory (tak w uproszczeniu). 

Pozdrowienia!

Na 3 zdjęciu masz wyłącznik ciśnieniowy, on odpowiada za utrzymanie ciśnienia w instalacji. Powinien mieć regulację ciśnienia, jakimś pokrętłem, śrubką. Jezeli jest rozbieralny, to mozna do niego zajrzeć. Jeśli to monolit to pozostaje wymiana wyłącznika na nowy z regulacją ciśnienia w okolicach 1,5 bara