Skocz do zawartości

Kontrola drogowa


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

W wielu postach przewija się temat kontroli drogowej gdy jeździmy z budkami, ciekawi mnie jak u Was takie kontrole przebiegały na co nasze policja zwraca uwagę gdy nas zatrzyma z przyczepkę kempingową, macie jakieś doświadczenia??

Ja w tym roku z budką przejechałem około 3 000 km mijałem kontrole drogowe, żadna mnie nie zatrzymała do kontroli.

Piszcie też gdy gdy tych kontroli nie mieliście , ciekaw jestem jak nas z budkami często takie kontrole spotykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wirek, mieszkam w centrum kraju zatem każdy mój wyjazd na wybrzeże czy w góry to minimum 1000 km. Zwykle wyjeżdżam 2-3 razy w Polsce i raz jadę gdzieś na południe EU wtedy minimum 3000 km. Czyli przebiegi z przyczepą to jakieś 3 x 1000 + 3000 = 6000 km. Nigdy nie zostałem zatrzymany do kontroli drogowej na trasie. Może to szczęście a może po prostu policja wie, że karawaningowcy dbają o sprzęt i mają wszystko OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zrobiłem około 2500 km w wakacje. Żadnej kontroli.

W październiku blisko 1500 km z NL, na papierowych blachach, jak się okazało - bez ubezpieczenia. Żadnej kontroli!

 

I nie mam nic przeciwko temu :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszę go do budki na kawę :ok:

 

Nie tylko nie to, bo znajdą sobie sposób na darmową kawusie :bzik:

 

A wracając do tematu to przez ponad 17 lat jazdy z :niewiem: nie miałem żadnej kontroli.

Raz nawet wracaliśmy do domu i nie miałem świateł pozycyjnych po lewej stronie zarówno w przyczepie jak i w ciągniku. J mijamy patrol drogówki stojących na poboczu.Po chwili widzę w lusterkach ,że jadą za nami.Były dwa pasy w jednym kierunku i tak przez dłuższą chwilę jechali za nami po chwili równo z nami.Popatrzyli i pojechali sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc w tym roku do Jarosławca ,na wyjeździe z Konina lekko przekroczyłem prędkość (zbliżałem się do prędkości podróżnej 75-80 ).Pytanie postawione przez kontrolującego brzmiało: czy przewozi pan osoby w przyczepie ? i zaglądał do przyczepy ,następnie porównał i zsumował dcm samochodu i przyczepy i to był koniec kontroli (oprócz mandatu za prędkość )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie postawione przez kontrolującego brzmiało: czy przewozi pan osoby w przyczepie ?

 

Pewnie że nie przewoziłeś , bo przy tej prędkości w środku to nawet nieboszczyk by uciekł przez okno dachowe. :niewiem:

 

Ja w tym roku ok 2000 km , żadnej kontroli i ze 4 patrole minąłem po drodze i nic.

Myślę ,że wiedzą iż z budką jeździ się z rodziną i wszystko mamy w porządku.

Policjant to też człowiek i w pracy woli sobie nie komplikować.

Po co ma dochodzić czy wolno na kat prawka B ciągnąć daną przyczepę czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.