Jump to content

Kontrola drogowa

Wirek
 Share

Recommended Posts

W wielu postach przewija się temat kontroli drogowej gdy jeździmy z budkami, ciekawi mnie jak u Was takie kontrole przebiegały na co nasze policja zwraca uwagę gdy nas zatrzyma z przyczepkę kempingową, macie jakieś doświadczenia??

Ja w tym roku z budką przejechałem około 3 000 km mijałem kontrole drogowe, żadna mnie nie zatrzymała do kontroli.

Piszcie też gdy gdy tych kontroli nie mieliście , ciekaw jestem jak nas z budkami często takie kontrole spotykają.

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Trafko

8

• patriks

4

• gfizyk

4

• Wirek

3

Top Posters In This Topic

Wirek, mieszkam w centrum kraju zatem każdy mój wyjazd na wybrzeże czy w góry to minimum 1000 km. Zwykle wyjeżdżam 2-3 razy w Polsce i raz jadę gdzieś na południe EU wtedy minimum 3000 km. Czyli przebiegi z przyczepą to jakieś 3 x 1000 + 3000 = 6000 km. Nigdy nie zostałem zatrzymany do kontroli drogowej na trasie. Może to szczęście a może po prostu policja wie, że karawaningowcy dbają o sprzęt i mają wszystko OK?

Jeżdżę od 3 lat z budą ,mijałem różne kontrole drogowe,ale nie zdarzyło się żeby mnie zatrzymali.Rocznie robię nieco mniej kilometrów niż poprzednik.

Ja w tym roku zrobiłem około 2500 km w wakacje. Żadnej kontroli.

W październiku blisko 1500 km z NL, na papierowych blachach, jak się okazało - bez ubezpieczenia. Żadnej kontroli!

I nie mam nic przeciwko temu :niewiem:

W tym roku około 6 tys z budką,żadnej kontroli.

Podobnie w roku ubiegłym,który był pierwszym sezonem z budką

Od 85r jeżdżę z przyczepką towarową, a od 91r doszła jeszcze campingowa i przez cały ten okres czasu żadnej kontroli drogowej nie miałem.

piszcie tak dalej a moze jakis zagubiony "misiaczek" wejdzie na to forum poczyta i wyciagnie wnioski :niewiem:

radwan, jak tylko jeden na cały kraj to spoko, może akurat z Twojej okolicy :niewiem:

Zaproszę go do budki na kawę :ok:

Nie tylko nie to, bo znajdą sobie sposób na darmową kawusie :bzik:

A wracając do tematu to przez ponad 17 lat jazdy z :niewiem: nie miałem żadnej kontroli.

Raz nawet wracaliśmy do domu i nie miałem świateł pozycyjnych po lewej stronie zarówno w przyczepie jak i w ciągniku. J mijamy patrol drogówki stojących na poboczu.Po chwili widzę w lusterkach ,że jadą za nami.Były dwa pasy w jednym kierunku i tak przez dłuższą chwilę jechali za nami po chwili równo z nami.Popatrzyli i pojechali sobie.

Ja w tym roku ok 6500 km i mam nadzieję, że jeszcze wyjadę :niewiem: - kontroli brak

W tamtym roku ok 4000 km - kontroli brak

Jadąc w tym roku do Jarosławca ,na wyjeździe z Konina lekko przekroczyłem prędkość (zbliżałem się do prędkości podróżnej 75-80 ).Pytanie postawione przez kontrolującego brzmiało: czy przewozi pan osoby w przyczepie ? i zaglądał do przyczepy ,następnie porównał i zsumował dcm samochodu i przyczepy i to był koniec kontroli (oprócz mandatu za prędkość )

W tym roku ok. 4000 km. Zatrzymano mnie za przejechanie czerwonego światła. Odnośnie przyczepy tylko kontrola dowodu rejestracujnego i OC.

Pytanie postawione przez kontrolującego brzmiało: czy przewozi pan osoby w przyczepie ?

Pewnie że nie przewoziłeś , bo przy tej prędkości w środku to nawet nieboszczyk by uciekł przez okno dachowe. :niewiem:

Ja w tym roku ok 2000 km , żadnej kontroli i ze 4 patrole minąłem po drodze i nic.

Myślę ,że wiedzą iż z budką jeździ się z rodziną i wszystko mamy w porządku.

Policjant to też człowiek i w pracy woli sobie nie komplikować.

Po co ma dochodzić czy wolno na kat prawka B ciągnąć daną przyczepę czy nie.

tej prędkości

jakiej prędkości :niewiem: