Skocz do zawartości

Zapach drewna w tylnej bakiście w parne gorące dni

Paweł Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem 4 miesiące temu przyczepę LMC 475 RD 2004. Od kilku tygodni użytkuję ją na działce. Stoi wśród zieleni na trawie. Ogólnie panuje duża wilgotność - ulewy, upały, w nocy rosa. Zauważyłem kilka dni temu, że gdy otwieram tylną bakistę (pod podkową), to da się od czasu do czasu wyczuć charakterystyczny zapach sklejki / drewna / wilgoci? Szczególnie w okresie, kiedy mieszkamy w przyczepie (okna pouchylane). Gdy stoi przez noc bez nas, to zapachu nie zaobserwowałem (okna rozszczelnione). Wszystko w bakiście suche, podłoga, ściany twarde, w narożnikach też. Z jednej z drewnianych podpór wycieka żywica. Druga podpora jakby ciemniejsza przy podłodze, ale wydaje mi się sucha (załączam zdjęcie). W bakiście, wewnątrz na tylnej ściance pojawiły się kropki - takie jakby były tam kropelki wody i później wyschły. Zastanawiam się, czy czegoś szukać dalej? Czy zdrowa przyczepa nigdy nie pachnie sklejką? Czy ogólna wilgoć i upał mogą tłumaczyć ten zapach? Czy to moja obsesja?

98831209-BA79-4ED4-8391-E5B46CADA6BE.thumb.jpeg.cde33b9c41a3fd4937b66a6ac850682a.jpeg

13 godzin temu, Tomii napisał(a):

No dobra czy tam w tej bakiście nie było coś dłubnięte? Łącznik kątowy stalowy i dwa wkręty w nim - to tak nie do końca po "przyczepowemu" dla mnie. 

Nie mam informacji jakoby coś było robione. Nie mogę tego wykluczyć, gdyż przyczepę kupiłem używaną. Łącznik kątowy znajduje się też po drugiej stronie, symetrycznie. Nie widzę, żeby gdzieś była dosztukowana wykładzina ani żeby te podpory różniły się od reszty szkieletu bakisty. Podpory wyglądają z obu stron tak, jakby wspierały się na tej wykładzinie. Wykładzina wszędzie twarda, podłoga od spodu też twarda i w narożnikach też. Zastanawia mnie natomiast ten klej, czy co to jest, w bakiście, wzdłuż krawędzi między wykładziną a ścianą. Z lewej i z prawej strony symetrycznie i kończy się tuż przed narożnikami. 

34F16F89-2E74-46B3-B10B-D0D0AC1FD1AB.thumb.jpeg.64394381e3394162106ee08e8b8d71d3.jpeg

Zauważyłem też, że wzdłuż pionowych krawędzi tylnego zderzaka butyl ma inny kolor. Wszędzie w przyczepie jest czarny, a tam wypływa dodatkowo szary. 

19C4E5C2-2B50-4671-A11B-1F2B8F5EC9DC.thumb.jpeg.75f4fa2e430dda5c6b226d39066c0f66.jpeg

Myślę, że sprawa się bardziej wyjaśni po zapowiadanych ulewach. Może to moja paranoja?