Skocz do zawartości

Co to?

junior

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega kupił budę z przedsionkiem Isabella Ventura około 3m dlugi (choć rurek ma dużo więcej jakby od innych przedsionków)  i ma od groma takich elementów. Do czego to służy?

20230818_172902.jpg

A to nie będzie nakładane na "frontowe" rurki stelaża, żeby "przedłużyć" przedsionek albo przed przedsionkiem dać jeszcze np. daszek? Np. jak tutaj (sorry za link "sklepowy"). Może "nadmiar" rurek to stelaż do takiego zadaszenia?

Hypercamp TC zadaszenie do przedsionka rozmiar 7 (186 - 196 cm) szare (obelink.pl)

To jest tworzywo. Idealnie pasuje na rurkę i wiadomo kedrą wchodzi.

@Czyś też o tym myślałem ale wydawało mi się że daszki montuje się albo na zamek (tak miałem w poprzedniej budzie) albo na kedre na przedsionku. Dodatkowego zadaszenia brak , ale buda od handlarza to wiadomo że może być niekompletne wyposażenie.

Ciekawe że on miał to pozakładane na nogi przedsionka - oczywiście może to być przypadek

Może jakieś moskitiery miał czy coś. Po wewnetrznej stronie poszycia przedsionka, na słupkach, ni ema naszytej kedry,która by w to wchodziła? Bo takie nakładki z możliwością spięcia kedrą z powłoką na słupkach mogłoby mieć sens też po to, żeby nie "trzepało" poszyciem o słupki, zwłaszcza gdy wszystkie ściany byłyby zdjęte (przedsion robiłby za zadaszenie na słupkach). 

Na foto wyglądało mi to na amelinium...

No też tak może być?.

Kedry w poszyciu nie miał, ale tak jak mówię on ma mnóstwo rurek które nie pasują do przedsionka który dostał. 

Najbardziej mi pasuje opcja z dodatkowym daszkiem, ale nie do wszystkich pasuje bo np Isabella ma rurki zakryte materiałem więc nie da rady wpiąć tego plastiku

Edytowane przez junior (wyświetl historię edycji)

Jak to jest tworzywo to już tłumaczę  co do czego :)

Na przykładzie moje przedsionka a jest to ISABELLA FORUM o głębokości 3,5 m. Jest w tym modelu kilka możliwości aranżacji zabudowy .

Opcja pierwsza - Przednią frontową ścianę czyli cały przód można zapiąć z samego przodu mamy wtedy największą zabudowaną ścianami powierzchnię. Czyli 3.5 metra x długość przyczepy. 

Opcja druga - Tą wspomnianą przednią ścianę zapinamy po całej długości ale   bliżej czyli na drugim rzędzie rurek . Przedsion wtedy ma głebokość 2,5 metra ale mamy zadaszenie ,które ma 1 metr.

Opcja trzecia - przednią ścianę zapinamy pół na pół . Połowę na całej głębokości ( 3,5 m) a połowę na 2,5 m.  W tym przypadku musimy zapiąć w poprzek boczne wejście do przedsionka  ( 0.20 - 0.20 min na filmie ) ,które to jest na wyposażeniu przedsionka.

I  aby zapiąć /zamontować te wejście potrzebujemy  tych profili ,które wciskamy do pionowych rurek po czym montujemy do nich wspomniane wejście. 

Fajne. Musiałbym zawsze do cepy wracać na trzeźwo. Małżonka ma tendencję do zmiany aranżacji, o ile tylko się da, więc powrót na autopilocie by odpadał :) Dobrze że tego nie mam :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)

Też powiem ,że fajny. Innego już bym nie chciał . Do tego mamy jeszcze dwu i pół metrowy daszek z przodu więc to wszystko w kupie jest  rewelacyjne. Jeszcze   nie  spotkałem w cenniku aby była opcja ; za przedsionek  - $$  i kolejna : za zadaszenie - $$    na razie jest magiczne słowo: lub  :) więc jest tylko jedna dopłata . Ale jak będą się tak masowo  rozstawiać jak my to pewnie Janusze biznesu usuną słowo lub.

Wszystko jest fajne ale nie ukrywajmy , rozłożenie tego majdanu zabiera sporo czasu nie mówiąc już o kilogramach dodatkowego szpeju gdzie mamy do tego jeszcze dwie podłogi . Rozstawiamy to wszystko jak stoimy min. dwa tygodnie bo na tydzień nie ma to najmniejszego sensu. Niemniej jednak potem ogrom przestrzeni rekompresuje nam ten czas na rozłożenie i złożenie tego majdanu.