Skocz do zawartości

[RELACJA] Grecja & Macedonia Północna longer break ;)

eastnomad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zastanawiam się nad stworzeniem relacji z naszego wyjazdu na południe do Grecji i Macedonii. Pytanie tylko czy po zeszłorocznych relacjach jest jeszcze o czym pisać? I czy ktoś chciałby to w ogóle czytać? Dajcie znać ;) 

No i pytanie zwłaszcza do @lbuster czy się nie obrazi, że mu ktoś próbuje publikę odebrać ;) ?

• Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Każda relacja niesie bardzo dużo informacji ze sobą, a poza tym często jest odskocznią dla tych co nie mogą w danym momencie ruszyć...

Jak tylko masz chęci i wenę to prosimy o relację !

Hej,
Zastanawiam się nad stworzeniem relacji z naszego wyjazdu na południe do Grecji i Macedonii. Pytanie tylko czy po zeszłorocznych relacjach jest jeszcze o czym pisać? I czy ktoś chciałby to w ogóle czytać? Dajcie znać  
No i pytanie zwłaszcza do [mention=20089]lbuster[/mention] czy się nie obrazi, że mu ktoś próbuje publikę odebrać  ?
Głupie pytania zadajesz Oczywiście, że rób relacje

Ok. Zatem będzie :) tylko zanim rozpocznę to muszę osiągnąć jeden szczyt by móc się czym pochwalić w kolejnych postach lub byście mieli się z czego pośmiać ;)

W naszą podróż ruszamy w piątek o godzinie 19-tej. Co prawda liczyłem, że uda się godzinę wcześniej ale wyszło inaczej. 
Zestaw spięty możemy ruszać :)

IMG_5637.thumb.jpeg.2f39a66b961128274077a7cbc667cfd3.jpeg

Za cel obieramy sobie termy w Kiskunmajsa prawie pod granicą z Serbią. Podobnie zrobiliśmy rok temu jadąc do Czarnogóry.

IMG_5639.thumb.jpeg.4aa83553794ac26942b3bcad2fdea2e6.jpeg

Kierujemy się w stronę przejścia granicznego w Barwinku trasami S17 a potem S19 (via Carpatia). Jedzie się bardzo dobrze warunki też sprzyjają więc sprawnie zbliżamy się w stronę granicy. Na tempomacie 95km/h czyli realnie 88km/h.

IMG_5641.thumb.jpeg.c806852782abea46d0ff976f5554b492.jpeg

Na ostatniej stacji przed granicą czyli Orlenie chciałem dotankować jeszcze LPG i wtedy orientuję się, że zgubiłem końcówkę do tankowania :(. Po chwili nawet kojarzę fakty, że kładłem ją na dachu auta bo chciałem jeszcze dotankować butlę w przyczepie i potem po prostu o niej zapomniałem :sciana:. Na stacji niestety nie posuadają tych końcówek. Postanawiam jeszcze cofnąć się na stację BP, którą mijaliśmy chwilę w wcześniej. Tu jednak jest podobnie. No nic trzeba jechać dalej i może gdzieś na trasie się uda. 
Na Węgrzech pytamy ba większości stacji, które mamy po drodze, ale nic z tego. Tak dojeżdżamy pod Budapeszt. Tu znajdujemy intercars ale jest jeszcze za wcześnie. Otwierają o 8 wiec czekamy w nadzieji, że się uda. Niestety nie. Mogą ściągnąć z Polski ale dopiero na poniedziałek. Komunikacja też jest utrudniona bo oni umieją tylko po niemiecku. Właściciel ściąga syna i z nim już udaje się dogadać po angielsku sugeruje jak się potem okazało sklep hydrauliczny ale tam też nawet redukcji nie mają, żeby przerobić mój wtyk do tankowania butli :(. Odwiedzamy jeszcze 2-3 sklepy z akcesoriami i częściami samochodowymi ale nigdzie tego nie mają. 

@Tomii znajduje jeszcze jakieś warsztaty LPG, ale niestety w weekend wszystkie zamknięte. 
Trudno jedziemy dalej może tam się uda.

Docieramy w końcu na kemping w Kiskunmajsa. Opłacamy pobyt i wykupujemy wejście na baseny. Za nasz zestaw płacimy 10500 HUF oraz 2x1800 HUF oraz 1x1500 HUF. Ceny na tle innych ośrodków na Węgrzech wyglądają bardzo okazyjnie a po rejestracjach widać, że przyjeżdżają tu głównie lokalsi. Nam taki klimat jednak pasuje. Zresztą i tak będziemy tu krótko.

IMG_5648.thumb.jpeg.40047b2a22458c6f78a4cdb25d681c29.jpeg

IMG_5652.thumb.jpeg.398e1ff092ce8f46fc871ab350d797a7.jpeg

cdn…

Dawaj, dawaj - tego nigdy nie jest za dużo...:P

My w przyszłym roku planujemy niestety tylko 2 tyg. - 1 tydzień rzygnąć gdzieś nie zapuszczając się za bardzo na południe Grecji, a 2 tydzień Albania/Czarnogóra. No i zbieramy dane:D

7 minut temu, Zulos napisał(a):

1 tydzień rzygnąć gdzieś nie zapuszczając się za bardzo na południe Grecji, a

No no zapowiada się ostro. Będzie relacja z tego rzygania? :lol:

Po przyjeździe chwila dla mnie na zmrużenie oka - w końcu ostatni raz spałem w piątek przed 6:00. Bilety na baseny mamy od 15:00 więc jest jeszcze chwila by odpocząć i coś zjeść.

Chwilę przed 15:00 ruszamy. Na parkingu zdaje się, że aut jest zdecydowanie więcej niż rok temu (a byliśmy tu w sumie w ten sam weekend wtedy). 
Wchodzimy i faktycznie w środku ludzi jest bardzo dużo ale znajdujemy miejsce i dla siebie ;)

IMG_5655.thumb.jpeg.6b739f8978a6284ceabca287e939890a.jpeg

IMG_5669.thumb.jpeg.fa84ee3b44cd942a0733ebf1309a427a.jpeg

Jak dla nas atrakcje są dobre i nie wyglądają jakoś kiczowato choć zapewne w tych najbardziej znanych ośrodkach jest jeszcze lepiej.
Na kemping wracamy przed 19:00. Ogarniamy się a ja podejmuję jeszcze jedną próbę zrobienia czegoś z niczego :].

W tym celu demontuję częściowo instalację zdalnego napełniania butli w przyczepie  - jest pełna więc do końca wyjazdu na pewno gazu nie zabraknie.

Tworzę coś jak poniżej:

IMG_5680.thumb.jpeg.54675ebeec5c16bde84add022a3ab21f.jpeg

IMG_5681.thumb.jpeg.a0c8fe8c352653914283c2e58802452b.jpeg

Teraz brakuje mi już tylko jednej redukcji do M10 więc jest światełko w tunelu, że jednak się uda ;) 

cdn…

IMG_5683.jpeg

IMG_5684.jpeg