Skocz do zawartości

Problem z przeglądem

Piotrek13w1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jak w temacie mam problemy ze zrobieniem przeglądu w przyczepie. Rok temu kupiłem przyczepe z 1995 roku sprowadzoną w 2010r z uk. Zarejestrowana, opłacona z przeglądem. W tym roku jadę na przegląd a diagnosta mówi że na ramię jest nr ramy a powinien być nr. Vin skoro to jest rocznik 1995. Okazało się że przyczepa jest z 1988r. Jak mam zmienić datę produkcji w dowodzie rejestracyjnym, bo nie chcą mi podbić przeglądu.

48 minut temu, Krzysztof57 napisał(a):

Jechać na przegląd tam gdzie był poprzednio zrobiony.

I raczej nie ma innego wyjścia …. Chyba, że ci co namieszali poprawią :) współczuje bo masz duży problem

33 minuty temu, Krzysztof57 napisał(a):

Trzeba znaleźć kogoś podpisanego na tych kwitach, poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu zarysowując nieśmiało pespektywę wdrożenia oficjalnego wyjaśnienia problemu.

To jest dobry pomysł. Jeśli stacja została zamknięta diagnosta gdzieś pewnie pracuje. Chyba, że popadł w konflikt z prawem i już jest hydraulikiem … ale pójście tym tropem może być owocne. 

Godzinę temu, rtwppk napisał(a):

Chyba, że popadł w konflikt z prawem i już jest hydraulikiem … 

Mógłbyś rozwinąć ten "związek przyczynowo - skutkowy" ?

Pytam, bo jestem hydraulikiem a nie zostałem nim z powodu konfliktu z literą prawa;)

Mogłeś napisać, że może został np . Informatykiem , rentierem lub wpisać swoją profesję :)

2 godziny temu, Dioblik napisał(a):

Mógłbyś rozwinąć ten "związek przyczynowo - skutkowy" ?

Pytam, bo jestem hydraulikiem a nie zostałem nim z powodu konfliktu z literą prawa;)

Mogłeś napisać, że może został np . Informatykiem , rentierem lub wpisać swoją profesję :)

Przepraszam wszystkich hydraulików!!! Użyłem bardzo niefortunnej przenośni …posypuje głowę popiołem i proszę o wybaczenie ^_^

Moja profesja to właśnie informatyk :) 

Chodziło o to, że wykonuje inny „zawód” :palacz:

Kupiłem  od Polaka. Przez 8 lat przegląd był robiony na tej samej S.K.P. i raz na innej.

Byłem w wydziale komunikacji wyjaśnić sprawę ale oni nie widzą problemu. Pojazd nie kradziony, zarejestrowany. ,,Upierdliwy diagnosta" tyle usłyszałem. Policja nie widzi problemu ( nr. Ramy jest, tabliczka znamionowa jest). 

A to przepis który słyszę na S.K.P.

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały

na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową

określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia;

numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego

po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy

przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia

z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

1 godzinę temu, Piotrek13w1 napisał(a):

Panowie, łapanie się za słówka nie wnosi nic pomocnego do mojej sprawy. 

Niby tak ale @Dioblik miał racje :) 

Edytowane przez rtwppk (wyświetl historię edycji)