Skocz do zawartości

Parkingi niestrzeżone a zabezpieczenie pozostawionej przyczepy

Nomysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie :)

W najbliższym czasie wybieram się na pierwszy wyjazd który planowałem w pełni na dziko, i zastanawiam się nad jednym aspektem, mianowicie jak zostawiacie przyczepkę na jakimś parkingu (nie ma strzeżonych w okolicy) i idziecie przykładowo w góry. Jak zabezpieczyć / zostawić zestaw żeby mieć jak wrócić do przyczepy?

Pomijam jakieś dogodne ukształtowania terenu i parkingu (miejsca postojowego) gdzie można by zostawić przyczepę zastawioną własnym samochodem, tylko bardzej problematyczne są dla mnie otwarte parkingi, gdzie przydało by się nawet rozpiąć zestaw i ustawić równolegle, aby nie zabierać dodatkowych miejsc dla innych.

Szukałem tematu ale nie znalazłem nigdzie na tym forum, może był przy okazji jakiegoś innego tematu ale nie trafiłem, więc za ewentualne podesłanie gdzie szukać również z góry dziękuję :) 

• Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, marian36 napisał(a):

Ja używam takiego czegoś

Zabezpieczam takim wynalazkiem przyczepkę podłodziową w porcie... Do tej pory działa.

Natomiast do zabezpieczenia zaczepu u mnie najlepiej sprawdza się takie coś:

https://allegro.pl/oferta/zapiecie-rowerowe-onguard-pitbull-std-8003-u-lock-11321314281?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gclid=CjwKCAjw8symBhAqEiwAaTA__EnEtai-VyjR4Pz3FCvU6d7GT2M_hx21AFnfG6UtvuL4tXYnSrErwBoCJngQAvD_BwE

Używam zarówno podczas jazdy jak i na postoju.

Pzdr

Nie taki zwykły Do mojego zaczepu pasuje idealnie...
zabezpieczenie.thumb.jpg.a290cd89d02cd77dc5a49d4edb993809.jpg
Ale wiesz, że bez kuli w zaczepie da się ten zaczep zaczepić na haku? Dlatego powinno się używać tak zwanego safety ball

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Ale wiesz, że bez kuli w zaczepie da się ten zaczep zaczepić na haku?

A kto powiedział, że w zaczepie nie ma kuli? Nie każdy safety ball to ten gadżecik od ALKO :D W tym zaczepie akurat włożony jest metalowy, niewidoczny z zewnątrz.

Natomiast tak się teraz zastanawiam, że chyba żadnej z moich przyczep - a mamy ich teraz 8szt - nie da się zapiąć na hak, jeżeli zabezpieczenie zaczepu jest zamknięte (a zaczepy mam w nich naprawdę różne)....

14 godzin temu, jacek00 napisał(a):
20 godzin temu, Stu napisał(a):
Nie taki zwykły https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji3.png Do mojego zaczepu pasuje idealnie...
zabezpieczenie.thumb.jpg.a290cd89d02cd77dc5a49d4edb993809.jpg

Ale wiesz, że bez kuli w zaczepie da się ten zaczep zaczepić na haku? Dlatego powinno się używać tak zwanego safety ball

Na pewno? 

Żadnej przyczepy nie udało mi się zapiąć na haku gdy nie odblokuję dźwigni. Naciski czasem znacznie większe niż 100kg

Jaki typ zaczepu idzie zapiąć na hak bez odblokowania dźwigni?

23 minuty temu, danielpoz napisał(a):

Na pewno? 

Nie ;)

23 minuty temu, danielpoz napisał(a):

Żadnej przyczepy nie udało mi się zapiąć na haku gdy nie odblokuję dźwigni. Naciski czasem znacznie większe niż 100kg

Jaki typ zaczepu idzie zapiąć na hak bez odblokowania dźwigni?

Przyznaje się, do powielania bzdur :mlot: Kiedyś to przeczytałem, że dlatego powinno się stosować safety ball.

Faktycznie przy zamkniętej dźwigni nie da się wsadzić tego na kulę. To po co ten safety ball? 

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

To po co ten safety ball? 

Po to, że ten kto chce ukraść przyczepę może podjechać samochodem ze specjalnie zmodernizowanym hakiem (mniejsza średnica kuli) i się zapiąć i odjechać ;)