Skocz do zawartości

Pierwsza cepka

Dzielny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jutro zamierzam obejrzeć dwie pierwsze cepki.

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/sterckeman-fjord-420-idealna-sucha-garazowana-oddam-w-dobre-rece-ID6FGyOz.html - sprzedający mówi że nie ma zacieków  ale na zdjęciu najprawdopodobniej widać zaciek przy oknie sufitowym.

https://www.olx.pl/d/oferta/rezerwacja-przyczepa-kempingowa-adria-CID5-IDWyCyz.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Na co zwrócić szczególną uwagę w tych modelach?  Ogólnie to wiem: podłoga od spodu, narożnika, okna, łazienka, łączenie ścian/sufit/podłoga.

Ogólnie pierwsza cepka ma być jako sprawdzenie naszych potrzeb (2+3) (dzieci: 2l,4l,6l). Wyjazdy praktycznie tylko weekendowe nad jeziorem ~100km w jedną stronę.

Fotki od sprzedającego po zapytaniu o miejsca spuchnięte. Odpuścić czy jest to w miarę możliwości do naprawy?

IMG-20230804-WA0000.jpg

IMG-20230804-WA0003.jpg

IMG-20230804-WA0004.jpg

IMG-20230804-WA0001.jpg

IMG-20230804-WA0002.jpg

IMG-20230804-WA0005.jpg

Edytowane przez Piotr Dzielnicki (wyświetl historię edycji)

2 godziny temu, Piotr Dzielnicki napisał(a):

Hej,

Jutro zamierzam obejrzeć dwie pierwsze cepki.

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/sterckeman-fjord-420-idealna-sucha-garazowana-oddam-w-dobre-rece-ID6FGyOz.html - sprzedający mówi że nie ma zacieków  ale na zdjęciu najprawdopodobniej widać zaciek przy oknie sufitowym.

Jeśli sprzedawca ten stan określa jako idealny to nie zawracaj sobie nim głowy. Chociaż przyczepa nie wygląda najgorzej, ale za te pieniądze nie oczekuj cudów i igiełek. Większość to będą mniejsze lub większe zgniłki. 

2 godziny temu, Piotr Dzielnicki napisał(a):

https://www.olx.pl/d/oferta/rezerwacja-przyczepa-kempingowa-adria-CID5-IDWyCyz.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Na co zwrócić szczególną uwagę w tych modelach?  Ogólnie to wiem: podłoga od spodu, narożnika, okna, łazienka, łączenie ścian/sufit/podłoga.

Ogólnie pierwsza cepka ma być jako sprawdzenie naszych potrzeb (2+3) (dzieci: 2l,4l,6l). Wyjazdy praktycznie tylko weekendowe nad jeziorem ~100km w jedną stronę.

Fotki od sprzedającego po zapytaniu o miejsca spuchnięte. Odpuścić czy jest to w miarę możliwości do naprawy?

Odpuścić.

Z drugiej strony jeśli szukasz przyczepy w przedziale 10-20k to poważnie zastanowiłbym się nad dobrym namiotem na początek. Za 10-20k obecnie praktycznie są same zgniłki i trupy. Naprawdę bezpieczniej będzie z namiotem :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)

Namiot spoko ale wystarczy że ostatniego dnia mamy deszcz i już jest duży problem. Przy małych dzieciach też trzeba zwracać uwagę na temperatury w nocy bo to spanie na ziemi. Budżet mogę praktycznie potroić. Idealna cepka to Caravelair Antares ale ceny nawet za garnicą to minimum 9900Euro. A wydać tyle na pierwszą cepkę to też może być błąd.

Edytowane przez Piotr Dzielnicki (wyświetl historię edycji)

Namiot spoko ale wystarczy że ostatniego dnia mamy deszcz i już jest duży problem. Przy małych dzieciach też trzeba zwracać uwagę na temperatury w nocy bo to spanie na ziemi. Budżet mogę praktycznie potroić. Idealna cepka to Caravelair Antares ale ceny nawet za garnicą to minimum 9900Euro. A wydać tyle na pierwszą cepkę to też może być błąd.
Jeśli możesz potroić to nie szukaj przyczep za 10-20k a za 60k. Wtedy to ma większy sens

W dniu 4.08.2023 o 21:02, Piotr Dzielnicki napisał(a):

Zaintrygowało mnie twoje ostatnie zdanie. Czemu uważasz że to jest błąd kupić dobrą  pierwszą przyczepę? 

25 minut temu, daniel789 napisał(a):

Zaintrygowało mnie twoje ostatnie zdanie. Czemu uważasz że to jest błąd kupić dobrą  pierwszą przyczepę? 

Dokładnie, moja pierwsza kosztowała niewiele więcej, niż podana wyżej kwota przez kolegę... czasem warto dołożyć i kupić porządny sprzęt, niż przyoszczędzić, kupić bubel i sparzyć się już na starcie.