Skocz do zawartości

Polecani dilerzy z Niemiec.

Marcin Szulc

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Marcin Szulc napisał(a):

W tym roku chcę kupić nową przyczepę kempingowa (zapewne Knaus Sport 500KD / Weinsberg 550 QDK albo Adria Altea 552PK). Przyczepę chcę kupić w Niemczech (taniej) i w związku z tym mam pytanie, czy polecacie jakichś konkretnych dilerów z Niemiec, czy też nie ma to znaczenia?

Z mojego doświadczenia wynika, że raczej nie ma znaczenia jeśli mają coś na placu i dotyczy to Niemiec :) niestety wschodnie Niemcy to jeszcze nie Niemcy … proponuje zacząć od https://www.mobile.de z adnotacją nowa :) jak już coś znajdziesz to wtedy telefon i rozmowa na temat szczegółów. Jeśli to będzie rodowity ich sprzedawca to dowiesz się wszystkiego do najmniejszej ryski … 

36 minut temu, piorun napisał(a):

Kupiłem u dealer'a ze "wschodnich" Niemiec, żadnych problemów, więc raczej bym się nie ograniczał, to zupełnie inny rynek niż u nas.

Wyjątki potwierdzają regułę :) 

Podasz namiar? Są skłonni do negocjacji cenowych?
Caravancenter, ATS, Fahrzeugaufbereitung Dornbrack
+49 3991 125927
https://maps.app.goo.gl/ezUa1sL5uPPGeV2U9

Kupowałem przed sezonem przyczepę ze stock'u (zjechała do nich dosłownie tydzień wcześniej), sami zaproponowali 5% rabatu, a że mi wszystko idealnie podpasowało i z terminem i z lokalizacją to od razu zaklepałem.

Ja swojego Knausa kupowałem "zdalnie" z odbiorem w fabryce w Jandelsbrunn  u https://wohnwagen-kemper.de/ i wszystko przebiegło gładko i bezproblemowo. Znajomość języka na poziomie google zupełnie wystarcza ;) - w 2020 r. ceny miał mocno konkurencyjne w stosunku do innych dealerów w Niemczech nie mówiąc już o polskich. Jak jest teraz trzeba sprawdzić.

Jak bym miał jeszcze raz kupować to nie wahałbym się ani chwili, choć nad Knausem bym się zastanowił.

Ja zapytanie o interesujący mnie model wysłałem do ponad 20 dealerów głównie ze ściany wschodniej. Większość odpowiedziała, ale nie mieli już możliwości zamówienia poszukiwanego przeze mnie modelu jeszcze w tym samym roku. Dwóch odpisało, że jest taka możliwość. Ceny mieli dużo atrakcyjniejsze niż polscy dealerzy. Ostatecznie wybrałem tego, u którego odbiór mógł być szybszy.

Ja bym Ci właśnie taki scenariusz polecał.

W dniu 19.07.2023 o 13:31, Marcin Szulc napisał(a):

W tym roku chcę kupić nową przyczepę kempingowa (zapewne Knaus Sport 500KD / Weinsberg 550 QDK albo Adria Altea 552PK). Przyczepę chcę kupić w Niemczech (taniej) i w związku z tym mam pytanie, czy polecacie jakichś konkretnych dilerów z Niemiec, czy też nie ma to znaczenia?

O Altea 552 PK jest tańsza w DE? 

W dniu 19.07.2023 o 13:31, Marcin Szulc napisał(a):

Najlepszą (a może najniższą) ofertę na Knausa dostałem od wspomnianego tu już wcześniej Kempera z Arnsberg. Przestali umieszczać w ogłoszeniach informację o możliwości odbioru w Jandelsbrunn a jest to też fajna przygoda, odwiedzić miasteczko w którym "duża" część życia kręci się wokół produkcji przyczep. Kontak z dilerem przez mail - bardzo szybko odpowiadają. 
Po samym zakupie, wszystkie zgłoszenia reklamacyjne też załatwiono pozytywnie i wzorowo, a kilka ich było:
1. Kran z wersji Sport zamiast Sudwind. Dosłano właściwy kran. Dodatkowo poprosiłem o blokady do zasłonek i przyklejane zaślepki - wszystko dołożono.

IMG_20220621_090337.jpg

2. Po zimie okazało się że klapa okna MPK ma wadę i okno jest nieszczelne. Przysłano nową klapę okna dachowego.

IMG_20230201_123301.jpg

3. Wymieniono mi wszystkie lampki "punktowe". Początkowo jedną bo nie działał włącznik. Pozostałe trzy, ponieważ zapalały się po przełączeniu zasilenia z 230V na 12V.
IMG_20230512_141107 (1).jpg

Ja na etapie zakupu swoja konfigurację wysłałem do kilku (chyba 5) dilerów w Niemczech i oczywiście dwóch "gigantów" w PL.  Oferta najatrakcyjniejsza cenowo przyszła od Kempera z Arnsberg. Obsługa przed sprzedaza jak i po sprzedazy bez najmniejszego zarzutu. Warto dopytać o odbiór w Jandelsbrunn. Nie było tej informacji w ofercie, ale taka opcja istniała , co dodatkowo pozwoliło zaoszczedzić kilkaset euro.