Skocz do zawartości

czy są przyczepy do 1050?

Poziomkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowa. Potrzebuję pomocy. Od miesięcy godzinami przeczesuję to forum, a także inne opinie o przyczepach i ogłoszenia. Marzy nam się z mężem przyczepka, ale w dowodzie rejestracyjnym mamy dcm tylko 1050 (Renault Kangoo) Ciężko znaleźć cokolwiek w tym zakresie dla czteroosobowej rodzinki w skromnej cenie (do 50 tys). Doszukałam się kilku ofert, ale ciężko poszukiwać nie znając konkretnych modeli na 4 osoby z tak niskim dcm ( i ceną jak dla pracowników budżetówki :(  Pomożecie? Może ktoś podpowie konkretne modele?

Dzięki

W starszych francuskich przyczepach pewnie by się coś trafiło , nie wiem jak w nowszych . 50 tyś to wcale nie jest tak mało.

Musisz jednak liczyć że one są trochę delikatniejsze i kupować z rozwagą np Cavelair:

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/caravelair-emeraude-ii-390-caravelair-emeraude-ii-4-osobowa-970kg-dmc-wc-kasetowe-ID6FzxCt.html

Albo taką https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/caravelair-przyczepa-kempingowa-caravelair-eldoradfo-luxe-420-przyczepa-kempingowa-caravelair-eldoradfo-luxe-420-ID6FoVDH.html#gallery-open

Ale musisz mieć podwójnie wzmożoną czujność bo to są oferty od handlarzy...

https://m.olx.pl/d/oferta/caravelair-antares-przyczepa-kempingowa-hobby-knaus-CID5-IDU46rP.html

No i jeszcze podobną francuską firmą

https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-przyczepe-kempingowa-sterckeman-CID5-IDTRtxC.html?isPreviewActive=1

I taka

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/sterckeman-starlett-420-cp-ID6FzVhO.html

Są tacy co jeżdżą z tymi przyczepami i sobie chwalą. Ale pamiętaj że niskie dmc nie bierze się z znikąd. Podejdź poważnie do kupna , nie napalm się bo łatwo jest utopić kasę (nie tylko we francuskach ;)

W takiej cenie bez problemu znajdziesz coś dla 4 osób,
Z Francji, caravelair 370 z przerobionym tyłem (na dole siedzenia dla 2 a góra to szafka przerabiana/otwierana na piętrowe - tak jak kiedyś knausa robił) ma Dmc ok 970 z normalną łazienką WC z kasetą
Tylko musisz trafić jako bazę dobra budę..... Bo to podstawa.
Pusta taka buda z 2006-2009 to koszt ok 20-27k więc. Zostanie ci sporo na usługę w jakimś serwisie i doposażenie pod wasze wymagania....

Moja ma dmc 1100 kg przy ładowności 255 kg. Zaznaczam, że są to dane katalogowe - nigdy nie ważyłem przyczepy. Jeśli zmniejszyć DMC do 1050 to zostanie ładowności 205 kg. Przy oszczędnym gospodarowaniu bagażem powinno się udać, zbiornik na wodę czystą to 20 l , na szarą nie ma. My korzystamy z wiaderka składanego 10 l, które podstawiamy pod odpływ, zamiast przedsionka mamy letni daszek z Juli. W przyczepie nie ma prysznica ani ciepłej wody, jest umywalka i kran w łazience, i normalne WC z kasetą Thetford.

Link do układu, mas i wymiarów. https://www.caravanmakelaardij.nl/caravan-kopen/Caravan-Burstner-Fun-420-TN.html

Owocnych poszukiwań :)

9 godzin temu, Arur napisał(a):

Witam 

A może coś Polskiego  niewiadów cros 

Świetne, niestety nieco za drogie, a używanych raczej jeszcze nie ma :(

29 minut temu, Grizzli napisał(a):

Moja ma dmc 1100 kg przy ładowności 255 kg. Zaznaczam, że są to dane katalogowe - nigdy nie ważyłem przyczepy. Jeśli zmniejszyć DMC do 1050 to zostanie ładowności 205 kg. Przy oszczędnym gospodarowaniu bagażem powinno się udać, zbiornik na wodę czystą to 20 l , na szarą nie ma. My korzystamy z wiaderka składanego 10 l, które podstawiamy pod odpływ, zamiast przedsionka mamy letni daszek z Juli. W przyczepie nie ma prysznica ani ciepłej wody, jest umywalka i kran w łazience, i normalne WC z kasetą Thetford.

Link do układu, mas i wymiarów. https://www.caravanmakelaardij.nl/caravan-kopen/Caravan-Burstner-Fun-420-TN.html

Owocnych poszukiwań :)

Dzięki. Dmc można jakoś zmienić? Do tej pory myśleliśmy, że tak, jak przyczepka w papierach ma zapisane, tak już musi być. Tym bardziej zastanawiał mnie jeden handlarz, który chciał mi sprzedać Adrię z 2006 roku , która ma dmc 1300, a on zapewniał, że pomoże zmienić na 1050...

1 godzinę temu, maniacs99 napisał(a):

W takiej cenie bez problemu znajdziesz coś dla 4 osób,
Z Francji, caravelair 370 z przerobionym tyłem (na dole siedzenia dla 2 a góra to szafka przerabiana/otwierana na piętrowe - tak jak kiedyś knausa robił) ma Dmc ok 970 z normalną łazienką WC z kasetą
Tylko musisz trafić jako bazę dobra budę..... Bo to podstawa.
Pusta taka buda z 2006-2009 to koszt ok 20-27k więc. Zostanie ci sporo na usługę w jakimś serwisie i doposażenie pod wasze wymagania....

Dzięki. Widzę, że też jesteś z Trójmiasta, może więc polecisz serwis (gdybyśmy zdecydowali się na taką opcję), chociaż nie ukrywam, że jak dla laika, to nawet nie ogarniam, gdzie kupić pustą. Przydałaby się jednak taki kontakt, gdybym (o ile to możliwe) próbowała przerobić z dwuosobowego łóżka na piętrowe (dzieciaki jeszcze małe, ale za niedługo nie będą już chciały spać razem - brat i siostra). Póki co przeglądamy ogłoszenia i w kilku miejscach byliśmy oglądać na żywo. Caravelair pojawiał się już we wcześniejszych propozycjach i być może skorzystamy właśnie z tego.

20 minut temu, Poziomkaa napisał(a):

Świetne, niestety nieco za drogie, a używanych raczej jeszcze nie ma :(

Dzięki. Dmc można jakoś zmienić? Do tej pory myśleliśmy, że tak, jak przyczepka w papierach ma zapisane, tak już musi być. Tym bardziej zastanawiał mnie jeden handlarz, który chciał mi sprzedać Adrię z 2006 roku , która ma dmc 1300, a on zapewniał, że pomoże zmienić na 1050...

Można. Moja Adria z 2006 roku miała DMC 1000 kg, a mogła mieć i 1300 kg. 

Dzięki. Widzę, że też jesteś z Trójmiasta, może więc polecisz serwis (gdybyśmy zdecydowali się na taką opcję), chociaż nie ukrywam, że jak dla laika, to nawet nie ogarniam, gdzie kupić pustą. Przydałaby się jednak taki kontakt, gdybym (o ile to możliwe) próbowała przerobić z dwuosobowego łóżka na piętrowe (dzieciaki jeszcze małe, ale za niedługo nie będą już chciały spać razem - brat i siostra). Póki co przeglądamy ogłoszenia i w kilku miejscach byliśmy oglądać na żywo. Caravelair pojawiał się już we wcześniejszych propozycjach i być może skorzystamy właśnie z tego.
Odezwij się na PW
Mogę pomóc od początku do końca w tej modernizacji,

• 4 tygodnie później...

Ja mam przyczepę Adria Aviva 400 PS z obniżonym DMC z 1100 do 1000 kg. Ona jest czteroosobowa i dla dwóch osób idealna, ponieważ nie trzeba co wieczór składać stolika. Niestety nie miałem okazji pojechać z większą liczbą osób, więc nie wypowiem się co do komfortu w takiej sytuacji.  

Mieliśmy Knausa Eiffelad TQK DMC 1000 z 2005 roku , ładowność niska 180 kg. Nigdy tak mało nie było na wadze bo był solar, łazienka z prysznicem , WC kasetowym i umywalką.  Dało się z prysznica korzystać ale ciężko było.  .

Teoretycznie na 4 osoby ze stałym łóżkiem ,drugim rozkładanym ze stolika i otwieranym jakby ze ściany nad stolikiem o nośności 75 kg.

Jeździliśmy we dwójkę, tylko kilka razy z kuzynką na rozkładanym ze stolika. Od biedy na krótko się dało. W osoby jakoś sobie nie wyobrażam w szczególności w deszczowe dni lub w zimie.