Skocz do zawartości

Uszczelnienia Sikaflex 221, 554, 522 i Dekaseal 8936


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przyszedł czas na wymianę uszczelnień na połączeniu dachu ze ścianami w kamperze Knaus z 1998. Uszczelnienia w kolorze białym, zatem Dekaseal 8936 odpada, bo mają tylko jasno-szary z jasnych kolorów.
Pytania:
1. Jak nie Dekalin i Sika to co ?
2. Sika rekomenduje na swojej stronie (tu link: https://industry.sika.com/en/home/transportation/caravan-and-motorhomes.html ) produkty Sikaflex®-522 oraz Sikaflex®-554. Dlaczego nie można ich dostać w PL ?
3. Jeśli nie da się dostać 522 i 554 to w czym one są lepsze w dostępnym na naszym rynku 221 ? Jakie są różnice ?
4. Czy wraz z 522, 554 i 221 do uszczelnień bocznych i okien używa się Sika Aktywator 205 (pytanie do praktyków, datasheety znam)

5. Czy wraz z 522, 554 i 221 do uszczelnień bocznych i okien używa się Sika Primer 210 (pytanie do praktyków, datasheety znam) ?

Poniżej foto z pokazaniem czerwonymi kropkami które uszczelnienia muszę zmienić.
 

Screenshot_15.jpg

Edytowane przez philips
drobne błędy w formatowaniu wierszy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zastosowaliśmy  Sikaflex-521UV jako wypełnienie między laminatem a listwami aluminiowymi i laminat/laminat.

Tu masz foty jak to wyszło. 

Po konsultacjach z działem technicznym Siki brałem pod uwagę Sikaflex 521UV jako dedykowany do camperów lub Sikaflex®-295 UV jako uszczelniacz dedykowany do zastosowań jachtowych z certyfikacją morską.

Pod jeden i drugi uszczelniacz na testach zastosowałem Sika® Primer-207.

Do czyszczenia, przygotowania powierzchni oraz wygładzania użyłem 

IMG_0539.thumb.jpeg.688711c616c05b8a01064df1a2b0b573.jpeg

 

Duże wsparcie dostałem od Siki techników. Na laminacie zrobiłem test z Primerem dla jednego i drugiego uszczelniacza.

Przy moim laminacie najlepiej trzymał 521UV z Primerem mimo że nie jest on wymagany został zastosowany i narazie zadowolenie 10.

Jedyny problem z tym Primer207 to to że jest czarny. Przy nakładaniu trzeba uważać. Później na niego dajesz biały uszczelniacz wiec jak nie przesadzisz to czarnego nie widać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.