Skocz do zawartości

Jak zrobić ciśnienie z podgrzewacza wody 230V 30L bo odłączeniu od sieci wody?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w tytule mam zapytanie do doświadczonych forumowiczów:

Jak zrobić ciśnienie wody aby leciała pod prysznicem z podgrzewacza wody elektrycznego 230V po napełnieniu i odłączeniu od przyłącza wody?

Mam małe dziecko a na campingu gdzie się wybieram pierwszy raz nie ma przyłącza wody na parceli tylko punkt do napełniania przez wąż który mogę NA CHWILĘ podłączyć do wbudowanego u mnie podgrzewacza. Zastanawiam się jak to rozgryźć aby podłączyć wodę, napełnić podgrzewacz 30L, odłączyć wodę i wieczorem wykąpać dziecko. Chodzi tylko o prysznic bo do kuchni i umywalki mam zbiornik z pompką itd...

Może jakaś sprawdzona pompka ciśnieniowa na linii prysznic-podgrzewacz?

Z góry dziękuje za podpowiedzi a jeszcze bardziej za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarcinDK napisał(a):

Witam,

tak jak w tytule mam zapytanie do doświadczonych forumowiczów:

Jak zrobić ciśnienie wody aby leciała pod prysznicem z podgrzewacza wody elektrycznego 230V po napełnieniu i odłączeniu od przyłącza wody?

Mam małe dziecko a na campingu gdzie się wybieram pierwszy raz nie ma przyłącza wody na parceli tylko punkt do napełniania przez wąż który mogę NA CHWILĘ podłączyć do wbudowanego u mnie podgrzewacza. Zastanawiam się jak to rozgryźć aby podłączyć wodę, napełnić podgrzewacz 30L, odłączyć wodę i wieczorem wykąpać dziecko. Chodzi tylko o prysznic bo do kuchni i umywalki mam zbiornik z pompką itd...

Może jakaś sprawdzona pompka ciśnieniowa na linii prysznic-podgrzewacz?

Z góry dziękuje za podpowiedzi a jeszcze bardziej za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Podeślij kartę produktową albo instrukcję tego podgrzewacza. 
W mojej ocenie najprościej by było podłączyć ten podgrzewacz pod zbiornik z pompą którą masz. Trzeba sprawdzić w instrukcji jakie ciśnienie jest wymagane do napełniania tych 30l. Na logikę pompa ze zbiornika powinna dać radę :) 

Najlepiej zrobić to na 2 zaworach byś mógł sobie to przełączyć albo na zbiornik albo na wejście zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o kwestie nie napełnienia tylko o podanie ciepłej wody po odłączeniu węża czyli: podpinam wąż do sieci, napelniam podgrzewacz, odpinam, wieczorem załączam aby podgrzać wodę i teraz pytanie jak ją podać do prysznica bo nie będzie ciśnienia jeżeli z sieci nie będzie podpięty? Oczywiście zawór między wężem a podgrzewaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MarcinDK napisał(a):

Chodzi bardziej o kwestie nie napełnienia tylko o podanie ciepłej wody po odłączeniu węża czyli: podpinam wąż do sieci, napelniam podgrzewacz, odpinam, wieczorem załączam aby podgrzać wodę i teraz pytanie jak ją podać do prysznica bo nie będzie ciśnienia jeżeli z sieci nie będzie podpięty? Oczywiście zawór między wężem a podgrzewaczem.

No i to zadziała jeśli będziesz uzupełniał wodę w podgrzewaczu ze zbiornika pod ciśnieniem które daje Twoja pompka.

Innego pomysłu nie mam :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tym układzie nie jest możliwe zrobienie tego bo woda w podgrzewaczu będzie się mieszać. Pozostaje do tego prysznica dobudować dodatkowy zbiornik z pompką i podgrzewanie wody  np grzałką akwariową. Zapewne przydał by się termostat do grzałki. chociaż można kupić taką grzałkę z termostatem ale  maja max. temp. 30 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ed napisał(a):

Myślę, że w tym układzie nie jest możliwe zrobienie tego bo woda w podgrzewaczu będzie się mieszać. Pozostaje do tego prysznica dobudować dodatkowy zbiornik z pompką i podgrzewanie wody  np grzałką akwariową. Zapewne przydał by się termostat do grzałki. chociaż można kupić taką grzałkę z termostatem ale  maja max. temp. 30 st.

Jeśli podgrzewacz będzie podłączony do zasilania nie ma to znaczenia. Przy układzie bez załączonego podgrzewacza masz rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MarcinDK napisał(a):

Zastanawiam się jak to rozgryźć aby podłączyć wodę, napełnić podgrzewacz 30L, odłączyć wodę

potrzebujesz pompę, np. fiamma aqua F, oraz zbiornik przeponowy fiamma A20. [Albo bliźniacze modele o takim samym przeznaczeniu od innych producentów]
troche węża, opaski zaciskowe, kable, bezpiecznik, wyłącznik - żeby to wpiąć w istniejące instalacje.
 

1685545011878.jpg

(o ile już tego nie masz zamontowanego, może jest nieaktywne..)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał(a):

najprościej jakiś bufor z powietrzem dać - nalewasz wodę, podgrzewasz, wyłączasz , pompujesz ciśnienie i używasz prysznica

Koło zapasowe :) … jak będzie miało 3 atmosfery to powinno zadziałać tylko czy wypchnie 30l? A na pokładzie kompresor :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chris_66 napisał(a):

albo takie coś do wypychania wody z podgrzewacza

image.png.112b129e9b05d9a72f9013f5097347a6.png

 

albo takie do wysysania

image.thumb.png.22ebb3a527e7a6841d166797cc2de957.png

 

Niezłe … nawet bardziej prof od koła zapasowego. 
Może jak autor podeślij jakąś instrukcję podgrzewacza będziemy mogli się rozwinąć w technicznych aspektach :) 

Ja wczoraj odparłem z ubranka mój podgrzewacz … no szału nie ma :) IMG_3582.thumb.jpeg.9f16de6b901c4b385bb75bc0828ad2ff.jpeg

plastikowy cylinder z 2 grzankami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rtwppk napisał(a):

Niezłe … nawet bardziej prof od koła zapasowego. 

tego z ręczną pompką używam już parę lat, czasem jako prysznica wodnego, zgodnie z przeznaczeniem a czasem jako zbiornika ciśnienia do przepchania oleju w maszynach :ok:

do kranu i prysznica jeszcze można takie cos dać

image.png.5ef0e99a47b40da3a94bdf9ed68d7a3c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chris_66 napisał(a):

tego z ręczną pompką używam już parę lat, czasem jako prysznica wodnego, zgodnie z przeznaczeniem a czasem jako zbiornika ciśnienia do przepchania oleju w maszynach :ok:

do kranu i prysznica jeszcze można takie cos dać

image.png.5ef0e99a47b40da3a94bdf9ed68d7a3c.png

To chyba ten Twój zbiornik ciśnieniowy bardziej mi się podoba :) … jakoś niewiedzę jednego z rodziców stepującego by umyć pociechę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.