Skocz do zawartości

Podciekająca kaseta wc


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Na kasecie mam troszkę wody, najprawdopodobniej woda ze spluczki bo trochę różowe. Wymieniłem uszczelkę kasety, nasmarowałem smarem sylikonowym i się nie poprawiło. Jak wcześniej było troszkę, tak teraz trochę więcej tej wody. Nie na tyle, że ścieka z kasety, ale chciałbym to usunąć. Jakieś pomysły? kibelek thetford c402x

IMG_4180.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 29.05.2023 o 22:35, jacekzoo napisał(a):

Jakieś pomysły

Robiłeś test ? Tzn. napełniłeś pojemnik wodą, przechylałeś zamknięty czy wtedy leci/przecieka? Bo jak zmieniłeś uszczelkę to może jednak woda wylewa się w  momencie założonej kasety kiedy toaleta jest otwarta. I wtedy coś nie do końca przylega i podcieka w momencie korzystania ze spłuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak toaleta jest otwarta to nie wyjmiesz kasety. Może uszczelka nie jest do tej kasety. Oceniam, że uszczelka jest za niska i nie ma uszczelnienia między odchylaną klapką a uszczelką i tutaj jest przeciek. Może podłożyć między kasetę a uszczelkę podkładkę dorobioną na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 22:35, jacekzoo napisał(a):

Jakieś pomysły?

Rozumiem ze cieknie jak jest kaseta wlozona i nie wszystko leci do srodka tylko tez na zewnatrz? Sprawdz moze czy sama uszczelka dobrze trzyma, tzn przy zakmknietej kasecie spusc troche wody spluczka i zobacz czy bedzie stala w muszli. Jak nie to pewnie wina uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem dzisiaj testy, kaseta sama w sobie jest szczelna. Wsadziłem kasetę na miejsce i zalałem kibelek wodą, z zamkniętą klapką. Po paru minutach na kasecie była woda. Czyli tu cieknie, uszczelka nie dochodzi do zabudowy kibelka. Jak pisałem wcześniej wymiana na nową nie pomogła. Co z tym zrobić?  Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ed napisał(a):

Popatrz  - trzy posty do góry

Tak, widziałem. Tylko nie bardzo mam wyobrażenie gdzie ją dać. Pod tą uszczelkę co jest w kasecie? Teraz zaglądałem to tam nie ma gdzie, jak coś podłoże pod tą uszczelkę to tylko tyle że nie dokręce tego plastiku od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jacekzoo napisał(a):

Tak, widziałem. Tylko nie bardzo mam wyobrażenie gdzie ją dać. Pod tą uszczelkę co jest w kasecie? Teraz zaglądałem to tam nie ma gdzie, jak coś podłoże pod tą uszczelkę to tylko tyle że nie dokręce tego plastiku od spodu

W mojej kasecie uszczelka leży na kołnierzu otworu i na nim proponuję założyć podkładkę np 2 mm i dokręcić uszczelkę kołnierzem od góry i w nim przesuwa się klapka zamykająca otwór w kasecie po jej wyjęciu.. Jego odkręcenie umożliwia wyjęcie uszczelki. Jest jeszcze jedna możliwość - uszczelka nie jest do tego typu kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ed napisał(a):

dokręcić uszczelkę kołnierzem od góry

U mnie dokręca się od dołu, podłożenie raczej nic nie da. Jedynie ,,mniej,, dokręce ten plastik co trzyma uszczelkę. 
 

uszczelka jest ok, zresztą one są jednakowe do kaset 2,3 i 4. Jedyne rozróżnienie to do 2000r i po 2000, moja jest 2006 także raczej nie jest pomyłka przy przejściu roczników

 

 

bardziej kombinuję, żeby coś wkleić tam gdzie kaseta wjeżdża kółkami, żeby ciut ją unieść… tylko to trochę rzeźba, ale nie mam innego pomysłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał(a):

Może warto wyczyścić to gniazdo uszczelki i uszczelkę?

To nie jest kwestia tego, uszczelka była wymieniona na nową i nasmarowana- nie pomogło. 
 

1 minutę temu, Voku napisał(a):

Najlepiej było by podmienić kasetę na drugą i zobaczyć czy to problem kasety czy gniazda. 

Tylko troche problem bo nie mam skąd wziąć drugiej ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.