Skocz do zawartości

Zbiornik na Szarą wodę


Rekomendowane odpowiedzi

Podwiesiłem sobie pod podłogą zbiornik na szarą wodę ,wprawdzie już dwa lata temu zmontowałem sobie taki , ale był wykonany z dwóch połączonych ze sobą 25 L baniek , kupiłem też później  stary zbiornik po paliwie od jakiegoś samochodu , jak ten pierwszy "zdał egzamin " i dopiero wczoraj wziąłem się za  zamontowanie zbiornika.

Podwiesiłem go na dwóch pasach transportowych mocowanych do ramy ,zbiornik przycisnęło do podłogi , wykonałem otwory w zbiorniku by podłączyć odpływy ze zlewu i prysznica .

W dnie zbiornika po środku zamontowałem odpływ , za pomocą trójnika i gumowego węża podwieszanego też pod podłogą ,wyprowadziłem sobie odpływ na obie strony przyczepy , będę mógł zależnie od sytuacji opróżniać zbiornik z dowolnej strony , na końcach węży zamontowałem zaworki by móc sterować spustem wody szarej .

Zrobiłem też mechaniczny wskaźnik poziomu napełnienia zbiornika , wyprowadziłem go na prawy bok przyczepy i teraz bez zaglądania pod spód widzę w jakim stopniu zbiornik jest napełniony . Po próbach przelewowych bez problemu może pomieścić 50L a przy 60 L zaczyna przeciekać .

Ale to mi w zupełności wystarczy ,bo moje zbiorniki na czystą wodę mają pojemność 60 L więc jest ok. 

 

Szara woda zbiornik (6).jpg

Szara woda zbiornik (1).jpg

Szara woda zbiornik (2).jpg

Szara woda zbiornik (3).jpg

Szara woda zbiornik (4).jpg

Szara woda zbiornik (5).jpg

Edytowane przez jackvoyager (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wskaźnik poziomu napełnienia zbiornika

 image.thumb.jpeg.a8e6077e236967e42d19662e92b00de0.jpeg

To zwykły zagięty sztywny drut, w zbiorniku pływak z pianki który powoduje obrót drutu i tu pokazuje mniej - więcej poziom .

i znowu druciarstwo ...:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

W sumie całkiem ok pomysł z użyciem baku, że spustem z obu stron w sumie też, choć to już mniej istotnr, zlewnie są zazwyczaj na całą szerokość.

 

Robiąc to  nie myślałem  o" zlewni " tylko o tym że  będąc w podróży mogę się zatrzymać gdzie kolwiek i nie potrzebuję wystawiać jakichkolwiek baniek ,tylko normalnie użytkować przyczepę , spusty po obu stronach by można było wygodnie spuścić szarą wodę do tego pojemnika na kółkach (węże spustowe wyciąga się na zewnątrz przyczepy z boku są tylko powieszone ) podstawiasz pojemnik i gotowe ,podciągasz go do miejsca gdzie można to wylać .

Ma być prosto i praktycznie.

Oczywiście gdy na kempingu jest miejsce że można od razu na bieżąco zrzucić szarą wodę ,to nie zależnie po której stronie ,przedłużam to dodatkowym wężem i  gotowe.

 

Edytowane przez jackvoyager (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kit napisał(a):

Najważniejsze że spełnia swoją role i nie "znaczysz" terenu ?

To do znaczenia terenu… można założyć elektrozawór podpięty pod przeciwmgielne, na trasie włącza światła i sruuu baniak pusty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

? zwłaszcza jak właśnie wyprzedzasz a na ogonie siedzi BMW z sebixem i wali długimi xd

To wtedy przełączasz i zaczynasz zrzut fekaliów z toalety    ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zbiornik  po pierwszych testach ,wszystko funkcjonuje super ,zbiornik mieści w sobie tyle ile dwa i pół zbiornika na kołkach ,spust też super się sprawdził ,nie mówiąc już o wskaźniku poziomu napełnienia .

Przetestowałem też czy zamontowany i pełny zbiornik wytrzyma przejazd , pasy wytrzymują obciążenie bez problemu .

IMG20230620163555.jpg

IMG20230620163603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.