Skocz do zawartości

Która marka najlepsza


Jarogame

Rekomendowane odpowiedzi

15 hours ago, czyś said:

1. Jeśli używana i im starsza, większe znaczenie ma rzeczywisty stan niż "gwiazda na masce". W przeciwnym razie, może być jak z Mercedesem: W210 ("okular") - w którym gwiazda na masce zostawała po nastu/dwudziestu latach zdaje sie jedynym sprawnym elementem (o ile ktoś jej wcześniej nie zajumał), czy z Vito I gen., które w blasku "gwiazdy" znikało w oczach (chociaż "dawcy" płyty podłogowej z tych samych lat - T4 - zaciorani bo zaciorani - nadal jeżdżą, co najwyżej po wymianie progów).  

2. Tabbert, Fendt, LMC, Knaus... Powiedzmy że te "solidniejsze" i lepiej "rokujące" z pierwszej pięciolatki trzeciego tysiąclecia, co jednak nie jest regułą na rynku sprzętów było-nie było używanych przez lata i po wielu kolejach losu.

3. Wystrzegać się przodów laminatowych/pleksi, z "kosmetycznymi" pęknięciami sięgającymi listew krawędziowych

4. Którą wybrać - patrz punkt 1.

5. Czy wybrać inną markę jeśli stan jest dobry - patrz punkt 1.

6. Wystrzegać się przyczep angielskich.

7. W razie wątpliwości - patrz punkt 1. 

To już klasa S lub Maybach według przyjętych porównań. I rodzynek na rynku wtórnym, ale jak najbardziej celna podpowiedź.

Wszystko co piszesz to racja oczywiście, znam opinię ludzi co mówią właśnie że meble elementy w knausie po 15 latach używania wyglądają tak samo i nie są wytarte, a w hobby po kilku latach powycierane. Tak samo w serwisach hobby ponoć często przeciekają na równi z angielskimi. Mając w okolicy 200 przyczep chcę przefiltrować oferty patrząc na te marki które mnie interesują. Wybierając samochód szukałem 1 modelu , jednej marki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jarogame napisał(a):

Wybierając samochód szukałem 1 modelu , jednej marki

To z przyczepą jest pi razy oko 10x trudniej tak wcelować. Uśredniając. Chyba ze jesteś urodzonym farciarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, czyś napisał(a):

To z przyczepą jest pi razy oko 10x trudniej tak wcelować. Uśredniając. Chyba ze jesteś urodzonym farciarzem.

Dokładnie. Mnie nikt nie przekona,że przyczepa marki premium (np. taki Fendt, Tabbert  - bardzo lubiane przez nich) użytkowana wcześniej całorocznie przez cyganów będzie w lepszym stanie niż nawet budżetowa Adria Aviva czy Weinsberg, ale użytkowana kilka kilkanaście razy w roku przez rodzinę na wyjazdy.

Edytowane przez Eastnomad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarogame napisał(a):

Wszystko co piszesz to racja oczywiście, znam opinię ludzi co mówią właśnie że meble elementy w knausie po 15 latach używania wyglądają tak samo i nie są wytarte, a w hobby po kilku latach powycierane. Tak samo w serwisach hobby ponoć często przeciekają na równi z angielskimi. Mając w okolicy 200 przyczep chcę przefiltrować oferty patrząc na te marki które mnie interesują. Wybierając samochód szukałem 1 modelu , jednej marki

 

Każda marka ma swoje bolączki, mało tego, każdy model może mieć bolączki, np pękające przody z plastiku, które doskwierały chyba wszystkim w latach 2000 i późniejszych. Albo jak w Hobby, które niemal od zawsze miało kłopoty z przeciekającym parapetem, którego przez lata nie umieli wyeliminować i nie wiem czy nie wyeliminowano do teraz. 

Dlatego na forum zwraca się szczególną uwagę na stan konkretnej przyczepy, a nie na markę czy model. Marka i model ma znaczenie kiedy idziesz do salony i wybierasz sobie nową budę z katalogu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Eastnomad said:

Jacek to chyba liczył, że więcej fotek zwłaszcza z wewnątrz wrzucisz ;)

Mogę wrzucić, na razie przyczepa stoi dalej u niemca, ja w czwartek mam termin na rejestrację. W piątek ją zabiorę do Polski i tam już zacznę ją reperować, ustawiać pod siebie. Chętnie wtedy porobie zdjęcia i wrzucę. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.