Skocz do zawartości

Która marka najlepsza


Jarogame

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem , że tak samo jak w samochodach znajdą się miłośnicy każdej marki lecz kogokolwiek z nich zapytasz co jest lepsze: Opel czy Mercedes, to odpowiedź będzie jednoznaczna. Szukam takich mercedesów w przyczepach kempingowych, jestem świeży w temacie, jak wpisuje w google opinie nt. firmy to mi wyskakują przyczepy na sprzedaż. Jak na razie widzę, że Fendt i Knaus. Jaka jeszcze firma im dorównuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jarogame napisał(a):

do 45 tys , rocznik kolo 2000 nie przeszkadza

Według mnie przy takich kryteriach należałoby raczej kierować się nie marką a stanem konkretnego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Według mnie przy takich kryteriach należałoby raczej kierować się nie marką a stanem konkretnego egzemplarza.

Dokładnie, dlatego o to zapytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał(a):

Dokładnie, dlatego o to zapytałem

Domyślam się. 
@Jarogame marka większe znaczenie ma jak kupujesz nową przyczepę. Jak używaną to przede wszystkim liczy się stan i np. taki fendt z Francji po Cyganach będzie dużo gorszą opcją niż budżetowa ale używana prywatnie i nie całorocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Eastnomad said:

Domyślam się. 
@Jarogame marka większe znaczenie ma jak kupujesz nową przyczepę. Jak używaną to przede wszystkim liczy się stan i np. taki fendt z Francji po Cyganach będzie dużo gorszą opcją niż budżetowa ale używana prywatnie i nie całorocznie.

dzięki, uszanuje opinie ale dalej szukam odpowiedzi na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli używana i im starsza, większe znaczenie ma rzeczywisty stan niż "gwiazda na masce". W przeciwnym razie, może być jak z Mercedesem: W210 ("okular") - w którym gwiazda na masce zostawała po nastu/dwudziestu latach zdaje sie jedynym sprawnym elementem (o ile ktoś jej wcześniej nie zajumał), czy z Vito I gen., które w blasku "gwiazdy" znikało w oczach (chociaż "dawcy" płyty podłogowej z tych samych lat - T4 - zaciorani bo zaciorani - nadal jeżdżą, co najwyżej po wymianie progów).  

2. Tabbert, Fendt, LMC, Knaus... Powiedzmy że te "solidniejsze" i lepiej "rokujące" z pierwszej pięciolatki trzeciego tysiąclecia, co jednak nie jest regułą na rynku sprzętów było-nie było używanych przez lata i po wielu kolejach losu.

3. Wystrzegać się przodów laminatowych/pleksi, z "kosmetycznymi" pęknięciami sięgającymi listew krawędziowych

4. Którą wybrać - patrz punkt 1.

5. Czy wybrać inną markę jeśli stan jest dobry - patrz punkt 1.

6. Wystrzegać się przyczep angielskich.

7. W razie wątpliwości - patrz punkt 1. 

17 minut temu, jacekzoo napisał(a):

Podaję hasło: kabe

To już klasa S lub Maybach według przyjętych porównań. I rodzynek na rynku wtórnym, ale jak najbardziej celna podpowiedź.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym nie był złym prorokiem, ale jak dalej będziesz opierał swoją decyzję na marce a nie jakości tak jak Wszyscy tu ci pisali to ostateczny wybór może być daleki od optymalnego niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymer Eriba

Kabbe, z tym tylko że już nie produkują. Hymer, Tabert  Fendt, Knaus LMC, Burstner, TEC, Adria w zasadzie na równi z Hobby. A może ktoś ma inne zdanie

Wiele zgnitych Kabbe widziałem w Norwegii więc każda kiedyś złapie wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymer Eriba
Kabbe, z tym tylko że już nie produkują. Hymer, Tabert  Fendt, Knaus LMC, Burstner, TEC, Adria w zasadzie na równi z Hobby. A może ktoś ma inne zdanie
Wiele zgnitych Kabbe widziałem w Norwegii więc każda kiedyś złapie wilgoć
Jak nie produkują Kabe? Produkują:
https://www.kabe.se/en/#kabe2023
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Irek S napisał(a):

Kabbe, z tym tylko że już nie produkują.

Wydaje mi się, że miałeś na myśli markę Cabby. Kabe cały czas tak jak pisał @jacek00 jest robiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.marktplaats.nl/v/caravans-en-kamperen/caravans/m1972350995-kabe-classic-600-gdl-2017-stapelbed-mover-airco-levelsysteem

Jakby nie patrzeć Kabe. Jest jeszcze Solifer i Polar

Fakt sorki rzeczywiście jest produkowana 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.