Skocz do zawartości

Przyczepa zimowa


Jarogame

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szykuje się do zakupu pierwszej przyczepy. Kupuję przyczepe używaną i ciekawi mnie opcja "ocieplonej przyczepy" z którą można na kilkudniowe wypady jeździć również zimą i nie zamarznąć. W ogloszeniach nikt nie pisze, że przyczepa jest docieplona lub, że nadaje sie na zime. Jak taką rozpoznać? Czy są w ogóle takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że niewiele jeszcze wiesz. Generalnie większość przyczep dostępnych na rynku ma ocieplenie i ogrzewanie które pozwala na funkcjonowanie poza sezonem letnim. Tyle że jak to w życiu. Jedne przyczepy będą bardziej inne mniej przystosowane. 

Ogrzewanie. Z pozoru wystarczy najprostszy piec Truma najlepiej z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Wszystkie dodatki typu Ultraheat, ogrzewanie podłogowe czy nawet Airmix ułatwią funkcjonowanie. Jeszcze lepiej jeśli będzie ogrzewanie Alde.

Izolacja. Różni producenci stosują różne grubości i typy izolacji. Jedni lepiej inni troszkę gorzej unikają mostków cieplnych. Tu można by dyskutować godzinami, ale na razie musisz się wgłębić w podstawy, bo tych wydaje mi się że po stwierdzeniu "ocieplone przyczepy" jeszcze nie masz najlepiej opracowanych.

Jeśli chodzi o przyczepy lepiej przystosowane do sezony zimowego popatrz na Kabe, Solfier, Polar oraz wersje skandynawskie (Dethleffs, Knaus). Popatrz również na wersje Snow w Dethleffsie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jarogame napisał(a):

Niewiele jeszcze wiem, to prawda. Co Pan myśli o tej przyczepie i jak zniesie zimowe warunki ? https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-460-przyczepa-kempingowa-hobby-460-excellent-dmc-1300-kg-ID6FpN3R.html

Pan? Powiedz coś o osobie, bo obawiam się że trolluje mnie dzieciak z 3 klasy podstawowej. Czym chcesz ciągnąć, jakie wyjazdy Cię interesują, gdzie chcesz jeździć i z kim.

Co można powiedzieć o tym Hobby? No plus taki że ma ogrzewanie podłogowe i na tym chyba koniec plusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dopuszczalne dmc to auto ma 1950, mase własną 1570 (honda accord vii kombi tourer). Na karcie pojazdu jest, że maksymalna waga przyczepy z hamulcem 1500 kg, także szukam przyczepy z dmc do 1500 kg teoretcznie. Prawo jazdy, b96 mam. Nie, nie jestem dzieciakiem, napisałem Pan, ponieważ tak naprawde sie nie znamy. Chcę jeździć z żoną i małym (na razie) synkiem na niedalekie podróże do 1000 km (jestem ze Szczecina). Bardzo ważne są dla mnie też wyjazdy zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jarogame napisał(a):

napisałem Pan, ponieważ tak naprawdę się nie znamy

Jedną z niepisanych zasad pisania na forum jest to że każdy jest sobie równy i nie "Panujemy" w wypowiedziach ;). Zawsze możesz kogoś zacytować.

 

Przeczytaj jeszcze raz co napisał Tomii - każda przyczepa nada się na zimowy wypad, jedna lepiej druga gorzej . Większość przyczep na rynku ma jakiś piec do ogrzania wnętrza.

 

Jeżeli planujesz zakup przyczepy to pewnie i tak więcej wyjazdów będzie nie zimowych :). 

Proponuje Ci najpierw rozeznać się jakie przyczepy są na rynku, jakie mają układy, jakie mogą mieć urządzenia na swoim pokładzie. A wierz mi że w każdej będzie mógł wyjechać też zimą.

 

 

A tutaj masz coś ciekawego o ogrzewaniu ;)

Jesienny KARAWANING i porady o ogrzewaniu w PRZYCZEPIE KEMPINGOWEJ. Nie da ich Wam Kapitan

 

@Tomii czy z piecem trumą można jeździć odpalonym na gazie w czasie jazdy ?

Jeżeli z lodówką można to z piecem chyba teoretycznie też ?

Zimą pewnie buda potrafi się w czasie jazdy porządnie wychłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ventyl napisał(a):

 

@Tomii czy z piecem trumą można jeździć odpalonym na gazie w czasie jazdy ?

Jeżeli z lodówką można to z piecem chyba teoretycznie też ?

Zimą pewnie buda potrafi się w czasie jazdy porządnie wychłodzić.

Można jeździć z włączonym ogrzewaniem. Zasady te same co przy lodówce + ew. przedłużenie komina jeśli przed kominem mamy (patrząc od ściany frontowej) okno Heki czy klimatyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
1 godzinę temu, Michal Cyrankowski napisał(a):

Prosze o informacje czy taki przekroj budowy scianek przyczepy jest to wersja zimowa. Model Adria Altea 542 PK,sprowadzona ze Szwecji. Grzanie piecyk truma ultraheat

20240417_104003.heic 693.69 kB · 2 pobrania

Po co zadajesz to samo pytanie w różnych wątkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michal Cyrankowski napisał(a):

Prosze o informacje czy taki przekroj budowy scianek przyczepy jest to wersja zimowa. Model Adria Altea 542 PK,sprowadzona ze Szwecji. Grzanie piecyk truma ultraheat

20240417_104003.heic 693.69 kB · 3 pobrania

Nie, Adria Aleta nie ma żadnych zimowych ścianek, cokolwiek to może znaczyć :) Altea ma dość cienkie ścianki, a co za tym idzie izolacja też jest cienka. Piecyk gazowy jest tam standardowy. Ultraheat to jest dodatkowa grzałka wspomagająca ogrzewanie. Absolutnie nie świadczy to o tym, że buda jest w wersji zimowej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.