Skocz do zawartości

Ogniwa LiFePO4 280Ah


Stu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przyszłym tygodniu jedziemy do Niemiec odebrać transport ogniw do naszych serwerów. Ogniwa jak w opisie, czyli 280Ah. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to wiem, że w stocku jest jeszcze kilka wolnych sztuk. My używamy ich w siłowniach 48V, ale oczywiście można z czterech ogniw zrobić akumulator 12V. Jeżeli nic się nie zmieni, to cena ogniwa z transportem do kraju to ok 640-650pln. Nie jestem handlarzem, po prostu mam możliwość przywieźć kilka dodatkowych sztuk, jeżeli ktoś akurat takich potrzebuje....

Pzdr

Kuba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, że ogniwa :) Producent to EVE.

Kartę oczywiście też mam, ale nie wiem, jak to tu wstawić, bo tego jest jakieś 10 stron. Podaj maila, to wyślę.

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomiy napisał(a):

Cena za 1 ogniwo 3.2V? Takie?

Podobne. Ostatnie, z tego co pamiętam - były czarne. Oczywiście 280Ah, a nie 50.... :)

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Autor najwidoczniej nie miał za dużo czasu by wstawić nowy wpis, więc podepnę kila informacji:

 

zdjęcie 1 , zdjęcie 2 , zdjęcie 3 , zdjęcie 4 , zdjęcie 5, zdjęcie 6

 

karta katalogowa , alledrogo, aktualne zestawienie ofert tych ogniw

 

W skrócie: odbierane były bezpośrednio z magazynu producenta (EVE) nowe ogniwa o pojemności 280 Ah. Powyżej wrzuciłem kilka zdjęć i ich kartę katalogową. Wszystkie moje ogniwa z tego transportu (32 sztuki) mają datę produkcji 30 październik 2022 oraz datę pakowania w Chinach w tegoroczne walentynki. Zakupiona wersja ogniw ma podwójne przyłącza na śrubki M6, co wg producenta oznacza że jest to nowa wersja obudowy ogniw. Jak dla mnie zmiana jest kosmetyczna, bo tu i tak robotę robią bus-bary. No chyba że ktoś by chciał robić z ogniw mix szeregowo-równoległy to faktycznie dwa zaciski będą przyjemniejsze od pojedynczego.

W zależności od potrzeb (napięcie 12, 24 lub 48V i potrzebne prądy z zakresu 20-300 A) trzeba zastosować odpowiedni BMS. Ten temat z tego co widzę dotyczył samych ogniw. Sprawdzone BMSy można dostać choćby na alledrogo. Koszt takiego układu to 300-500 zł w zależności od wersji. W razie potrzeby mogę co nieco podpowiedzieć.

 

Moje ogniwa poszły standardowo do weryfikacji czy wszystkie parametry mają w normie. Z racji pojemności i testera o prądzie ładowania / rozładowania o wartości tylko 40 amper, pełny test (ładowanie do 3,45 V; rozładowanie do 2,8 V, ładowanie do 3,45 V) jednego ogniwa trwa 16 godzin, więc pierwszy bank 48V będzie gotowy na spokojnie za 2 tygodnie.

 

Drugi bank wchodzi do pracy "z marszu" w ten weekend po doładowaniu ogniw na full i wykonaniu balansowania 16 ogniw w tym pakiecie po wstępnej weryfikacji stopnia naładowania i rezystancji wewnętrznej. Niestety u mnie zasilanie w sieci Tauronu od 11tej do 16tej przekracza już od połowy maja 265 V i obecny magazyn 100 Ah przestał wystarczać do zmagazynowania energii słonecznej  pochodzącej z PV w tych godzinach. Za dwa tygodnie będzie zrobiona ich rotacja jak przetestuję pierwszy bank.

 

 

Edytowane przez Orin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.