Skocz do zawartości

Tańsze tankowanie w pobliżu autostrad


Rekomendowane odpowiedzi

Daje swoje namiary na tańsze stacje, które znajdują się w pobliżu zjazdu z autostrady. 

MOL przy granicy Słowenia-Austria (okolice Mariboru) - zarówno dla jadących jak i wracających. Zestawem możliwy jest podjazd tylko pod jeden dystrybutor. Obok możliwość zrobienia tanich zakupów w markecie.
https://goo.gl/maps/pbVc6hZWRS2hkkrj6?coh=178572&entry=tt

Z innych pinesek które mam. 
OMV w Mariborze:
https://goo.gl/maps/fkRN41C5BBBNkFqJ6?coh=178572&entry=tt

Austria na dzień dzisiejszy mało konkurencyjna w stosunku do Słowenii, ale też daję:
OMV w Wolfsbergu (po przeciwnej stronie drogi jest supermarket Hoffer)
https://goo.gl/maps/nwmZnHUhsoQDY3wE7?coh=178572&entry=tt
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria, południowa część Graz, kierunek Wiedeń, na zjeździe/ślimaku można zjechać z obu stron, przy stacji McDonald, więc widać z daleka. Odległość od zjazdu jakieś 300 m.

https://www.google.pl/maps/place/F.+Leitner/@47.0083352,15.4407545,17.82z/data=!4m6!3m5!1s0x476fb514dd5777f3:0x7ad34a301e0b8b94!8m2!3d47.00851!4d15.4406009!16s%2Fg%2F11b75jmv_x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał(a):

Daje swoje namiary na tańsze stacje, które znajdują się w pobliżu zjazdu z autostrady. 

MOL przy granicy Słowenia-Austria (okolice Mariboru) - zarówno dla jadących jak i wracających. Zestawem możliwy jest podjazd tylko pod jeden dystrybutor. Obok możliwość zrobienia tanich zakupów w markecie.
https://goo.gl/maps/pbVc6hZWRS2hkkrj6?coh=178572&entry=tt

Z innych pinesek które mam. 
OMV w Mariborze:
https://goo.gl/maps/fkRN41C5BBBNkFqJ6?coh=178572&entry=tt

Austria na dzień dzisiejszy mało konkurencyjna w stosunku do Słowenii, ale też daję:
OMV w Wolfsbergu (po przeciwnej stronie drogi jest supermarket Hoffer)
https://goo.gl/maps/nwmZnHUhsoQDY3wE7?coh=178572&entry=tt
 

 

Bardzo fajna inicjatywa. Niestety dotychczas nie zwracałem na taki stacje uwagi bo zazwyczaj unikaliśmy autostrad :) 

Obiecuję wesprzeć ten temat i w przyszłości wyślę swoje stacje.

Temat stacji przy autostradach tak naprawdę dotyczy całej UE może wydzielcie taki wątek jeśli jest aż takie zainteresowanie tematem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, coxWlkp napisał(a):

Temat stacji przy autostradach tak naprawdę dotyczy całej UE może wydzielcie taki wątek jeśli jest aż takie zainteresowanie tematem :) 

Też byłbym za takim rozwiązaniem:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ta lista jest pozbawiona sensu. Przecież jadąć w zasadzie wszędzie mamy stacje koło autostrad i w zasadzie wszędzie będzie taniej niż na autostradzie. Wystarczy w nawigacji wyszukać stację poza autostradą i sobie zjechąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedeń - tankowałem tam na powrocie do CZ/PL - https://goo.gl/maps/va1812fM4jr3ALVR7

Stacja OMV, trzeba zjechac z autostrady, łatwy powrót na autostradę. Taniej niż na autostradzie około 0,5 Euro na litrze diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacek00 napisał(a):

IMO ta lista jest pozbawiona sensu.

też tak uważam. Poza tym będzie zaraz kompletnie nieczytelna. Aplikacja fuelio i macie ceny na mapie. Można przed wyjazdem zaplanować gdzie zatankujecie, albo jak nie chcecie planować, to można zajrzeć do aplikacji w chwili, gdy tego potrzebujecie.

Screenshot_2023-05-15-12-10-35-668_com.kajda.fuelio.thumb.jpg.0846186d3401168374415ec3cbf4f1d3.jpg



Zresztą ta aplikacja ma parę innych wyczesanych funkcji dotyczących budżetu samochodu i statystyk kosztów, statystyk zuzycia paliwa, dla mnie petarda
Screenshot_2023-05-15-12-16-09-721_com.kajda.fuelio.thumb.jpg.cdfb2f60e345f5752826856c85b42722.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacek00 napisał(a):

IMO ta lista jest pozbawiona sensu. Przecież jadąć w zasadzie wszędzie mamy stacje koło autostrad i w zasadzie wszędzie będzie taniej niż na autostradzie. Wystarczy w nawigacji wyszukać stację poza autostradą i sobie zjechąć.

Dokładnie, dodatkowo jest wiele aplikacji na telefon które mają aktualne ceny paliw i wystarczy sobie wybrać coś zaraz w pobliżu autostrady, bardzo dobrze sie to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

też tak uważam. Poza tym będzie zaraz kompletnie nieczytelna. Aplikacja fuelio i macie ceny na mapie. Można przed wyjazdem zaplanować gdzie zatankujecie, albo jak nie chcecie planować, to można zajrzeć do aplikacji w chwili, gdy tego potrzebujecie.

Screenshot_2023-05-15-12-10-35-668_com.kajda.fuelio.thumb.jpg.0846186d3401168374415ec3cbf4f1d3.jpg



Zresztą ta aplikacja ma parę innych wyczesanych funkcji dotyczących budżetu samochodu i statystyk kosztów, statystyk zuzycia paliwa, dla mnie petarda
Screenshot_2023-05-15-12-16-09-721_com.kajda.fuelio.thumb.jpg.cdfb2f60e345f5752826856c85b42722.jpg

 

A na jakiej zasadzie to działa? Rozumiem , że przy każdym tankowaniu wpisujesz ręcznie ilość litrów i przebieg z licznika? Cenę jak rozumiem samo zaczytuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

A na jakiej zasadzie to działa? Rozumiem , że przy każdym tankowaniu wpisujesz ręcznie ilość litrów i przebieg z licznika? Cenę jak rozumiem samo zaczytuje?

częściowwo crowdsourcing, częściowo API sieci stacji - zależy od kraju i dosteności API.
Przy tankowaniu podajesz ilość litrów, licznik, cenę. System wykorzystuje te ceny, żeby zaprezentować innym użytkownikom, chyba że ma ceny dla danej sieci z API.
Można też notowac inne koszty, np parkingi czy serwisowanie. Wtedy masz komplet wydatków na auto w jednym miejscu, razem ze statystykami, możliwością eksportuy do excella itp.

 

57 minut temu, Voku napisał(a):

Planowanie drogi pod stację jest trochę dziwne

Widocznie miałem jakiegoś przodka szkota XD
Takie planowanie pozwala zaoszczędzić jakieś 10€ na jednym tankowaniu, i to dla auta które ma taki bak jak u mnie (60l) a co dopiero jak niektórzy mają 90l. Ja takiej kasy nie odpuszczę, zwłaszcza że to kosztuje zazwycaj kilometr lub dwa, więc może 5 minut dłużej niż tankowanie przy trasie.

Co więcej, ja jeszcze patrzę na różnice miedyz krajami i tankuję tak, żeby w najtańszym zatankować najwięcej. Czyli np jak muszę już zatankować, ale mam 200km do innego kraju gdzie będzie znacząco taniej, to tankuje paliwa tylko na 200km. ;) 

Jestem przekonany, że pradzadek szkot jest dumny 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał(a):

TomTom też ma stacje w pobliżu, kończy się paliwo to szukam jakiejś najbliżej autostrady i jadę. Planowanie drogi pod stację jest trochę dziwne. 

Jak ktoś ma krótki zasięg i np. tankuje LPG to czasem lepiej znać jakieś lokalizacje stacji jednak.

Ale diesla, który wiadomo że jest wszędzie , to faktycznie nawet w Google mapach są zaznaczone stacje. Wbijam jakąś żeby nie za daleko od zjazdu i jazda ?

Jednak są tacy ludzie (znam takich ) którzy jak wklepią w nawigację docelowy punkt,  to panicznie boję się zboczyć z tego kursu i szukanie w danej chwili stacji gdzieś obok autostrady jest w ich mniemaniu straszna !

 

...np moja Żona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze dalsze wyprawy, ze względu na zasilanie auta LPG, zawsze miałem rozplanowane pod kątem tankowania. Nie chodziło wtedy o cenę, a bardziej o zwyczajną dostępność tego paliwa. 
Wyrobiło to u mnie nawyk, aby zawsze mieć przygotowane pinezki pod tankowanie. Po przejściu na zasilanie dieslem i zwiększenie zasięgów, bardziej zacząłem się koncentrować aby tankować pewne paliwo i taniej. Dziś przy Internecie w roamingu oraz możliwości sprawdzenia cen paliwa w każdej chwili, trochę straciło to na znaczeniu, ale samo planowanie, zaznaczanie i posiadanie takiej bazy daje mi pewność w trasie, oraz przyjemność przed wakacjami. Nie planuję drogi pod tankowanie. Planuje tankowanie po zaplanowanej wcześniej trasie :]. Tak samo jak planuje ewentualne miejsca na spanie w trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.