Skocz do zawartości

Pytanie o przyczepę/ sprzedającego - KRAKÓW


Bryan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

od jakiegoś czasu rozglądam się za przyczepą kempingową, kilka - kilkanaście już obejrzałem i lipa wszystkie zgnite. Ostatnio znalazłem ogłoszenie Pana z Krakowa któy sprzedaj przyczepy, podobno dość użo ich sprzedaje. Mam pytanie czy ktoś z Was miał z Nim doświadczenie. Wg opisu i rozmowy z Panem przyczepa absolutnie sucha, kilka defektów, któe Pan mi przez telefon opisał a tak to nie ma uwag. Będę wdzięczny za opinię. BYć może ktoś z Was widział tą przyczepę to tęż proszę o opinię. Mam dosyć sporo kilometrów więc jak jechać to na pewniaka. :

 

https://www.otomoto.pl/oferta/compass-corona-534-mover-ID6FtG6K.html#gallery-open

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan,witaj!! a nie brałeś pod uwagę Białogardu,u Państwa Szczuka, większa większość chwali bardzo,możesz zadzwonić poprosić o więcej zdjęć etc.zawsze uczynni i mili,czytając opinie same superlatywy.

Dodaj w profilu skąd orientacyjnie jesteś może inni koledzy doradzą co będziesz miał bliżej.

 

Pozdrowionka.

 

Edytowane przez Czarek236 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię. Białogard to dla mnie zadaleko, a i za długo jeżdżenia. Szukam przyczepy w konkretnej konfiguracji. Obejrzałem ich kilka i w zapewnienia sprzedających wierzyć ciężko. Ok, mogę jechać 300-400 km po przyczepę ale muszę mieć 100% pewności, że stan jest zgodny z opisem. Przeważnie przez telefon, stan igła, sucha itd. a na miejscu połowa ścian zalana, czy ramy okien zbutwiałe. Staram się ufać ludziom i wierzyć na słowo, niestety doświadczenie na to nie pozwala, stąd moje pytanie abym zaoszczędził czas i pieniądzę, albo żebym wsiadł w samochód i pojechał oszczędzając sobie w przyszłości czas i pieniądze na wyszukiwanie kolejnych.

 

Edytowane przez Bryan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bryan napisał(a):
Dziękuję za sugestię. Białogard to dla mnie zadaleko, a i za długo jeżdżenia. Szukam przyczepy w konkretnej konfiguracji. Obejrzałem ich kilka i w zapewnienia sprzedających wierzyć ciężko. Ok, mogę jechać 300-400 km po przyczepę ale muszę mieć 100% pewności, że stan jest zgodny z opisem. Przeważnie przez telefon, stan igła, sucha itd. a na miejscu połowa ścian zalana, czy ramy okien zbutwiałe. Staram się ufać ludziom i wierzyć na słowo, niestety doświadczenie na to nie pozwala, stąd moje pytanie abym zaoszczędził czas i pieniądzę, albo żebym wsiadł w samochód i pojechał oszczędzając sobie w przyszłości czas i pieniądze na wyszukiwanie kolejnych.
 

Jeśli masz wiecej zdjęć to wrzuć tutaj bo na podstawie kilku fotek z OLX czy OtoMoto niewiele się da powiedzieć.

Jedno co się rzuca w oczy to jakiś zaciek w łazience w rogu, jakaś zgnilizna przy lodówce, oraz to że w budzie położone są panele podłogowe. Dlaczego? No z pewnością nie dlatego że podłoga była w idealnym stanie, pewnie podłoga jest miękka.

image.png.6f8e24709df90a290a09e63019cf9b8e.png

i to pewnie jest konsekwencją powyższego: 

image.png.477a838eb7d04b24aaab3eb501e9b91a.png

image.png.d432b1294571139fa769ff952e632959.png

Może to było powodem położenia nowej podłogi? 

image.png.a6e26fa4dcc7f9ea750f832d92d6a1ae.png

A przypominam, że przyczepa podobno jest "Bardzo zadbana, czyściutka, bez najmniejszych oznak wilgoci." Po prostu nie oczekuj cudów od starej angielki, którą handlarz kupił za ok 15k zł. W UK dobrych i suchych przyczep za 15k nie sprzedają a nie sądzę aby handlarz ekstra sobie koszty generował. Sam transport takiej przyczepy z UK to przecież ponad 5k zł. Dolicz jeszcze opłaty jakieś celne, rejestracyjne, koszt paneli na podłogę, koszty odszczurzenia i wypicowania do sprzedaży, koszt ogłoszenia w otomoto itd. 

I nie odrzucaj przyczep ze względu na odległość. Czym jest przejechanie 600 km do wywalenia 30k w zgniłka?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bryan napisał(a):

muszę mieć 100% pewności, że stan jest zgodny z opisem.

Takie to tylko w salonie nowe ?‍♂️

 

ja do Białogardu mam 600km, dwie budy już tam kupione. Jakbym miał kupować kolejną używkę, to pierwsze kroki skierowałbym właśnie tam. 
 

resztę opisał @jacek00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bryan napisał(a):

Dziękuję za sugestię. Białogard to dla mnie zadaleko, a i za długo jeżdżenia. Szukam przyczepy w konkretnej konfiguracji. Obejrzałem ich kilka i w zapewnienia sprzedających wierzyć ciężko. Ok, mogę jechać 300-400 km po przyczepę ale muszę mieć 100% pewności, że stan jest zgodny z opisem. Przeważnie przez telefon, stan igła, sucha itd. a na miejscu połowa ścian zalana, czy ramy okien zbutwiałe. Staram się ufać ludziom i wierzyć na słowo, niestety doświadczenie na to nie pozwala, stąd moje pytanie abym zaoszczędził czas i pieniądzę, albo żebym wsiadł w samochód i pojechał oszczędzając sobie w przyszłości czas i pieniądze na wyszukiwanie kolejnych.

 

Ja zapraszam po swoją https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-hymer-eriba-nova-525-CID5-IDUrvf3.html?bs=olx_pro_listing 

Sucha jak pieprz i w dodatku na bogato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem oglądać tę angielkę z zamiarem opisania czy warto przyjechać i oglądać. I twierdzę, że z pewnością warto. Byłem w czterech i wszystkie facet szybko sprzeda. Za tę kasę to niemieckie są w gorszym stanie. Nie jestem fanem używanych ale trzy pozostałe mają osobne prysznice i jedna mi się bardzo podobała. Sądzę, że warto szybko podjechać,  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Po prostu nie oczekuj cudów od starej angielki, którą handlarz kupił za ok 15k zł.

Nie rozumiem czemu angielki są stare i zgniłe. Ja kupiłem na wiosnę w 2020 r i objechałem z nią Chorwację dwa razy, Grecję, Włochy. W jednym roku jak wyjeżdżałem z kraju to dopiero na południu Węgrzech przestało lać. Jak wracałem, to od Budapesztu do Krakowa to tak lało, że w Krakowie zalane były główne ulice miasta. A w przyczepie suchutko. Przyczepa z 2002 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu angielki są stare i zgniłe. Ja kupiłem na wiosnę w 2020 r i objechałem z nią Chorwację dwa razy, Grecję, Włochy. W jednym roku jak wyjeżdżałem z kraju to dopiero na południu Węgrzech przestało lać. Jak wracałem, to od Budapesztu do Krakowa to tak lało, że w Krakowie zalane były główne ulice miasta. A w przyczepie suchutko. Przyczepa z 2002 roku. 
Każda przyczepa stara może być zgniła. Generalnie im starsza im tańsza tym większe ryzyko

Mi chodzi o to, że w UK za 15k się zdrowej przyczepy raczej nie kupi, co nie oznacza że nie jest to możliwe. Perełki się zawsze znajdą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Mi chodzi o to, że w UK za 15k się zdrowej przyczepy raczej nie kupi, co nie oznacza że nie jest to możliwe. Perełki się zawsze znajdą

Za 15k to chyba nigdzie nie kupi się zdrowej przyczepy. A ja w UK kupiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 07:49, Bryan napisał(a):

Witam wszystkich,

 

od jakiegoś czasu rozglądam się za przyczepą kempingową, kilka - kilkanaście już obejrzałem i lipa wszystkie zgnite. Ostatnio znalazłem ogłoszenie Pana z Krakowa któy sprzedaj przyczepy, podobno dość użo ich sprzedaje. Mam pytanie czy ktoś z Was miał z Nim doświadczenie. Wg opisu i rozmowy z Panem przyczepa absolutnie sucha, kilka defektów, któe Pan mi przez telefon opisał a tak to nie ma uwag. Będę wdzięczny za opinię. BYć może ktoś z Was widział tą przyczepę to tęż proszę o opinię. Mam dosyć sporo kilometrów więc jak jechać to na pewniaka. :

 

https://www.otomoto.pl/oferta/compass-corona-534-mover-ID6FtG6K.html#gallery-open

W Krakowie szukasz? Ja szukałem przez cały kwiecień i zrobiłem ze 2000 km. Trafiałem same zgniłki. Udało mi się kupić dobrą LMC w Stamserwis koło Kielc. Jest to jeden z polecanych tutaj komisów. Rozważałem wyjazd do Szczuki w Białogardzie, ale też uznałem, że zbyt daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podasz jakieś dane sprzedawcy to mogą podjechać w ciągu kilku dni i tak mniej więcej sprawdzić, chodź często tak zwane Angielki mają zawyżony rok produkcji w stosunku do ceny.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.