Skocz do zawartości

Osobowe auto do spania


Magda07

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Szukam w różnych miejscach porady w takiej sprawie:
Szukam samochodu osobowego nadającego się do codziennej jazdy, ale takiego, w którym po rozłożeniu tylnych siedzeń dałoby się spać. Do spania ja (170cm)+córka(na razie mniej niż ja, ale z perspektywami;p) Spania nie przewiduję raczej na cały 2-tygodniowy urlop, raczej maks kilka nocy na jednym wyjeździe.
Na czym mi zależy:
- najmniejsze auto, jak się da, ale żeby miało składane na płasko tylną kanapę, i takie żebyśmy się zmieściły :)
- benzynowy,
- wolałabym nie wydawać majątku na paliwo i części ;)
Teraz mam Hyundai i10, ale z wypasionym wyposażeniem, do którego niestety bardzo łatwo się przyzwyczaić (patrz-ogrzewana kierownica i fotele), ale jeździłam też Berlingo (w nim spałam), i dużym volvo kombi i jeszcze paroma innymi, więc ogarniam prowadzenie czegoś więcej niż i10 rozmiar resorak ;) Co nie zmienia faktu, że po mieście lepiej jeździć mały autem niż dużym, stąd poszukiwania
Budżet powiedzmy około 40k
Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne pomysły i uwagi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam temat trochę ciężki , większość aut typu kombi najlepiej mini vany. Da trochę przestrzeni do spania w aucie. Co z ogrzewaniem w nocy to temat do przemyśleń. Bo parę nocy może być chłodne. Ja mam np VW T4 zwykła osobówka do 5 m . Jest w miarę komfortowo do spania ale potrzebuje 230v by na trochę zagrzać farelką. Spałem (2 osoby dorosłe)w różnych autach. Kombi Volvo 940 Passaty B3 B4 B5 tu komfortu przestrzennego nie było,Galaxy całkiem nie źle. A w małych autach będzie chyba gorzej. Przemyśl temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Magda07 napisał(a):

Budżet powiedzmy około 40k

Zobacz Honda Civic IX - ale w kombi. Ona ma bardzo sprytny system składania tylnych siedzeń (magic seats).  Chowają się i robią płaską przestrzeń lub można przewozić wysokie przedmioty. Czy się zmieścicie - myślę że tak czy będzie komfortowo tego nie wiem musiałabyś się do takiego przymierzyć. Silniki występowały 1.4 i 1.8 był też diesel. Wszystkie spoko ale najbardziej polecany jest 1.8 benzyna wolnossący (legendarny system v-tec - praktycznie nie ma wad i jest bezawaryjny - w ogóle auto uchodzi za bezawaryjne - trzeba tylko zrobić zabezpieczenie antykorozyjne bo to japończyk i ruda może go polubić z czasem) No i do miasta też spoko bo jakiś olbrzym to to nie jest. Tylko nie wiem czy zmieścisz się w 40K.

Tu masz link do systemu siedzeń:

 

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magda07

Luksusu nie znajdziesz nigdzie podczas takiego spania to nie ulega wątpliwości. Przy wzroście 170 to w każdym kombi segmentu D i większości segmentu C na długość się zmieścicie. Liftbacki gorzej bo przez dużą szybę będzie szybciej gorąco. Naturalnie oględziny każdego zaczynasz od sprawdzenia długości, czyli rozkładasz siedzenia i się kładziesz. A jakie auto konkretnie? Przy budżecie 40 000 to musi być to auto już niemłode i ze sporym przebiegiem, ale nadal całkiem dobre. Bardziej niż marką bym się kierował stanem samochodu. A czy to będzie mondeo, insignia, passat, golf, focus, exeo, 308, 407, C5, 159, V40, V70, avensis, accor, astra, A4, MBC czy "3"czy co innego, to już sprawa drugorzędna.

Jeśli chodzi o równą podłogę, to nie koniecznie to musi być takie wazne, bo dobrze jest sobie materać wstawić odpowiednio dopasowany.

Można oczywiście jakiegos suva czy vana. Ale vany są dla starych dziadów (zaraz się rzucą na mnie), a suvy są z racji śmiesznej mody bardzo drogie nawet wówczas gdy są w podłym stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 7 lat używam mniej więcej tak jak to opisujesz: auto do codziennego doajzdu do pracy, a na wekendy zamienia się w minikamperini. mam spanie dla 3 osób: dla dorosłych z tyłu po złożeniu siedzeń i położeniu skrzynek transportowych (na wszelkie szpeja biwakowe) jest idelanie płaska podłoga. Na to materace i jest łoże o przybliżonych wymiarach 130 x 240cm. Dla dziecka nad przednimi foltelami mam podwieszany stelaż z materacem. Auto to ford tourneo grand connect, ten co na awatarze ;), to jest modelowy mk2, 2014-2022. ma wysztko co osobówka, automatcyzna skrzynia, automatcyzna  klima, automatcyzna  światła,  tempomat, i inne umilające jazdę pierdoły. ja mam diesel, ale przez jakiś czas były silniki benzynowe ecoboost, ale nie wiem czy to dobry wybór, bo raczej małą moc miały i auto było podobno mułowate - to jednak jest duże i ciężkie auto jak na osobówkę. Od konkurencji są podobne modele: np. opel combo, fiat doblo, nissan nv7, vw caddylac, citr. berlingo, pżot partner, tylko nie wiem jak tam z rozkładaniem foteli.
Opcjonalnie można dołożeyć markizę i box na listwy dachowe do relingów. Jak popatrzysz po moich postach z relacjami to tam jest parę zdjęć tego auta.

https://forum.karawaning.pl/topic/42037-perła-której-nie-dostrzegacie-słowenia-minicamperem-2021

https://forum.karawaning.pl/topic/41396-czy-ta-góra-jest-czarna-montenegro-minicamperem-2022/
https://forum.karawaning.pl/topic/25079-relacja-szwajcaria-minikamperowo-2/
https://forum.karawaning.pl/topic/22647-relacja-szwajcaria-minikamperowo/

fajne, bezawaryjne, żwawe i w miarę komfortowe auto (jak na auto o rodowodzie dostawczaka oczywiście)

auto ma długość ~480cm, szerokość ~170cm więc tyle co jakieś osobówki combi

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że najlepszym samochodem do "karawaningu" jest Fiat Doblo ,z "kratką" i sam to sprawdziłem.

Niestety nie dało się rozłożyć na płasko foteli, ale za  to powstaje miejsce na bagaże.

Zaadaptowałem "kratkę" jako stelaż łóżka, na którym można się swobodnie ubrać, czy usiąść, bo samochód jest wysoki.

2480.jpg

4452 (2).jpg

9737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym zapytał jakie zalety mają drzwi na zawiasach? Przesuwne są mega wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza codziennym. Z przodu też powinni takie montować, jakby się dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.