Skocz do zawartości

Mocowanie dodatkowych lusterek


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie wiem, czy to dobry dział, ale dotyczy mocowania dodatkowych lusterek do tych samochodowych. Otóż kupiłem polecane tu na forum Reich Excellent View. Dziś przyszły i podczas testowego montażu zauważyłem, że niezależnie od tego jak docisnę śrubką, to zawsze mogę je ręką zdjąć z lusterka samochodowego. Chodzi o to, że "obwód" lusterka samochodowego zmniejsza się na zewnątrz lusterka. Czyli jak w danym miejscu dobrze docisnę Reichy, to jak pociągnę je na zewnątrz, to wskutek mniejszego obwodu robią się luźne i spadają.

Czy mam się tym nie przejmować, bo przyssawki je unieruchomią, czy może macie jakieś patenty na to? Myślałem, żeby obwiązać paski dookoła lusterka trytytkami i w ten sposób uniemożliwić przesuwanie się na zewnątrz. Jak Wy to rozwiązujecie? A może do moich lusterek taki sposób montażu się nie nadaje (Peugeot 5008 SUV)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,miałem podobne problemy jak u Ciebie,może inni koledzy wypowiedzą się jak to ogarniają,zawsze były problemy z nimi ,zmieniłem na ...

https://allegro.pl/oferta/lusterka-dodatkowe-do-holowania-przyczepy-reich-x2-11519617246?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=EAIaIQobChMI3q6Xsc7i_gIVoxSLCh3TPQSBEAQYBCABEgKr_fD_BwE

od tego momentu mam święty spokój,trzymają się idealnie..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Czarek236 napisał(a):

od tego momentu mam święty spokój,trzymają się idealnie..

Też mam takie i są super , żadnych drgań , bezproblemowo składają się razem z samochodowymi - polecam :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale to nie rozwiązuje mojej kwestii ;)

Ja właśnie kupiłem te, które kupiłem, bo były tu na forum polecane. Generalnie sprawiają bardzo dobre wrażenie, tylko temat sztywnego i bezawaryjnego połączenia z samochodem. Skoro trzymają się dobrze dopóki nie zostaną pociągnięte na zewnątrz, kiedy to przestają trzymać wskutek poluzowania się przez mniejszy obwód, to na chłopski rozum należy uniemożliwić im zsunięcie się. I tutaj pojawił się mój pomysł, aby je objąć dodatkowo np. trytytką, czy innym paskiem nie w płaszczyźnie góra - dół (jak te paski oryginalne), tylko połączyć dolny pasek z górnym poprzez przeciągnięcie trytytki w bok (wewnętrzną stroną lusterka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale to nie rozwiązuje mojej kwestii
Ja właśnie kupiłem te, które kupiłem, bo były tu na forum polecane. Generalnie sprawiają bardzo dobre wrażenie, tylko temat sztywnego i bezawaryjnego połączenia z samochodem. Skoro trzymają się dobrze dopóki nie zostaną pociągnięte na zewnątrz, kiedy to przestają trzymać wskutek poluzowania się przez mniejszy obwód, to na chłopski rozum należy uniemożliwić im zsunięcie się. I tutaj pojawił się mój pomysł, aby je objąć dodatkowo np. trytytką, czy innym paskiem nie w płaszczyźnie góra - dół (jak te paski oryginalne), tylko połączyć dolny pasek z górnym poprzez przeciągnięcie trytytki w bok (wewnętrzną stroną lusterka).
Pokaż zdjęcie zamontowanych lusterek na Twoim aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze co się rzuca w oczy to nieprawidłowo zamontowane przyssawki. Te przyssawki powinny być na obu górnych paskach. Na dolnym nie, bo dolny służy do ściągania lusterka aby się ono trzymało i nie odpadało w czasie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, i to jest mega informacja, dzięki. Ja te zamontowałem "na czuja", bo instrukcja jest do niczego.

Pytanie tylko czy to coś realnie zmieni? Bo kształt lusterek jest taki, że jak tylko lekko się poluzują, to od razu spadną, bo obudowa lusterka jest coraz mniejsza na zewnątrz. 

Ale oczywiście sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, i to jest mega informacja, dzięki. Ja te zamontowałem "na czuja", bo instrukcja jest do niczego.
Pytanie tylko czy to coś realnie zmieni? Bo kształt lusterek jest taki, że jak tylko lekko się poluzują, to od razu spadną, bo obudowa lusterka jest coraz mniejsza na zewnątrz. 
Ale oczywiście sprawdzę.
IMO zmieni. Miałem podobne lusterka w C4 Picasso i w Renault Scenicu.

Nakładalem zawsze lusterka od góry, to znaczy najpierw zaczepialem te dwa górne paski z przyssawkami, potem te środkowe przyssawki i ściągałem je tym dolnym paskiem.

Z bazą potrafiłem jeździć cały sezon. Zdejmowałem jedynie pałąki. Trzymały się bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie, dajesz tylko po jednej przyssawce na każdym pasku. Wciskasz je w te okrągłe dziurki. Te poprzeczne dziurki są tylko do zaczepiania pasków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TomekKnaus napisał(a):

Zostaw tylko te 4 szt. przyssawek.

Paski niech będą bez nich - żeby przylegały do obudowy lusterek - foto poglądowe poniżej.

TOM

Lust..jpg

No właśnie nie. Po jednej przyssawce powinno się zamontować na górnych paskach, w te otworki. Wtedy całość się trzyma bardzo mocno. Bez tych przyssawek można zgubić lusterko. Ja kiedyś jedno zgubiłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacek00 napisał(a):

No właśnie nie. Po jednej przyssawce powinno się zamontować na górnych paskach, w te otworki. Wtedy całość się trzyma bardzo mocno. Bez tych przyssawek można zgubić lusterko. Ja kiedyś jedno zgubiłem. 

Ja mówię o własnym doświadczeniu, mam takie lusterka i bez dokładania przyssawek dodatkowych trzyma się dobrze, ale oczywiście trzeba metodą prób/błędów dopasować do danego lusterka.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.