Skocz do zawartości

pomysł na kabinę prysznicową


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

raptem od wczoraj jestem posiadaczem przyczepy... a juz mam pomysl co w niej zmienic. Otoz jest to model 560 ktory ma toalete z umywalka i brodzikiem i ni jak tam wziac prysznic :czerwona: Przyczepa nie grzeszy brakiem miejsca i chcialbym tam wstawic kabine prysznicowa w miejscu gdzie planowo stoi telewizor

d561d80be6fc1a3bmed.jpg

 

:krzykacz:

wentylatorek na pare - nie ma problemu gdyz w gornej szafce przy wejsciu jest otwor na zewnatrz w ktorym jest lampka zewnetrzna - nie bede naruszal struktury sciany a tylko w tym otworze wsadze wentylatorek...

 

odplyw tez pewnie podlacze do brodzika z lazienki, a co do pompy wody - czy oryginalna da rade.... hmmm mysle ze tak

 

na oryginalnej scianie lazienki i bocznej tam gdzie nie bedzie scianek kabiny chce przykleic biale plyty pvc zeby nic nie zamakalo a kabine obudowac w w ksztalcie kwadratu drewnem co by mozna bylo poza kabina np na drzwiach powiesic ubrannia

 

z doborem i wykonczenie w drewnie nie bedzie problemu gdyz zaklady stolarskie dysponuja prawie wszystkimi mozliwymi kolorami i strukturami drewna

 

jak wam sie podoba taki pomysl?? czy ktos ma juz jakies doswiadczenie w tym zakresie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb, czy koniecznie musisz mieć osobną kabinę prysznicową?

W swojej budce w łazience mam WC i umywalkę .

W umywalce mam słuchawkę prysznicową z długim wężem około 2 m i zamontowałem tylko uchwyt na tą słuchawkę . Fakt jest ciut ciasno, ale spokojnie można kąpiel zrobić , pomyśl czy warto niszczyć ten kącik.

 

Może zrób zdjęcie swojej łazienki , bo coś mi się wydaje , że masz chyba ciut mniejszą niż moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pimierzylem kabina 70cm+ 2x5mm panel pvc + 3cm scianka z drewna - najdzie mi raptem 3cm na "swiatlo" drzwi wejsciowych...

 

lazienka nie jest mala ale nie wyobrazam sobie lania woda po szafkach i umywalce w lazience...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lazienka nie jest mala ale nie wyobrazam sobie lania woda po szafkach i umywalce w lazience...

 

w końcu na biwaku nie siedzisz pod prysznicem jak w domu , nie musisz lać wody po meblach , też mam mebelki w łazience i biorąc prysznic jakoś ich nie chlapie, no chyba, że chcesz długo prysznic, ale donoszenie wody i jej podgrzanie do temperatury odpowiedniej.

W przyczepce robię szybki , a nie chlapie się pod nim jak w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabine chce zrobic z glebokim brodzikiem- mam male dziecko i chce zeby brodzik sluzyl rowniez jak cos a'la wanna dla dziecka

 

pdgrzewacz wody powinien dac rade.... zbiornik wody bede wkladal o pojemnosci 100l pod lozko w miejscu oryginalnego... bedzie napelniany z przylacza wodnego /zawor z plywakiem/ lub przez oryginalny wlaz bede napelnial przez lejek - chce zrobic z biornik z czyms podobnym jak ma kastea wc- taka "otwierana" rura gdzie lejemy chemie

 

Może zrób zdjęcie swojej łazienki , bo coś mi się wydaje , że masz chyba ciut mniejszą niż moja.

 

dzisiaj zrobie... jeszcze wczoraj przedsionek rozlozylem no to go tez uwiecznie na foto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w łazience mam prysznic ,a żeby nie lać po szafkach jest specjalna mata na szynie w suficie , którą rozkłada się jak zasłonę i leje po niej , a woda normalnie spływa do brodzika.

Z doświadczenia wiem ,że prysznic w przyczepie jest w awaryjnych sytuacjach potrzebny.

Bez niego też da się porządnie umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w łazience mam prysznic ,a żeby nie lać po szafkach jest specjalna mata na szynie w suficie , którą rozkłada się jak zasłonę i leje po niej , a woda normalnie spływa do brodzika.

Z doświadczenia wiem ,że prysznic w przyczepie jest w awaryjnych sytuacjach potrzebny.

Bez niego też da się porządnie umyć.

 

Brawo Trafko masz racje :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabine chce zrobic z glebokim brodzikiem- mam male dziecko i chce zeby brodzik sluzyl rowniez jak cos a'la wanna dla dziecka

 

widzę , że masz już pomysł i koncepcje i z tego pomysłu nie zrezygnujesz , więc kombinuj i do dzieła, choć ja uważam i jak widzisz koledzy również , że wystarczyło by w obecnej łazience w końcu nie musimy w budce mieć takie luksusy jak w domu , skoro jak piszesz chcesz przyłącze do wody z zaworem pływakowym to i musi być odpowiedni kemping z możliwością jego podłączenie a takie coś mają kempingi o wyższym standardzie czyli również taki kemping posiada łazienki i pytanie czy w takim razie nie korzystać z tych na kempingu by nie niszczyć ta ładnego kącika i wydawać kasę na robienie osobnej łazienki .

Przemyśl to jeszcze raz , że warto tą kabinę montować.

To jest moje zdanie oczywiście i nie chce odciągać od zrobienie tego , daje tylko pod rozwagę przemyślenia tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prysznic to tylko osobna kabina,nie widzę brania kąpieli w kabinie z wytłoczką w podłodze,gdzie chlapie się mydlinami po toalecie i umywalce.Jeżeli wystarcza Ci miejsca to śmiało zakładaj gotową kabinę prysznicową,tym bardziej że w Twoim przypadku łatwo podłączyć wodę i wywiew.Jeżeli jestem na campingu z prysznicami to z nich korzystam-głównie dlatego że nie chce mi się nosić wody do przyczepy,alee na weekendy często wyjeżdżam nad jezioro gdzie nie ma nic i wtedy się docenia zalety własnego natrysku.Pewnie ktoś zaraz powie że wilgoć itp.,od razu odpowiadam że w ciepły dzień kabina szybko wysycha,natomiast w chłodne wieczory włączam na chwilę ogrzewanie.Pozostanie jeszcze kwestia odpływu wody,czyli wstawienia trójnika w odpływ łazienkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabine chce zrobic z glebokim brodzikiem- mam male dziecko i chce zeby brodzik sluzyl rowniez jak cos a'la wanna dla dziecka

Odpuść sobie ..... :-)

Mam podobnej wielkości budę. Przerabialiśmy to wielokrotnie na różnych wyjazdach (jachty, spływy kajakowe itp) weź lepiej dla dzieciaka pudło na kółkach do którego w ciągu dnia wpakujesz jakeiś klamoty (zabawki, garnki lub co kto lubi) w wieczorem użyjesz jako wanienki. Moim zdaniem szkoda miejsca w przyczepie na osobny brodzik bo zazwyczaj z dzieckiem nei siedzisz w kompletnej głuszy bez łazienek jak jest zimno dłużej niż 2-3 dni. A 2-3 dni to dzieciak (szczególnie mały) z brudu nei umrze. Lepiej wstaw dopry telewizor LCD żeby miejsca nei zajmował a telewizor w zimne lub deszczowe dni w przypadku dziecka da Ci dużo więcej wytchnienia niż brodzik z kabiną (też testowane empirycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl ten chodzi mi po glowie tylko i wylacznie dlatego ze nie wyobrazam sobie np chlodne dni kąpania dziecka/3latka/ pod prysznicem na kempingu i pozniej maszerowaie z dzieckiem do przyczepy...

 

tak wiec ... jako ze uparty jestem buda bedzie wkrotce przerobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl ten chodzi mi po glowie tylko i wylacznie dlatego ze nie wyobrazam sobie np chlodne dni kąpania dziecka/3latka/ pod prysznicem na kempingu i pozniej maszerowaie z dzieckiem do przyczepy...

 

tak wiec ... jako ze uparty jestem buda bedzie wkrotce przerobiona

 

Dzieci szybko rosną!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.