Skocz do zawartości

pomysł na kabinę prysznicową


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli prysznic to tylko osobna kabina,nie widzę brania kąpieli w kabinie z wytłoczką w podłodze,gdzie chlapie się mydlinami po toalecie i umywalce

... podzielam Twoje zdanie

 

żeby nie lać po szafkach jest specjalna mata na szynie w suficie

... nie lubie jak cos mokrego klei mi sie do ciala :biwak:

 

Dzieci szybko rosną!!!
... teraz bedzie mi latwiej kapac dziecko... pozniej bedzie mi wygodniej sie kapac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb, :biwak: A co Ty na to jakby taką kabinę ( brodzik + ścianki z plexi lub kotarka) zrobić w przedsionku nie przerabiając tak pięknej i oryginalnie wyposażonej przyczepki.

 

Ps. Może coś takiego jak tu http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5232 i rozwiązać tylko sprawę odprowadzenia wody z brodzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e chyba nie dla mnie cos takiego... jestem cieplolubny, i w pochmurne zimne dni nie mialbmy sie odwagi wykapac :biwak:

 

A co Ty na to jakby taką kabinę ( brodzik + ścianki z plexi lub kotarka) zrobić w przedsionku nie przerabiając tak pięknej i oryginalnie wyposażonej przyczepki.

i jak to niby przewozic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak to niby przewozic ??

 

 

Najprostsza odpowiedz to taka, że „dla chcącego nic trudnego” :D to tak samo jak byś się zapytał jak przewozić krzesełka, stoliki i inne potrzebne nam rzeczy :hop1: Sam brodzik nie jest olbrzymich rozmiarów, co do ścianek z plexi to te cztery ścianki zrobić łączone np. zawiaskami lub zastosować kotarę, która zajmuje tyle miejsca, co nic lub bez kabiny lub kotary, bo przecież przedsionek może to zastąpić. W pochmurne dni jak piszesz zawsze można ogrzewać przedsionek np. farelką tak, więc sposobów i możliwości jest wiele tylko trzeba chcieć :)

 

Ps. Nie wiem czy ta przyczepka Twoja jest już Twoją docelową, ale o takiej właśnie myślałem gdybym zmieniał swoją również Hobby na większą. Ja na Twoim miejscu mając tak piękną i młodą przyczepkę nie ingerowałbym w jej wystrój, a właściwie w przeróbki mebli i również kupując taką przyczepkę nie chciałbym takiej poprzerabianej. Zastanów się tylko czy jeśli kiedyś może będziesz ją sprzedawał czy kupującemu będzie to odpowiadać i nie będzie wybrzydzał, że jest przerabiana. Jest to moje zdanie i nie oznacza to, że musisz mieć takie same. Pozdrawiam :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odradzam przeróbki , a z prysznicem jest sporo rozwiązań bez budowania nowego w tak pięknej budce, ale kolega bodzioklb, już jest zdecydowany i zrobi ciekaw jestem jak to będzie wyglądać i może będzie to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie kąpałem kilkuletnie dzieci (swoje) w wanience w przyczepie. nawet nie kilkuletnie a jednoletnie...

nie przerabiałbym w ten sposób przyczepy, a mam bardzo podobny układ mebli.

każda szafka i półka w przyczepie to element nośny i usztywniający konstrukcję, a poza tym dobrze jest mieć gdzie postawić swojego wypasionego laptopa żeby dziecko to tv mogło oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odradzam przeróbki , a z prysznicem jest sporo rozwiązań bez budowania nowego w tak pięknej budce, ale kolega bodzioklb, już jest zdecydowany i zrobi ciekaw jestem jak to będzie wyglądać i może będzie to dobre rozwiązanie.

 

 

Wirek, masz racje, że może to być dobre rozwiązanie i nawet to miejsce prosi się o ten natrysk, ale jak dla mnie to musiałoby to wyjść jako oryginał z fabryki. Jest wiele rzeczy, które forumowicze przerabiają i sam, kiedy miałem poprzednią Niewiadkę, w której co nieco przerobiłem, ale te przyczepy tego wymagały, lecz w obecnej mojej Hobby żal byłoby, czego kolwiek ruszać :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb - popytaj kobiet ?

Czy wolały by kabinę prysznicową czy np .szafę na sukienki.

Jeśli zdecydujesz się na kabinę to ,życzę udanej roboty. :biwak:

Te szafki przyczepy jak będziesz miał zamiar wyrzucić to chętnie odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wolały by kabinę prysznicową czy np .szafę na sukienki.

 

Trafko, co do szafek... jest tego tyle ze jesli slubna zaladuje kazda choc w polowie to obawiam sie ze bede na wczasy musial to ciagnac Zetorem :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią, że trudniej sprzedać przerabianą przyczepę. Ale jeśli bodzioklb ma taką zachciankę na prysznic - jego przyczepa i jego ewentualne późniejsze problemy. Dajmy mu działać. Bodzio się spełni a przy okazji może zmajstruje coś fajnego, wartego naśladowania.

 

Skoro już jesteśmy przy temacie łazienek w przyczepach, to ja chciałbym mieć dużą łazienkę, taką jakie są w nowych przyczepach przy podwójnym łóżku - prysznic i sedes w jednym pomieszczeniu, umywalka z toaletką już tak jakby w sypialni. Czy znacie jakieś starsze ( czyt. 10-letnie ) modele z takim układem wnętrza? I oczywiście o długości około 4 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chlopaki sie was poslucham... nie dlatego czy tamtego gadania ale dla faktu ze jesli cos przerobie to przy odsprzedazy nabywca moze marudzic... ze nie jest oryginalne...

Wydaje mi się że jeśli wstawisz fabryczną,narożną kabinę i zainstalujesz to profesjonalnie,bez luk i wystających przyłączy,to cena przyczepy tylko wzrośnie-oczywiście ma to mieć estetyczny wygląd.I jedna uwaga przy wyborze kabiny;ścianki matowe,żebyś golizną nie świecił :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścianki matowe,żebyś golizną nie świecił

 

czywiscie ze matowe, bo miedzy scianki z pcv a drewno dam podwietlanie diodowe scianek kabiny...

pozatym calosc bedzie obudowana drewnem taki samym jak jest wykonczona przyczepa i beda zrobione identyczne drzwi wejsciowe do kabiny takie jak do toalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia nie wynika jaka jest szerokość boku tej szafy,chodzi o to żeby kabina nie wystawała poza jej obręb.Jeżeli uda Ci się kupić kompletną kabinę,która zmieści się w szerokości szafy no to pełen wypas.Miejsce może nie jest najszczęśliwsze jeżeli chodzi o wejście do przyczepy,ale wizualnie powinno pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia nie wynika jaka jest szerokość boku tej szafy,chodzi o to żeby kabina nie wystawała poza jej obręb.Jeżeli uda Ci się kupić kompletną kabinę,która zmieści się w szerokości szafy no to pełen wypas.Miejsce może nie jest najszczęśliwsze jeżeli chodzi o wejście do przyczepy,ale wizualnie powinno pasować

 

to nie szafa a sciana toalety...ta, jest ponad 80cm... mniej miejsca jest do drzwi wejsciowych bo tylko 70cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.