Skocz do zawartości

Licznik prądu


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzcie sobie np. na ceny samych skrzynek elektrycznych. Jeszcze niedawno sam psioczyłem na ceny, ale jak się dowiedziałem, że oni płacą za taryfy z grupy C, to zamknąłem jadaczkę ;-)

 

Bo teraz zaczyna się moda na zieloną energię( panele).

Uwierzcie mi ,że da się bez prądu obejść.

Fakt ,że za 10 zł lodówka ,czajnik ,farelka i wiele urządzeń i opłaty są wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fakt ,że za 10 zł lodówka ,czajnik ,farelka i wiele urządzeń i opłaty są wysokie.

 

 

 

jeśli jeszcze doliczymy zużycie prądu przez coraz częściej występujące urządzenia klimatyzacyjne.... zakładając około 10 godzin pracy średnio 1kW - to już mamy jakieś 5 złotych dziennie....

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w Jantarze koszt "prądu" to 9 zł a w Stegnie 11 zł to nie jest mało przy zabezpieczeniu w skrzynce 10 A to jest ok 2 KW

inaczej czajnik 2,2 KW przez 10 godż. non stop myślę że to dużo infrastruktury nie buduje się co roku i jeszcze przy wyjazdach wekkendowych przyjazd ok 17 popołudniu a wyjazd do 12 czy 13 za 31 dni czyli miesiąc to jest powyżej 270 zł proszę porównajcie z rachunkami domowymi gdzie jest tv komputer lodówka pralka oświetlenie i inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę porównajcie z rachunkami domowymi gdzie jest tv komputer lodówka pralka oświetlenie i inne

 

To sobie kup panel słoneczny i będziesz miał za darmo energię.

Ja prądu nie potrzebuję , ale gdyby była możliwość zapłaty za energię do np ładowania tel i baterii aparatu lub TV na 2 h za cenę faktyczną czyli ok 1-2 zł to nigdy bym nie pomyślał o panelu.

Prawda jest taka ,że jeden zużyje więcej ,a drugi mniej.

Dziwne było by aby ktoś komuś dał i do tego dopłacał.

Jak dla kogoś za drogo to niech nie bierze prądu i siedzi przy świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Jeżeli camp za energię ma ustaloną opłatę dzienną ryczałtową to nikt nie będzie się "bawił" w odczyt licznika itd. Właściciele ustalili takie opłaty i już. Fakt, jeden pobiera więcej inny mniej ale gdyby pobierać opłaty od wskazania liczydła to w sezonie należałoby drugą osobę zatrudnić aby ktoś na stałe był w recepcji, dlatego ryczałt...

 

Za zamówioną moc właściciel campu musi całorocznie odprowadzać opłatę przesyłową, na którą zarabia w sezonie.

 

To nie jest tak, że infrastruktura się nie zużywa...

 

Zużywają się skrzynki przyłączeniowe, gniazda, mufy, camp się co roku rozrasta energetycznie ( tak jest ) i co jakiś czas należy wymienić dany odcinek (przekrój) kabla, zabezpieczenia prądowe, camp musi posiadać aktualne pomiary i dla swojego bezpieczeństwa robić przeglądy infrastruktury aby nikogo nie popieściło przypadkowo uszkodzone np. gniazdo. To wszystko kosztuje.

 

Według mnie podlicznik jest zbędnym balastem w cycepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważamy że właściciel pola pobiera za dużą opłatę za prąd zawsze mamy kilka wyjść tak jak koledzy wcześniej napisali czyli:

1. Nie wykupować przyłącza elektrycznego i próbować poradzić se przy pomocy np. ogniw fotowoltaicznych

2. Pojechać na inny camping

3. Jeśli na innym campingu tez chcą na nas zarobić to jechać do domu i pod domem siedzieć w przyczepie ciesząc się że nikt w "głupi" sposób nie będzie na nas zarabiał.

 

Nie oszukujmy się - wakacje nigdy nie wyjdą taniej niż siedzenie w domu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę za moc zamówioną a nie przesył - źle napisałem

 

I tam gdzie prąd na campie, tam jest ciepła woda w kranie i pod prysznicem, jakieś oświetlenie na campie, bar, tv i inne atrakcje, które niestety są rozbite w cenniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w Stegnie 11 zł

Ja w Stegnie (w tym roku lipiec-sierpień) na kempingu 159 płaciłem 8zł dziennie, chyba, że na tym 180. Tam nie byłem, to nie wiem.

 

Nie wiem, czy mi wolno, bo to nie mój pomysł, ale autor (rozwiązania, które widziałem), czyli Mariusz, mam nadzieję się nie obrazi na mnie, że zdradzam Jego sekrety.

A jak się obrazi, to mu przypomnę jak się w zeszłym tygodniu, w ZOO przy klatce z szympansem, śmiał ze mnie, że rodzinę odwiedziłem :ok:

 

Mariusz ma zrobione, w swojej Hobby tak:

Ma zamontowany akumulator samochodowy, podpięty do kabla idącego z auta (dodatkowego gniazda), celem ładowania podczas jazdy.

W środku ma zrobione oświetlenie diodowe (które już żeśmy zrobili również i u mnie) - energoszczędność.

Lodówka oraz kuchenka pracują na gazie.

Jeżeli nie jeździ z budką, ma prostownik na 230V i raz w tygodniu na sobotę i niedzielę podpina się do prądu - a przy okazji odchamia się, oglądając dziennik i Brazylijskie seriale.

Potem w poniedziałek się odpina. I tak, co tydzień.

Jedyny problem, to ewentualne urządzenia na 230V.

Czyli tak na prawdę wychodzi mu, że płaci za prąd dwa dni w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dopisałem wszystkiego , lecz podyskutować można spokojnie ja nie narzucam nie wymuszam czytam i pytam piszę co o tym sądzę chyba mam prawo

to że wakacje kosztują to wiem bo płacę za wszystkie dni pobytu , ale nie wierzę iż właściciele pól dopłacają do energii elektrycznej za pobyt na polu płacimy od osoby ,przyczepy ,auta , psa ..

i słusznie mogę jechać na inne pole lecz są różnice w cenie energii w Stegnie na 180 11 zl doba x 30 dni 330 zl na 159 8 złx 30 240 zl tymi samymi kalami są zasilane oba pola a różnica w skali miesiąca 90 zl za jedno pszyłącze , a czytałem iż są pola gdzie energia jest wliczona w cenę pobytu

pamiętam iż rok temu był temat cennika energii płacimy za energie elektryczną /właściciel ma prawo handlować bez koncesji/ czy za przyłącze

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz podyskutować można spokojnie ja nie narzucam nie wymuszam czytam i pytam piszę co o tym sądzę chyba mam prawo
i tu sie kolego mylisz bo sa tu tacy co Cie zaraz pozwa do sądu za pomówienie skoro sie z ich wiedza niezgadzasz i bedziesz miec problem :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pobyt na polu płacimy od osoby ,przyczepy ,auta , psa ..

 

Są pola, gdzie tak nie jest , płacisz tylko za osobę , zapomnij jednak , że takie pole jest w prywatnych rękach - są to nieliczne pola campingowe należące do gmin

 

a czytałem iż są pola gdzie energia jest wliczona w cenę pobytu

 

Tak , są takie pola , płacisz jedynie za osobę . Prąd , przyczepa , samochód , wejście na kąpielisko na terenie campingu gratis .

A cena za osobę także niska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.