Skocz do zawartości

Zestaw z melaminy


Sudwind

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dodi napisał(a):

Czy według Was warto kupić zestaw z melaminy (talerzyki, miseczki,kubki)? 
Jeśli tak to jaka firma jest numerem „1” 

Najprościej - skontaktuj się z firmą:

https://www.gomarket.pl/

Są oni dilerami wielu takich zestawów - sam niejednokrotnie u nich kupowałem.

Sprzedają także wysyłkowo.

Osobiście używam i chwalę sobie taki zestaw:

https://www.gomarket.com.pl/sport-i-turystyka/turystyka/kuchnia-turystyczna/naczynia-zastawy-garnki/zastawy-naczynia-zestawy-obiadowe/p,zestaw-obiadowy-midday-blue-ocean-brunner,100003188.html

pzdr

Włodek

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej numerem jeden  był Gimex, albo inaczej. W sklepach karawaningowych był głównie Gimex, więc karawaningowcy mieli albo Gimexa, albo tanią melaminę z supermarketów.
Sam mam w przyczepie dwa najtańsze zestawy z Obelinka (dwa, bo zestaw jest zazwyczaj dla 4 osób więc dla naszej 5ki było by mało). Kubki to można od razu do hasioka :kosz:bo co najwyżej wodę można w nich pić. 

Jeśli chodzi o kubki, to mamy Brunnera taki model:
kubek-z-melaminy-niebieski-300-ml_4208.jpg

Są ok i wytrzymują z herbatą i kawą. Minus że oczywiście "zachodzą", więc za radą @Marcin T na start sezonu są zabierane do domu i traktowane Astonish Cup Cleanpol_pl_Srodek-do-czyszczenia-melaminy-Astonish-Cup-Clean-1206_1.jpg

Po latach doświadczeń, kupił bym kilka talerzy i miseczek, niekoniecznie firmowych ale żeby miały atesty. Kubki albo te Brunnery albo wozić pojedyncze sztuki Arcoroca do kawy/herbaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka naczyń z melaminy, ale mam do niej rezerwę. Nie zalaca się podawania w niej gorących potraw. Uważam przy grillowaniu i nie wykladam na ten "plastik" gorących, świeżo zdjętych z grilla przysmaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam talerzy firmy Kampa, której właścicielem jest Dometic. Talerze są wykonane naprawdę bardzo dobrze w porównaniu do innych zestawów z melaniny, które wcześniej miałem. Praktycznie nie matowieją i wizualnie też są dość ładne.

Mam dokładnie ten zestaw ze zdjęcia images.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze pytanie uzupelniajace, jakie kubki? Czy warto isc w melamine czy jednak jakis inny material? Bo tak jak talerze czy miseczki z melaminy daja rade to kubki niestety pekaja i przeciekaja. Przez 2 lata uzylem 2 zestawy i kazdy po 1 sezonie padal. Kubki uzywane glownie do zaparzania herbaty lub picia kawki. Wlasnie juz szukam czegos z aluminium, bo z 8 kubkow, tylko jeden nie przecieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Ja używam talerzy firmy Kampa, której właścicielem jest Dometic. Talerze są wykonane naprawdę bardzo dobrze w porównaniu do innych zestawów z melaniny, które wcześniej miałem. Praktycznie nie matowieją i wizualnie też są dość ładne.

Mam dokładnie ten zestaw ze zdjęcia images.jpg

Faktycznie jest jak tu napisali że nie można gorących dań w/na nich podawać ? (Zupa, smażone mięso , gorący ryż…)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczędzam ani talezy ani kubków...one służą do używania.

Aktualny komplet kupiłem 5lat temu...

W kamperze spędzam około 80-100nocy...W roku.

A Mariolce zdążyło się np kiedyś zrobić 12kaw pod rząd (znaczy czasem mamy też gości)...

Oczywiście wlewanie wrządku do kubka który ma 3-6stopni bo stoi w szafeczce zimą... jest "nierealne"...

Ale też dodam - raczej należymy do ludzi dbających o takie rzeczy... widzialem także talerze zarżnięte podczas 2tygodniowego wyjazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest jak tu napisali że nie można gorących dań w/na nich podawać ? (Zupa, smażone mięso , gorący ryż…)
No generalnie z melaminą jest tak, że wysoka temperatura jej szkodzi, matowieje, może popękać itd. No ale bez przesady. Nie oczekuje że to będzie sprzęt na lata. Ja używam tych talerzy normalnie. Nie widzę aby coś się strasznego z nimi działo. Do kubków też leje wrzątek i poprzednie kubki mi popękały. Obecne mają się dobrze, talerze też. Istotne jest dla mnie aby talerze były BPA Free i żeby były wizualnie ładne, o co wcale nie jest łatwo. , A jak sprzęt się zużyje to kupi się nowy komplet. 140 zł wg mnie to nie majątek.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacek00 napisał(a):

No generalnie z melaminą jest tak, że wysoka temperatura jej szkodzi, matowieje, może popękać itd. No ale bez przesady. Nie oczekuje że to będzie sprzęt na lata. Ja używam tych talerzy normalnie. Nie widzę aby coś się strasznego z nimi działo. Do kubków też leje wrzątek i poprzednie kubki mi popękały. Obecne mają się dobrze, talerze też. Istotne jest dla mnie aby talerze były BPA Free i żeby były wizualnie ładne, o co wcale nie jest łatwo. , A jak sprzęt się zużyje to kupi się nowy komplet. 140 zł wg mnie to nie majątek.

 

Dzięki. A czy są jakieś plusy (oprócz wagi) w stosunku do szkła ? Np.(arcoroc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dodi napisał(a):

A czy są jakieś plusy (oprócz wagi) w stosunku do szkła ? Np.(arcoroc)

Arcoroc paskudnie się tłucze. Tzn. plusem melaminy jest większa trwałość pod tym względem.

My mamy stary, dobry zestaw Gimex już chyba 16 lat. Talerze, miseczki są w doskonałym stanie i nie ma powodu, aby wymieniać. Gorzej z kubkami, szybciej wewnątrz zmatowiały i utrzymanie ich wewnątrz stało się upierdliwe. Fakt, Astonish pomaga wyczyścić, ale połysku nie odzyskują. Wozimy sobie dwa ceramiczne i to lepiej się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.04.2023 o 14:48, jacek00 napisał(a):

Mam dokładnie ten zestaw ze zdjęcia

image.jpeg.f829ecacbba43c7ccb49c4ce7d3e628a.jpeg

A kubki też masz z tej linii? Nie przebarwiają się?

Ja mam taniego brunner’a i oprócz tego, że zachodzą to sprawdzają się. Spróbuję tego sposobu @Marcin T, o którym wspomniał @Tomii kilka postów wstecz.

Edytowane przez Eastnomad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

image.jpeg.f829ecacbba43c7ccb49c4ce7d3e628a.jpeg

A kubki też masz z tej linii? Nie przebarwiają się?

Nie, kubki mam z innego kompletu. 

33 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Ja mam taniego brunner’a i oprócz tego, że zachodzą to sprawdzają się. Spróbuję tego sposobu @Marcin T, o którym wspomniał @Tomii kilka postów wstecz.

U mnie kubki to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Brunnera, złego słowa nie powiem. Fajna gruba melamina z podgumowanym spodem. Jem gorące zupy czy mięso z grilla  i nic się nie dzieje
https://www.campingshop.pl/zestaw-obiadowy-z-melaminy-tete-a-tete-space-8-pcs-brunner (tylko bez kubków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.