Skocz do zawartości

Jak najprościej zarejestrować się w systemie e-TOLL?


Rekomendowane odpowiedzi

Składając Wam świąteczne życzenia wszystkiego dobrego, chciałbym Was poprosić o radę. Chodzi o najprostszy sposób założenia konta e-TOLL.
Dodam, że od ponad roku takie konto gdzieś mam, ale działa ono strasznie źle. Praktycznie cały czas generuje różne błędy. Wysłałem już około 6 reklamacji na adres kontaktowy i do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Rozmowy telefoniczne też nic nie dają - jak grochem o ścianę.
Błędy są różne: kończę przejazd odcinka płatnego zwykłą osobówką, a e-TOLL, już na niepłatnym odcinku, nadal nalicza mi opłaty i to po wyższych stawkach, jakbym jechał z przyczepą powyżej 3,5 tony. Innym razem nalicza mi zamiast samej osobówki od razu jako zestaw powyżej 3,5 tony. Kolejna rzecz, to samo konto, którego "nie ma", czyli nie wiadomo gdzie jest i w żaden sposób nie można go znaleźć (konto założył mi pracownik na stacji BP i nie wiadomo jak to i gdzie zrobił). Jedno z dwóch aut zarejestrowanych na moim koncie, choć jest z roku 2020, ma wpisane Euro 0, i nic z tym nie można zrobić - nie da rady tego zmienić. Błędów i kłopotów jest znacznie więcej. Ale nie będę ich tu wszystkich opisywał.
Krótko mówiąc, chcę założyć nowe konto, aby mieć do niego normalny dostęp i aby normalnie to funkcjonowało. Opis - przewodnik, na stronie e-TOLL też nie jest dla mnie przejrzysty i nie do końca rozumieć jak to należy zrobić. 
Jak forma założenia konta, Waszym zdaniem, będzie najprostsza? Dodam, że przez Bank PKO coś ciężko mi to idzie (jakieś profile zaufane, których nie mogę ogarnąć).
Czy jak wezmę dowody rejestracyjne samochodów to zrobię to na stacji Orlenu gdzie obsługują e-TOLL? Czy oprócz samych dowodów rejestracyjnych musze brać jakieś inne dokumenty? Czy wymagany będzie inny email niż ten do którego niby jest przypisane to konto? W centrali e-TOLL nie potrafili mi tego wyjaśnić. Co radzicie?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, terenowiec napisał(a):

Opis - przewodnik, na stronie e-TOLL też nie jest dla mnie przejrzysty i nie do końca rozumieć jak to należy zrobić. 
Jak forma założenia konta, Waszym zdaniem, będzie najprostsza? Dodam, że przez Bank PKO coś ciężko mi to idzie (jakieś profile zaufane, których nie mogę ogarnąć).

Widzisz Kolego - ale prościej niż założenie tego konta e-toll-u przez zalogowanie się właśnie przez bank - ja też się loguję przez PKO BP - już naprawdę się nie da.

Jeżeli nie masz profilu zaufanego - to pozostaje Ci tylko logowanie się przez bank - i tu uwierz mi - prościej się nie da.

Tego nikt za Ciebie nie zrobi, chyba, że komuś udostępnisz dostęp do Swego konta w banku - czego raczej nie sugeruję wykonywać.

Powiem szczerze - jeżeli masz problem z profilem zaufanym + nie umiesz się zalogować przez Swoje konto do Swego Banku to nie bardzo wiem jak Ci pomóc.

Problem polega na tym, że powyższe dane niezbędne do stworzenia konta e-toll-u są to naprawdę dane bardzo wrażliwe (przykładowo dostęp do Twego konta w banku) i tylko Ty możesz takie logowanie wykonać.

Pomocą może być osoba bardzo Ci bliska - i naprawdę Tobie zaufana - mająca pojęcie o koncie e-toll, która usiądzie wraz z Tobą do kompa i której podasz dane dostępowe do konta...

Inaczej wybacz nie bardzo wiem jak Ci pomóc i chyba nikt obcy Ci nie pomoże...

No chyba, że zdecydujesz się na udostępnienie Swoich danych wrażliwych + dostępu do Swego konta - to napisz do mnie na poniższy adres a ja Ci to konto w e-tollu założę, ale czy na pewno zdecydujesz się na taki krok udostępnienia Swoich danych ?

burykocur59(at)gmail.com

(pisząc maila zamiast "at" wstawiasz małpę - @)

Pzdr

Włodek

PS - możesz również zadzwonić do mnie - 605 * 345 * 345.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Włodek. Jak mi pani z centrali e-TOLL powiedziała, problem jest w tym, że ja już takie konto mam i ona nie za bardzo wie, jak się go pozbyć. Nie wiem, czy próbując przez bank nie pojawi się właśnie problem maila. A możesz w skrócie powiedzieć gdzie na stronie banku PKO BP szuka się tego e-TOLL-a? Nie specjalnie mogę tam coś znaleźć... Czy to zakłada się od razu przez bank, czy trzeba zacząć gdzieś indziej i dopiero później przekierowują do banku?

I jeszcze jedno Włodek. Czy takiej rejestracji można dokonywać na stacjonarnym komputerze, czy musi to być za pośrednictwem smartfonu? Bo mój telefon nie jest połączony z bankiem.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, terenowiec napisał(a):

A możesz w skrócie powiedzieć gdzie na stronie banku PKO BP szuka się tego e-TOLL-a? Nie specjalnie mogę tam coś znaleźć... Czy to zakłada się od razu przez bank, czy trzeba zacząć gdzieś indziej i dopiero później przekierowują do banku?

Kolego - raz jeszcze - jeżeli tak chcesz to stwórz sobie nowego użytkownika - miej do tego na wszelki wypadek inny adres mailowy + być może nr telefonu - piszę być może bo nie robiłem nigdy tworzenia nowego użytkownika mając utworzonego poprzedniego.

I od początku...

Instalujesz aplikację na smartfonie lub tablecie - czyli na urządzeniu, na którym potem będziesz rejestrował przejazdy.

Podczas tworzenia nowego konta system zażąda logowania albo przez profil zaufany albo przez bank - przy czym ten etap przejęcia przez bank lub profil zaufany  potrzebny jest tylko dla potwierdzenia Twojej tożsamości.

Na stronie banku nic nie zakładasz  związanego z e-tollem - to jest tylko etap potwierdzania Twojej tożsamości - musisz mieć ze sobą telefon powiązany z powiadamianiem z banku dla odbioru SMS-ów z kodami.

Potem system "wróci" Cię na stronę etoll-u i tam będziesz kontynuował tworzenie nowego profilu użytkownika.

Dostaniesz nowy numer użytkownika i będziesz go musiał "powiązać" z numerem samochodu.

Miej przygotowany numer urządzenia nadany przez e-toll przy instalacji aplikacji e-tolu na smartfonie lub tablecie

Cały proces powyższy jest dość prosty i nieźle opisany na stronie e-tollu ale jak będziesz miał z tym kłopot to zadzwoń na infolinię e-tolu.

Próbuj - to naprawdę nie gryzie ...

 

45 minut temu, terenowiec napisał(a):

problem jest w tym, że ja już takie konto mam i ona nie za bardzo wie, jak się go pozbyć.

To załóż drugie konto na żonę/syna/córkę/ kochankę/męża kochanki (do wyboru) - generalnie na inną osobę tyle, że pamiętaj, że weryfikacja tożsamości przy zakładaniu nowego konta - przez profil zaufany lub przez bank - będzie w tym momencie tyczyła weryfikacji tożsamości tej drugiej osoby i konto zostanie założone na drugą osobę.

Postępowanie po założeniu nowego konta na inną osobę masz już opisane wyżej.

Próbuj - kto nie próbuje ten nie siedzi ;)

pzdr

Włodek

PS - rób to w godzinach pracy infolinii e-tollu - jakby co pomogą - pomimo faktycznego braku "kumatości" ich konsultantów...

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Kolego takie podpowiedzi:

Na stronie poniżej są informacje o instalacji aplikacji e-toll na urządzeniu - smartfonie lub tablecie, na którym potem będziesz rejestrował przejazdy - będziesz musiał go mieć  w zasięgu GPS oraz w zasięgu internetu czyli w zasięgu sieci komórkowej.

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/system-e-toll/urzadzenia/aplikacja-e-toll-pl/o-aplikacji-e-toll-pl/

tu rzecz bardzo istotną - wybierając do tego smartfona lub tabletu zwróć  uwagę na system operacyjny urządzenia - piszę to po to, gdyż jak piszą na stronie e-tollu - aplikacja do obsługi e-tollu "Jest obsługiwana przez system Android (min. 8.0) oraz iOS (min. 14)" - czyli wcześniejsze wersje systemów operacyjnych starych smartfonów lub tabletów mogą tej aplikacji nie obsługiwać - piszę to gdyż w tzw. drugim obiegu - np. na allegro - jest sporo starych smartfonów i tabletów w tanich cenach, ale jeżeli ich systemy operacyjne są starsze niż napisano powyżej to nie obsłużą one aplikacji e-tolu.

Osobiście kupiłem sobie do obsługi e-tollu - i tylko do tego - taki tablet - z systemem Android 12:

https://allegro.pl/oferta/tablet-kruger-matz-8-eagle-806-lte-3-32gb-ips-13076631959?snapshot=MjAyMy0wMy0zMFQwOTo1OTozMy4yNjQ2NTBaO2J1eWVyOzhlNDUxNTg3ZWU5YzVhODNiNWQ4MmQyMzE0MzI5YTg4OTFjODM5ZjI1NzlkZGE5ZTRmNThmZGMxOTU5MDIyNmU%3D

Urządzenie nie za drogie, ale znakomite do takich prostych rzeczy jak e-toll - i prosto się na nim instaluje aplikację e-tollu.

Oczywiście musisz do takiego urządzenia mieć włożoną aktywną kartę SIM któregoś operatora - osobiście mam wszystkie telefony w Plusie i z Plusem nie mam problemów nigdzie.

I jeszcze jedno - piszesz:

8 godzin temu, terenowiec napisał(a):

. Czy takiej rejestracji można dokonywać na stacjonarnym komputerze, czy musi to być za pośrednictwem smartfonu? Bo mój telefon nie jest połączony z bankiem.

Kliknij w  poniższy link i poczytaj - tam dość nieźle opisali - oraz pokazali na linkach - kolejność postępowania przy rejestracji w systemie e-toll:

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/rejestracja-w-e-toll/jak-zarejestrowac-sie-w-e-toll/

Jak się nie czujesz na siłach samemu to  przejść to możesz pojechać do takiego Miejsca Obsługi Klienta i tam zrobią to za Ciebie choć moim zdaniem nie jest to problem wykonać samemu.

Poczytaj sobie może jeszcze informacje pod następnym linkiem - też sporo tu wyjaśniają:

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/pytania-i-odpowiedzi/

Więcej powiem szczerze nie bardzo wiem jak Ci bardziej pomóc zdalnie - jak dasz radę próbuj samemu - nie jest to skomplikowane - jak nie dasz rady to albo poproś kogoś, kto to już robił albo faktycznie pojedź do takiego Miejsca Obsługi Klienta:

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/obsluga-klienta/miejsca-obslugi-klienta-mok/uslugi-mok/

Powiem Ci, że ja osobiście też nigdy wcześniej nie miałem do czynienia ani z Viatolem ani z obecnym E-tollem - teraz mam zestaw przekraczający 3,5 tony i zmusili mnie do założenia tej aplikacji - zrobiłem to sam i nie uważam, że jest to jakoś szczególnie skomplikowane - ani sam proces tej instalacji ani późniejsze korzystanie z tego.

Próbuj - i napisz co Ci z tego wyszło.

Spokojnych Świąt

Pzdr

Włodek

 

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Włodek za rady. Sporo się udało, ale chyba finalnie i tak będzie tak jak było. Na koncie klienta, na które udał mi się jakoś wejść odkryłem, że był chyba błąd. W numerze rejestracji zamiast cyfry 0 była litera O. Dlatego dodałem ten sam pojazd jeszcze raz, ale z poprawną rejestracją. Mimo tego nadal nie pokazuje klasy emisji spalin Euro 6, choć w skanie wysłałem im dowód rejestracyjny z tym zapisem. Jak to zmienić? Czy nie będzie mi naliczało opłat, poza odcinkami płatnymi, jak to robiło dotychczas? No i wygląda na to, że Fiat nie ma przypisanego aktywnego urządzenia, przynajmniej tak interpretuję górny komunikat (w pomarańczowej ramce).

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 09.04.2023 110026.bmp.jpg

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Włodek za linki z filmami. Problem jest w tym, że na filmikach instruktażowych e-TOLL pewne kroki biegną inaczej niż mi się wyświetla. Szczególnie co do emisji normy spalin. Na moim koncie takich rubryk nie ma w ogóle. A finalnie mam coś dziwnego.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 09.04.2023 112658.bmp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, terenowiec napisał(a):

Problem jest w tym, że na filmikach instruktażowych e-TOLL pewne kroki biegną inaczej niż mi się wyświetla. Szczególnie co do emisji normy spalin. Na moim koncie takich rubryk nie ma w ogóle. A finalnie mam coś dziwnego.

Andrzeju - tak jak jest to opisane na stronie e-tollu i takie linki jakie Ci wysłałem u mnie zadziałały praktycznie bez różnicy w stosunku do prezentacji na stronie e-tolu i poszło wszystko bez kłopotów - stąd moja uwaga, że to powinno zadziałać OK.

Ale jeżeli masz takie kłopoty jak opisujesz to już chyba zostaje Ci faktycznie albo rejestracja krok po kroku z konsultantką z e-tolu przy uchu - przez telefon - albo faktycznie podjechanie do ich stacjonarnego punktu - jak widzę jest tych punktów 120 i gdzieś na pewno Ci pomogą.

Poniżej masz link z lokalizacją tych miejsc:

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/obsluga-klienta/miejsca-obslugi-klienta-mok/punkty-dystrybucji/

Także powodzenia i napisz jak Ci poszło...

Pzdr

Włodek.

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu, z Fiatem Tipo byłoby to możliwe i kto wie, czy to nie jest dobra opcja. Jednak mam też zestaw którym jeżdżę karawaningowo: busa 2900 DMC + przyczepa 1500DMC, co daje ponad 4 tony i do tego musi być e-TOLL, bo na bilety jeździć takim zestawem nie można. Dlatego wolę mieć to w jednej aplikacji niż w dwóch. Zobaczę co powiedzą mi w miejscach obsługi e-TOLL, które mam we Wrocławiu. Będę tam lada dzień z dokumentami i problemem. Zobaczymy, jaki będzie finał spotkania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2023 o 11:07, terenowiec napisał(a):

 Mimo tego nadal nie pokazuje klasy emisji spalin Euro 6, choć w skanie wysłałem im dowód rejestracyjny z tym zapisem. Jak to zmienić? 

 

Nie zmienisz, też tak miałem że źle "zaciągnęło" bo system ściąga dane z ogólnopolskiego rejestru pojazdów (czy jakoś tak)
Zgłosiłem temat na infolinii z tekstem na dzień dobry -  iż proszę mnie nie odsyłać do innego działu czy gdziekolwiek bo tam już byłem, a jak Pan/Pani nie czuje się na siłach proszę przełączyć do kolegi obok :) wjazd na ambicje często pomaga w nieudolnych placówkach naszego wspaniałego Państwa.

Finalnie zostało to zmienione "ręcznie" przez kogo nie wiem ale jak pisałem temat załatwiony przez infolinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.